Jaký zvuk mám slyšet v angelsounds

108
24.6.21 10:35

jaký zvuk mám slyšet v angelsounds

Ahoj holky, zkoušela jsem na původní diskusi, ale tam už se asi nikdo moc nedíval.
Zakládám tedy novou.
Od 15. týdne posloucháme jednou týdně s manželem miminko v angelsounds, ale stále si nejsem jistá, zda zvuk, který slyším, je ono.
Vždy si poslechnu svůj tep, a to, co slyším jako srdičko miminka, je něco jako rychlé švihání bičem a tep je cca 150 za minutu.
Na hodně diskuzích se píše, že srdce zní jako dusot koní, což toto není.
Může se tedy stát, že poslouchám nějakou tepnu, která vede k miminku nebo třeba pupečník, což by mělo asi stejný tep jako miminko?
Dívala jsem se i na videa na youtube, ale přijde mi, že to také pokaždé zní jinak.
Budu ráda za Vaše zkušené rady.
Díky
Petra

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
692
24.6.21 10:46

150 tepů je ok, takže posloucháte miminko. Tep je tep, ať už je v pupečníku nebo v srdci. V porodnici se tep miminka poslouchá v jeho hlavičce.
Ale to, že to zní jinak, to je troch zvláštní. Ten klapot koní dělá takové to obvyklé buch-buch, pauza, buch-buch. Těžko se to rozeznává, když je srdce rychlé. A nejspíš bude vše v pořádku. Ale pro jistotu bych se zmínila gynekologovi, aby ti udělal ultrazvuk a poslechl si mimčo sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31877
24.6.21 10:47

Tep dítěte je naprosto nezaměnitelný, opravdu připomíná dusot koní :srdce: Takový pravidelný uklidňující pravidelný pulzování.
Je samozřejmě možný slyšet cévy, těch zvuků je v břiše fakt hodně :lol:
Můžeš mi poslat nahrávku, mám celkem cvičný ucho ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31877
24.6.21 10:50
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
24.6.21 10:52

Na kontrole jsem byla minulý týden, takže tam je všechno v pořádku.
Ptala jsem se i lékaře, ale ten s tímhle přístrojem nemá zkušenost, ještě zvažuji, že ho příště vezmu s sebou, jestli posloucháme opravdu srdce.
Zkusím nahrát, pokud zjistím, jak se to dělá, nejsem moc velký technický typ.
Sestřička mi jen řekla, že pokud poslouchám tep rychlejší než svůj, je to mimčo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9875
24.6.21 10:53

Na gynekologii ti ho nepousteli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
24.6.21 10:53

@Fiducia
Tak přesně toto slyším, ale právě že mi to přijde jako to švihání bičem, ne dusot koní.
Ale toto je přesně onen zvuk.
I takto rychlý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
24.6.21 11:01

@Petilina
Tak když doktor říká, že je ok, tak je v pořádku. :srdce:
Pusť si na YouTube dusot koní, třeba to pomůže ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
24.6.21 11:14

Pokud je to rychlé je to srdce miminka… Zvuky z tveho těla by byly pomalejsi. Pohyby miminka jsou buď takové soupani a nebo je to silné bouchnutí jednou za cas. On ten dusot koni není úplně přesne prirovnani i když lepší asi neni. Taky je potřeba myslet na to že doktoři mají lepší přístroje než je tenhle domácí a zvuk teda může znít trochu jinak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
24.6.21 14:42
@Myška321 píše:
150 tepů je ok, takže posloucháte miminko. Tep je tep, ať už je v pupečníku nebo v srdci. V porodnici se tep miminka poslouchá v jeho hlavičce.
Ale to, že to zní jinak, to je troch zvláštní. Ten klapot koní dělá takové to obvyklé buch-buch, pauza, buch-buch. Těžko se to rozeznává, když je srdce rychlé. A nejspíš bude vše v pořádku. Ale pro jistotu bych se zmínila gynekologovi, aby ti udělal ultrazvuk a poslechl si mimčo sám.

To, co tady pouští holky v nahrávce slyším taky ale většinou najdu i to bouchani toho srdíčka, jak říkáš :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
24.6.21 15:11

@Krista 1
a ještě mně napadlo, slyšíš to od začátku?
Nemůže to být třeba i čím vyšší týden těhotenství, tím je ten zvuk trošku jiný?
Až budeme znovu poslouchat, tak tedy zkusíme najít i ten jiný zvuk, když to, co slyšíme, zřejmě tedy není ono.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
24.6.21 15:16
@Petilina píše:
@Krista 1
a ještě mně napadlo, slyšíš to od začátku?
Nemůže to být třeba i čím vyšší týden těhotenství, tím je ten zvuk trošku jiný?
Až budeme znovu poslouchat, tak tedy zkusíme najít i ten jiný zvuk, když to, co slyšíme, zřejmě tedy není ono.

Já jsem 19 tt a doktorka mi v 17tt říkala, že je to ještě brzo tak nevím. Holky totiž psali, že to slyšeli už od 15tt třeba ale to podle mě neslyšeli to bouchani. :nevim: :nevim: na YouTube jsem na jedné nahrávce slyšela to „švihani“ a mezitím i to bouchani tak jsem ho hledala taky a našla. Asi záleží jak je zrovna natočené protože když to najdu tak slyším pohyb a bouchani zmizí :lol: a musím hledat hodně pomalu a hodně toho gelu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
24.6.21 15:24

Ale v tom případě mně pořád vrtá hlavou, co může být ten zvuk, který slyšíme, když má taky tep rychlý jako mimčo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
24.6.21 15:28
@Petilina píše:
Ale v tom případě mně pořád vrtá hlavou, co může být ten zvuk, který slyšíme, když má taky tep rychlý jako mimčo :D

To taky nevím ozvěny? ;) :mrgreen: já fakt netuším.. Někdo mluví o své tepně, někdo o pupečníku :lol: ale taky mě to zajímá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
24.6.21 15:30

@Krista 1
Já už jsem prohledala, co se dalo, ale nikde žádná informace.
Můj doktor ten přístroj nezná, takže neví, sestřička mi zase řekla, že cokoliv slyším rychlejšího než můj tep, je miminko, no a pak se v tom někdo vyznej :)
Já myslím, že výrobce by mohl někde na svých stránkách čínských krom předvedení hodit i zvuk, ať víme, co máme poslouchat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat