Je chování syna normální, nebo má autistické příznaky?

Anonymní
12.4.15 09:54

Je chování syna normální nebo ma autisticke příznaky

Ahoj děvčata,
Omlouvám se za svůj dotaz, který muže byt asi pro někoho zvláštní. Mam syna 1 rok a 5 měsíců, přijde mi jako normální dítě, ale posledni dobou (2mesice) me zarazí a trápí jedna věc. :( A konkrétně to, ze můj syn miluje schody. Když jdeme domu hned musí jít po schodech. Tak jsem si říkala, ze to je normální, ze se asi těší domu. U mamky v baráku taky rad leze po schodech.
No a když jsme venku, tak leze na všechny schody co najde. :?
A musí na ne lézt treba 5×. A ja si říkám, zda tohle chování je normální…?
Na hřišti treba leze i po klouzacce a baví ho se klouzat, ale schody jsou asi nějaká jeho úchylka. :(
Fakt me to trápí. :( Bojím se, zda to treba není nějaký autisticky příznak. :(
Az na ty schody je fakt normální. Tedy jako mluvení je jen máma, táta a bába. A teď si dal pauzu a řekne treba jednou za čas bába.
Ale to me přijde normální, jelikož když jakoby přestal mluvit, tak se zase věnoval a rozvíjel v nějaké pohybové aktivitě.
Mohu se tedy zeptat, zda mate nekdo dítě, co ma taky takovou úchylka a je to normální a nebo mam jít k nějakému specialistovi zda můj syn nema autisticke znaky, ze rad leze na schody?
Moc děkuji. Budu rada za každou radu a každy příběh.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20807
12.4.15 09:57

Myslím, že je na čase se zklidnit a přestat číst. Bych ti tu z fleku mohla vyjmenovat několik autistických rysů co má moje dítě. A přitom je normální..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4248
12.4.15 09:58

Ahoj, myslim že je naprosto normální. Mýmu synovi je 7 a když někde jdem tak z něj kvetu.Furt někde musí lízt, jak vidí třeba nějakou zídku hned na ní leze a pak z ní skáče. Jako malej po klouzačce tak furt lezl. A s tim mluvenim, když byl malej tak jsem byla hotová furt se mě doktorka ptala co už řiká a já pořád dokola musela odpovídat že nic. Mluvit začal až ve dvou letech a je fakt že si dal na čas, ale mluvil pak skoro hned hezky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.4.15 10:05

@Run Moc děkuji. Me jen zarazilo, ze furt leze po schodech a stále dokola. A když jdeme ven s dětmi, tak ten nas hned musí lézt na schody a ostatní děti jsou tak klidne.
@Ivana 85 Děkuji Ivanko. Jsem rada, ze v tom nejsem sama. :hug: A leze tvůj syn taky tak, ze na něco vyleze, pak seskočí a zase to opakuje?

  • Citovat
  • Upravit
25221
12.4.15 10:08

Já si myslím, že je to v pohodě :D Naše mladší to taky dělá - ne třeba v takové míře. Ale doma (zatím) nejsou, tak je prostě vyhledává jinde :D
Starší měla sem tam taky nějakou úchylku. Třeba asi 2 měsíce musela všude nosit jeden dílek z pěnového puzzle, na spaní všude… :zed: Našla bych toho víc, ale teď si nevzpomenu :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anro
12.4.15 10:08

Prostě se mu to jen líbí, je to normální, zvlášť v tomhle věku. Autismus se stejně diagnostikuje mnohem později. Nejsem si jistá, ale tuším kolem třetího roku, možná později ;)

  • Citovat
  • Upravit
25221
12.4.15 10:08
@Anonymní píše:
@Run Moc děkuji. Me jen zarazilo, ze furt leze po schodech a stále dokola. A když jdeme ven s dětmi, tak ten nas hned musí lézt na schody a ostatní děti jsou tak klidne.
@Ivana 85 Děkuji Ivanko. Jsem rada, ze v tom nejsem sama. :hug: A leze tvůj syn taky tak, ze na něco vyleze, pak seskočí a zase to opakuje?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4248
12.4.15 10:11
@Anonymní píše:
@Run Moc děkuji. Me jen zarazilo, ze furt leze po schodech a stále dokola. A když jdeme ven s dětmi, tak ten nas hned musí lézt na schody a ostatní děti jsou tak klidne.
@Ivana 85 Děkuji Ivanko. Jsem rada, ze v tom nejsem sama. :hug: A leze tvůj syn taky tak, ze na něco vyleze, pak seskočí a zase to opakuje?

no on už je větší je mu 7 tak už má jinou zábavu ale když byl malej tak jo. A spoustu dětí to tak dělalo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25123
12.4.15 10:13
@Run píše:
Myslím, že je na čase se zklidnit a přestat číst. Bych ti tu z fleku mohla vyjmenovat několik autistických rysů co má moje dítě. A přitom je normální..

přesně, klííídeeeekk :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6842
12.4.15 10:31
@Run píše:
Myslím, že je na čase se zklidnit a přestat číst. Bych ti tu z fleku mohla vyjmenovat několik autistických rysů co má moje dítě. A přitom je normální..

přesně tak :palec:
já bych z fleku vyjmenovala několik autistických rysů i u sebe :think: (nevím nakolik jsem normální, ale autista nejsem)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8700
12.4.15 10:33
@Anro píše:
Prostě se mu to jen líbí, je to normální, zvlášť v tomhle věku. Autismus se stejně diagnostikuje mnohem později. Nejsem si jistá, ale tuším kolem třetího roku, možná později ;)

Nešiř, prosím, bludy, někdo si to tady přečte a jeho dítě může přijít o tolik důležitou včasnou diagnostiku.
Jinak zakladatelko, buď v klidu, jedna „zvlášnost“ autistu nedělá, prostě objevil něco nového a baví ho to.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Billi
12.4.15 10:35

Myslím, že to je naprosto normální. Naučil se chodit po schodech, je to novinka, tak to musí využít. Moje máma mi povídala, jak jako mladá hlídávala kolegyni cca ročního syna a hlídání vypadalo tak, že kluka dovezla ke schodům a kluk vydržel třeba celé 2 hodiny vylézt na první schod, sejít dolů, vylézt na první schod, sejít dolů… Teď mu je přes 30 a je to normální chlap.
Jak tu bylo psáno, u skoro každého dítěte se v určitém věku dají nalézt rysy autismu. Bylo to tak vždycky, ale až teď se to strašně řeší.

  • Citovat
  • Upravit
6873
12.4.15 10:37

Syn je schopný chodit po jednom schodu i x min., mluvení mu zatím nic neříká, má 20měsíců. A že by mohl být „autík“ mě fakt nenapadlo. ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
MarkétkaBeruška
12.4.15 10:41

Neboj se, tohle rozhodně nenapovídá autismu…malej má jen prostě a jednoduše rád schody :kytka:

  • Citovat
  • Upravit
145
12.4.15 10:43

Moje holka (2roky) taky jakmile vidí něco vyvýšeného, hlavně teda schody, tak to musí zdolat. Klidně i desetkrát za sebou. Nikdy mě nenapadlo to nějak řešit. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Chrastítko Špendlík

  • (4.6) + 67 recenzí

Dudlík Perfect

  • (4.7) + 53 recenzí

BABY NA UCPANÝ NOS 50 ML

  • (4.9) + 41 recenzí

Dudlík Space 0–6m

  • (4.9) + 41 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin