Je lepší být u prarodičů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nabber
Nováček 10 příspěvků 19.01.18 10:54
Je lepší být u prarodičů?

Ahoj všem,
rád bych poprosil o více názorů nezaujatých lidí. S partnerkou jsme spolu pár let, oba 35+let, a máme čerstvě 2 měsíční miminko. V průběhu těhotenství mi oznámila, že bude rodit v rodném městě (dost vzdálené), bez diskuze, tu rovnou zavrhla. Měla pro to spoustu dobrých argumentů a přeci jen je to nejvíc o ní, ne o mně. Akceptoval jsem to, zařídil jsem si i práci v jejím rodném městě na pár týdnů během a po porodu, bydleli jsme u jejich rodičů. Pak jsem se musel vrátit, ona chtěla zůstat u prarodičů až do nového roku. To se mne nelíbilo, jezdit k nim mohu jen na víkend, v týdnu nelze, tudíž jsem malou nevídal až tak často. Fajn, šlo o chvíli. Včera mi oznámila, že když na mateřské bude u rodičů častěji (cca 2 týdny v měsíci), protože je tam lepší zázemí, více podpory od prarodičů, více známých atd, zas spoustu argumentů. Mne se to nelíbí, ale ona, že je to její věc a ja s tím nic neudělám. Navrhl jsem kratší dobu, to razantně odmítla. Mohu přece jezdit za nimi o víkendu. Tím se ale dost omezí naše samotné společné víkendy a i návštěva mých rodičů. Nakonec z ní vylezlo, že by tam klidně byla u prarodičů sama s malou pořád, ale kvůli mne je ochotná na 2 týdny v měsíci přijet za mnou… Co si myslíte, jak často je přiměřené být u prarodičů a u mne. Podotýkám, že zázemí máme zde vytvořené slušné, plno lidí žije hůře. Máme tu i nějaké známé, ale uznávám, že ona tam má lepší zázemí. jen pro mne je to daleko horší. Díky za vaše názory.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1361 příspěvků 1 inzerát 19.01.18 11:02

Nebylo by možné se společně přestěhovat někam blíž k jejím rodičům, aby tam mohla zajít, kdy bude potřebovat, ale bydleli byste spolu?

smurfka
Nadpozemská drbna 28993 příspěvků 19.01.18 11:03

ANO PRO ni je to určitě lepší..má více pomoci, může si užívat více volnosti ( babička s dědou pohlídají ), mají zkušenosti, tak i více poradí. Hlavně třeba je to i o tom že nemusí uklízet, nemusí vařit, ani tolik nakupovat. Přece jenom rodiče se o své dítě postarají, perou si vaří pro sebe takže jedna porce navíc není problém.
Taky jsem to u našich brala jako dovolenou vždy když jsem tam jela.., ale nejezdila jsem až tak často.
Chtěla jsem aby i muž viděl jaká je to starost o dítě, aby si vytvořil pouto, aby se postaral a uměl to, když bych já občas chtěla vypadnout. Také jsme od rodičů odstěhovaní dost daleko, nemáme tu tolik známých ani možnosti hlídání a pomoci, ale jsme ted rodina a ta má být spolu. Jako donutit ji nemůžeš, ale podle mě ti ubírá možnost vidět dítě vyrůstat, zžít se s ním atd. Na druhou stranu ty pracuješ a jsem možná celé dny pryč a ona se sama s dítětem prostě asi nudí, tak potřebuje celodenní společnost bud rodičů nebo kamarádek..podle mě je to ale hodně být tři týdny v měsíci pryč. :nevim:

P4ja
Závislačka 4912 příspěvků 19.01.18 11:05

Tak pomoc od prarodičů je vítaná, ale pokud máte zázemí spolu, tak byste měli být jako rodina spolu doma. Ty jsi otec dítěte a je potřeba abyste spolu měli každodenní kontakt. Takhe tě naprosto odstřihne.
A pokud je na prarodiče tak vázaná, tak jim řece nic nebrání, aby za ní přijeli nebo u ní byli.

Janasas
Kelišová 5008 příspěvků 19.01.18 11:06

Buď, že je divná a nebo, a nebo vidí život bez tebe..
Nevím, kdyby si nenapsal, věk, tak bych řekla, že je to nějaká 18 letá slečna, která je ještě duchem dítě, a nemůže se odpoukat od rodičů přátel, a založit si rodinu..
Jestli máte normální bydlení a ona najednou takto jedná, tak mi to normální fakt nepřijde..

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19033 příspěvků 19.01.18 11:08

Jejejej…tady se čerstvé mamince zalíbil fullservis, který jí dává její mamka, nemusí vařit, uklízet, má hlídání kdykoliv si chce zdřímnout nebo uvařit kafe… Řekla bych partnerce, že chápu, že jí vyhovuje, když není sama, ale že jste rodina, ne? A jestli máš jezdit na víkendy na návštěvu, tak že to je jak kdyby se odstěhovala a jestli rovnou nechce začít vyplácet alimenty.
Jako že v rodné městě rodila a třeba tam strávila pár dní po porodu, proč ne, maminky často dcerám pomáhají, ale tohle už by pro mě bylo příliš. Jak to bylo domluveno před porodem? Říkala už dřív, že chce takhle zpět k rodičům, nebo vůbec?

Podle mě by bylo normální, kdyby tam trávila pár dní v měsíci, třeba dva víkendy, ale aby byla půlku měsíce doma a půlku tam a nebo aby si rovnou jezdil ty za ní „na návštěvu“, to vám ten vztah dlouho nevydrží :?

luloinka
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 19.01.18 11:10

Tak to nechápu, rodina jste snad vy dva ne? A mluvit do toho chlap může, je to i jeho miminko. Já naopak už tak 4 roky partnera přemlouvám ať z rodnýho města vypadnem :nevim:

vonajebohyne
Echt Kelišová 9131 příspěvků 19.01.18 11:10

Mne to prijde od partnerky sobecke. Jiste, chapu, ze chce byt u rodicu, kde ma podporu, ale pokud tam nemuzes byt s ni? Rodice jste vy dva a meli byste podobne zasadni rozhodnuti delat spolecne a po diskuzi, ne postavit jeden druheho pred hotovou vec.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 19.01.18 11:11

@nabber Máte to divný. Jestli tam chce trvale žít, tak by ti to měla říct a ty by ses mohl stěhovat s ní. Klape vám to jinak? Nepřijde mi :nevim:

Janasas
Kelišová 5008 příspěvků 19.01.18 11:13

Přiznám se, že mi trochu přijde, že to měla naplánované.. Už ten porod těm někde u nich…
Asi už s tím nějak dopředu počítala, nevěděla, jak to říct, asi tušila, že by z toho byla hádka a nebo tak, tak to nechala vyšumět a spoléhala na to, že jako maminku s novoroznecem nebude někdo nějak dusit

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19033 příspěvků 19.01.18 11:14

Jak to máš ty s prací? Nejsi od rána do noci v tahu a ona sama kouká doma do zdi? Chtěj se zapojit do péče o prcka, takhle ti všechno uteče, mimino bude vyrůstat víceméně bez tebe. Pokud má partnerka pocit, že jsi pořád mimo, tak se shodněte na nějakém kompromisu, ty třeba slevíš z koníčků a dopřeješ jí trochu oddychu, čas na cvičení, kávu s kamarádkami nebo tak, ale nesvol k tomuhle odstěhování - vztahy i tak s malými dětmi procházejí těžkými zkouškami, u vás by se žádný vztah ani navázat nemusel.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16032 příspěvků 19.01.18 11:14

@nabber
Nevím, jak jste daleko, ale pokud by to bylo možné navrhni jí, že se přestěhujete do místa jejího bydliště. A hned uvidíš, o co jde. Pokud jí jde jen o to, aby měla tu péči v rodině a nemusela se o nic starat, tak se jí to líbit nebude. Myslíš, že tě má ráda víc, než své pohodlí?

Uživatel je onlineŠarlota4
Echt Kelišová 9522 příspěvků 19.01.18 11:17

Rozhodne bych nesouhlasila. Dala bych ji jasne najevo, kde je doma. Popripade se odstehovala do jejiho mesta. Ale rozdelit rodinu takto by pro me bylo neprijatelne. Muj manzel odmital i abych chodila spat s miminem do pokojicku ( chtela jsem ho nechat vyspat ) pry radci bude 5× v noci vzhuru nez bydlet a spat jak stary mladenec.

Amys
Generální žvanilka 20662 příspěvků 19.01.18 11:17

@nabber Nelíbilo by se mi to a to jsem dost tolerantní. Naopak je na mateřské a tudíž si může dovolit častěji s dítětem zajet na návštěvu rodičům, ale trvale bydlet má doma. Její vpodstatě ultimáta mi připadají divná… Nechci malovat čerta na zeď, ale nechtěla jen mít za každou cenu dítě s tím, že partnera vlastně ani nepotřebuje :think: Takový pocit, že jí ujíždí vlak?

arinecka
Závislačka 4511 příspěvků 19.01.18 11:18

@nabber No, docela koukám teda. Vypadá to že tvojí ženu tvoje názory vůbec nezajímají. Tohle by se nelíbilo nikomu. Trvala bych na tom že se vrátí normálně domů, ne že zůstane tam a milostivě ti bude věnovat dva týdny v měsíci. Vždytˇtakhle ani nevidíš skoro malou.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama