Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@Kelsey píše:
Tak jsem to možná špatně pochopila. Ale chápu to, že v jejich škole bude plno a někde je odloučené pracoviště téhle školy. Tzn. jiná spádová škola má sídlo jinde.
Podle mě plno bude ve škole kam se hlásí která ovšem není spádová. Spádovou mají přes město a tam nechtějí.
@Trojlístek píše:
@Kelsey spádová škola je jen jedna.
Jak kde.
Spádová škola je samozřejmě naše tady v obci, kdyby nas nevzali, vozíme jinam.
No a co si „vyridit odklad“, jit k zapisu (odklad neni zavazny) a pripadne ho vyuzit az po neprijeti…?
@Kelsey píše:
Tak jsem to možná špatně pochopila. Ale chápu to, že v jejich škole bude plno a někde je odloučené pracoviště téhle školy. Tzn. jiná spádová škola má sídlo jinde.
Ano, přesně takhle to máme.
@Lucie_Sx
Ano, to je prave to co zjišťuji!
Děkuji! A to tedy lze?
@putako píše:
@Lucie_Sx
Ano, to je prave to co zjišťuji!
Děkuji! A to tedy lze?
Nevim.
Porad se s reditelem vasi skoly.
@ludmilaadamkova Syn je narozený v březnu
Příspěvek upraven 16.04.23 v 23:59
@Lucie_Sx To mám v plánu, ale ještě je brzy, zatím zjišťuji a shromažďuji informace.
@Lucie_Sx píše:
Nevim.
Porad se s reditelem vasi skoly.
Pokud dostane doporučení k odkladu ke to na ní jestli nakonec půjde do odkladu jako takového. Ale jde o to zda ten okdlad dostane. Samozřejmě dnes se odklady dávají poměrně často. Ale otázka je pokud bude dítě velmi šikovné zda ho dají i v takovém případě.
@Svistice píše:
@putako Přijde mi dost šílené dítě držet další rok ve školce, protože se nevlezlo do spádové školy.
Víš, co takový zcela zbytečný odklad způsobí? Ve čtvrté třídě s ním začně regulerně mlátit puberta, ze základy vyleze v patnácti. Maturovat bude skoro ve dvaceti (a taky Ti může ve druháku na střední úderem 18 roku z té školy prostě odejít nebo jinak využít práva „být dospělý“).
Navíc jak již bylo řečeno, pro odklad je potřeba mít doporučení PPP. Není to naštěstí jen o tom, co si usmyslí rodiče…
Nějak ti ty počty nesedí, že základky se přece běžné vychází v 15 letech a maturuje v 19
to je trošku mimo mísu, i když půjde do školy normálně, tak se v 18 může na školu vykašlat… Jinak teda souhlasím, že nechat dítě ve školce o rok dýl jen kvůli tomu, že je moc děti, to je šílený…
@putako pokud si u nás někdo vyřizoval odklad a dostal, tak k zápisu nešel - nemohl, protože měl vyrizen odklad.
Ale nevím, jak to funguje jinde. Doteď jsem se domnívala, že existuje jen jedna spádová škola.
@Trojlístek píše:
@putako pokud si u nás někdo vyřizoval odklad a dostal, tak k zápisu nešel - nemohl, protože měl vyrizen odklad.
Ale nevím, jak to funguje jinde. Doteď jsem se domnívala, že existuje jen jedna spádová škola.
také jsem byla vždy přesvědčena, že existuje pouze jedna spádová škola, vždyť jinak to nemá smysl
Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?
Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.
PDF ke stažení a tisku zdarma.
Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.