Je pes nervózní?

Anonymní
22.10.19 16:37

Je pes nervózní?

Dobrý den všem, mám takový dotaz..máme tři měsíce fenku bigla, která je rok a půl stará.
(Žila ve špatných podmínkách a pak jsme si ji adoptovali).
Hned první měsíc jsem ji naučila že musí vydržet a potřebu vykonávat venku (až na pár nehod to zvládala).
No ale poslední dva týdny, se mi pocurava, dokonce se i párkrát pokadila doma, ale jen přes noc.
Vždy před spaním ji jdu pustit na zahradu, a většinou se vyčura, i tak mě uprostřed noci vzbudí zápach..
Nejpodivnější je to že to dělá jen u mě, u přítele lehne a spí jako zabita.
Každý večer zažívám to že usne a kolem 1-3 hodiny se pocura, někdy jen tak běhá po pokoji nebo vrci na skříň.. :zed:
Nevím čím to je, jestli je nervózní, tak proč až teď? Po třech měsících co v klidu každý večer spala..nějaké rady?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

151
22.10.19 16:55

Ahojda, my máme doma bíglici tříletou od štěněte a pořád je to pako. Někdy jí prostě hrábne a dělá kraviny - poslední dobou se bojí průvanu :roll: Pokud je faše fenečka z nevhodných podmínek, musíte přijít na nějaký spouštěč problémů - může se něčeho v noci bát, leknout, vzpomenout si,… S tím, že něco dělá jen tobě - když jsem doma sama, tak hlídá mnohem víc, kolikrát vrčí za dveřma když jde někdo po chodbě, ale i třeba jen na zeď :D a když jsme doma oba, tak jí je všechno šumák a spokojeně chrápe :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
678
22.10.19 17:13

Zkuste se zeptat na foru IFauna.cz, tam je spousta pejskařů a poradí vám…Neprožila poslední dobou něco, co by u ní mohl být spouštěč na nepříjemné zážitky z minulosti? Nemáte třeba v rodině nového člena, nebo tak? Klidně i křeček, myš…Nám tohle teď začala dělat stará stafordice, ale u ní to přičítám senilitě, trošku jí šaraší :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7326
22.10.19 18:27
@Anonymní píše:
Dobrý den všem, mám takový dotaz..máme tři měsíce fenku bigla, která je rok a půl stará.
Hned první měsíc jsem ji naučila že musí vydržet a potřebu vykonávat venku (až na pár nehod to zvládala).
No ale poslední dva týdny, se mi pocurava, dokonce se i párkrát pokadila doma, ale jen přes noc.
Vždy před spaním ji jdu pustit na zahradu, a většinou se vyčura, i tak mě uprostřed noci vzbudí zápach..
Každý večer zažívám to že usne a kolem 1-3 hodiny se pocura, někdy jen tak běhá po pokoji nebo vrci na skříň.. :zed:
Nevím čím to je, jestli je nervózní, tak proč až teď? Po třech měsících co v klidu každý večer spala..nějaké rady?

Spí s tebou v ložnici? Tak jí vyhoď na chodbu, měla by mít své místo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
962
22.10.19 23:43

@pannda To je zase rada jednou :roll: A co kdyz ma to misto v loznici? Nevim, proc bych mela psa na noc vykazovat nekam na chodbu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
962
22.10.19 23:44
@Anonymní píše:
Nevím čím to je, jestli je nervózní, tak proč až teď? Po třech měsících co v klidu každý večer spala..nějaké rady?

Poptala bych se v psich skupinach na FB a obepsala par docaskaru, jestli se jim to nahodou u nejakych psu nestalo. Nejde u toho behani po mistnosti a vrceni na skrin proste okriknout a poslat na pelech? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4649
22.10.19 23:45

Jak se liší tvůj přístup k ní a přístup přítele? Když spíš v jiné místnosti/jinde a ona s tebou, děje se to taky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
220
31.10.19 14:47

re

U nás je asi nervozní kdyz nedostane nazrat poradne :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...