Proč pes vykonává potřebu doma?

Anonymní
22.10.19 14:18

Proč pes vykonává potřebu doma?

Dobrý den všem, mám takový dotaz..máme tři měsíce fenku bigla, která je rok a půl stará.
(Žila ve špatných podmínkách a pak jsme si ji adoptovali).
Hned první měsíc jsem ji naučila že musí vydržet a potřebu vykonávat venku (až na pár nehod to zvládala).
No ale poslední dva týdny, se mi pocurava, dokonce se i párkrát pokadila doma, ale jen přes noc.
Vždy před spaním ji jdu pustit na zahradu, a většinou se vyčura, i tak mě uprostřed noci vzbudí zápach..
Nejpodivnější je to že to dělá jen u mě, u přítele lehne a spí jako zabita.
Každý večer zažívám to že usne a kolem 1-3 hodiny se pocura, někdy jen tak běhá po pokoji nebo vrci na skříň.. :zed:
Nevím čím to je, jestli je nervózní, tak proč až teď? Po třech měsících co v klidu každý večer spala..nějaké rady?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3950
22.10.19 14:47

Nemůže mít třeba flashback z toho co bylo předtím? Zkusila bych se znovu důsledně zaměřit na vytyčení pravidel a dala tomu měsíc dva. Hlavně nebít nekricet, případně si nastavit budík na dobu kdy víš, že to dělá vstát a jít ji pustit na dvůr, aby vykonala potřebu tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13004
22.10.19 14:59

Taky bych řekla, že to bude jen krize… Náš útulkáč měl zpočátku pár nehod, pak dlouho nic a pak se taky uničehonic několikrát počural. A teď už zas dobrý. Jinak mě ještě napadlo nevyšoupávat na zahradu, ale večer obejít aspoň blok - psům se střeva rozhýbou při pohybu, na zahradě to dělají jen z nouze… Hodně to souvisí i s tím, kolik a čím krmíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15404
22.10.19 16:36

Je možné, že tvého partnera bere jako vůdce smečky a pokud tam není, tak je z toho ještě vyděšená.

Začněte ji pořádně venčit, včetně každodenní delší večerní procházky, během které si budete pořádně hrát a budeš s ní trochu pracovat (tedy základní výcvik) a chválit a odměňovat. S tím, že ty budeš tak, kdo jí bude věnovat víc pozornosti, aby se naučila že poslouchá i tebe.

hodí se tahle kniha

https://plotknihy.cz/…o-psa/512/p/

a nebo najít někoho kdo pracuje s pozitivníma metodama výcviku psů a chodit k němu na cvičák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.19 21:24

Asi to bude vážně stresem. :think: Něco pejskovi chybí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
22.10.19 21:49

Je to ještě miminko. Skuste si nastavit budík na dobu kdy víte, že tu potřebu dělá doma a vzít ji ven když se venku vyčůrá/vykaká tak ji pořádně pochválit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13004
22.10.19 21:54
@Sabina123amy píše:
Je to ještě miminko. Skuste si nastavit budík na dobu kdy víte, že tu potřebu dělá doma a vzít ji ven když se venku vyčůrá/vykaká tak ji pořádně pochválit.

Tři měsíce ji mají, psovi je rok a půl ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
22.10.19 21:56

@Ba-stet i tak je to ještě štěně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13004
22.10.19 22:31

@Sabina123amy Tak to asi vnímáme jinak. Mému psovi bude za pár dnů rok a nepřipadá mi jako mimino :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat