Reklama

Je taková teplota normální?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fircon
Kecalka 292 příspěvků 28.12.16 20:38
Je taková teplota normální?

Zdravím,

dcera měla v noci z 24. na 25.12. horečku 38,6. Po Nurofenu klesla, večer 25.12. to stejné, tj. 38.6.
Dávala jsem Nurofen 3× denně.
Včera ráno 37.3, večer 37.5. To už Nurofen nedostala, dnes ráno 37, teď večer 37.7.
Dnes to vlastně bylo 4. den, co to trvá. Je tato teplota normální, že i 4. den má stále takto?
Mám jí něco dát nebo už to nechat? Ráno jsme byly u Mudry, říkala jsem jí o včerejší teplotě a že už nic nedostala, neříkala na to nic. Čekala jsem, že dnes večer snad nebude už nic, ale je o dvě desetiny vyšší než včera.
(diagnóza je laryngitida (původně, teď už vyléčená) + aktuálně rýma + průdušky)

Díky za rady a zkušenosti.

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2759 příspěvků 28.12.16 20:45

Pod 38 stupnu je to pouze zvysena teplota, ktera se rozhodne nesrazi. Vetsinou se rika resit horecku, pokud neustoupi po tretim dnu, ale u vas horecka uz ustoupila, dcera ma zvysenou a zrejme se utdravuje. Rekla bych, ze mininalne na tri dny zvysene teploty ma po dvou dnech horecky „narok“.
Zneklidnela bych, pokud by se znovu objevila horecka, to bych resila hned, mohla by tam byt bakterialni infekce na atb.

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 28.12.16 20:48

Děti mají obecne vyšší teplotu. Kde ji meris? Jinak 37 neni ani tak teplota. Synovi davam nitrofen až při 38,5… A jestli ma dcera rymu a chytnute průdušky, tak je nejspíš příčina. Jinak srazet teplota za každou cenu by se neměla. Tělo se zvýšením tělesné teploty vlastně brání ;) dávej ji dostatek tekutin a preji brzké uzdravení :hug:

Fircon
Kecalka 292 příspěvků 28.12.16 20:49

@mamina89 Měřím v podpaží (dcera necelé 4 roky). Taky jsem srážela především horečku, teď jí nic dávat právě moc nechci. Vím o tom, že do 38 je lepší nesrážet…

Uživatel je onlineKriss Tina
Závislačka 4714 příspěvků 28.12.16 20:52

Ja malymu taky srazela az kdyz mel pres 38. 37 vubec neresim a navic porovnavat mereni rano a vecer se taky moc neda, vecer je teplota vetsinou o kousek vyssi.

mila.dka1 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 21:19

Mala, skoro 4 roky, mela ted tyden cca 37,3-37,5, davala jsem ji nurofen na noc, aby se vyspala, jinak ne

beeerush
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 28.12.16 21:22

My to máme celá rodina! Asi je blbý to tak napsat, ale jestli to má „jen“ dcera můžete si gratulovat! A u mudr jsme nebyli nikdo, 2 dny horečky a pak 2 dny zvýšená je normální

Tunrida
Hvězda diskuse 47195 příspěvků 28.12.16 21:24

Přečti si, jaký význam má pro tělo zvýšená teplota. Není to nemoc, je to lék.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama