Je to zánět předkožky?

3.5.16 20:58

Je to zánět předkožky

Maminky, syn si odpoledne začal stěžovat na pindíka. Když jsem ho sprchovala a chtěla umýt pindíka, tak začal brečet a já si všimla, že ho má nějak nateklýho a když jsem ho chtěla trošku stáhnout co mu jde, tak jsem si všimla že tam má bouličku asi s hnisem? nemám s tím vůbec zkušenost, tak jsem mu to zatím namazala Framikoinem ale co dál? odezní to samo nebo musíme k doktorce? mám strach aby mu to nějak nestrhla, naše dr. ráda tu předkožku uvolňuje takovým kroužkem. díky za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28149
3.5.16 21:04

Koupat v repiku nebo hermanku a mazat dal tim Framykoinem. K dr. nemusis, pokud se to teda nezhorsi samozrejme. Jestli mas doma strikacku, tak ten odvar natahnout do ni a vstriknout dovnitr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2659
3.5.16 21:09

Jj. Byli jsme s tím vždy na dětské chirurgii. Předkožku mu rozhodně nestahovali, jen výpláchli nějakou desinfekcí a napsali framykoin. Měli jsme ten do očí, takže jsem dala špičku tuby pod předkožku a vymáčkla spíš větší množství toho framykoinu. Ještě na té chirurgii doporučovali výplachy heřmánkem, ale jiný Dr. na kontrole v ambulanci řekl, že už se to zlepšilo a stačí ten framykoin. Určitě bych s tím šla, klidně i teď na chir. pohotovost, je to pry děsná bolest…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
3.5.16 21:19

Nas to měl taky, ale měl to docela akutni. Rano jsem si všimla že ho má nějak vetsiho, tomu sem neprikladala váhu po odpolednim spaní už byl rudy tak jsme jeli na pohotovost. Nejdriv jsme dostali sprdak ať si jdeme ke své doktorce. No nakonec ho prohlidl a ihned nás lifroval na urg a tam to byl ocistec, museli mu to přetáhnout (byl mu rok a půl a fakt to neslo). Dostal antibiotika a repikove nalevy a od té doby pretahujem každý den. Ale asi sme byli extrém že během jednoho dopoledne se to takhle zhoršilo. Přeji klidný průběh

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2659
3.5.16 21:26

@Mágovka Já si myslím, že se to nemusí přetahovat a nenechala bych to udělat. Samozřejmě když bych to viděla poprvé, nevěděla bych to. Syn to měl opravdu hodně zanícené a výplachy i mazání jde dělat normálně bez přetahování. Byli jsme s tím na 2 dětských chirurgiích a ani na jedné nám to nenabízeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
3.5.16 21:38

@Levandule121 jasný,ale když nevis že něco takovyho existuje a dítě brečí při curání, prebalovani a bolest ho vzbudila i ze spaní tak jsem byla rada že s tim něco dělají :oops: naštěstí, ted ho normálně pretahujem a mladého to nechává úplně v klidu a je mu to jedno nic ho neboli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1655
3.5.16 22:32

Koupat v hermanku, ja bych ale upalovala na pohotovost nebo k Mudr. Musi ho to bolet, dostal by lokalni antibiotika a rychle se mu ulevi. Hlavne nic nasilne nestrhavat a nepretahovat!!! A uz vubec ne nejakej pediatr a krouzkem :mavam:
Za to bych jim lamala ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28149
3.5.16 22:37

Framykoin neni lokalni ATB? Je. Je to totez jako Pamycon a mmch mmt ma vyrobni vypadek, stejne jako Bactroban, takze nic moc lepsiho dr. stejne nevymysli. Uvidis rano, nicmene chvilku to trva, kdyz budete zitra oplachovat a mazat, davam tomu velky sance, ze to bude dobry, u nas to zabralo vzdycky - zatim jsme resili asi ctyrikrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4100
3.5.16 22:42

Náš kluk to měl dvakrát, podruhé už jsem to podchytila velice rychle… poprvé měl pindíka jako vánoční baňku (tvar i červená barva), chudák malej. jeli jsme na pohotovost (klasika - všimla jsem si toho v pátek odpoledne). dostal Framykoin a druhý den to hned bylo lepší

Framykoin přesně jak píše @Levandule121 - zastrčit dovnitř a vymáčknout, nic nepřetahovat. nikdy nám nikdo přetahování nenutil, ani na té pohotovosti ne, to bylo klukovi 1,5roku a ještě dlouho nepřetahoval.

a od toho prvního případu mám doma hypermangan, takže jsem při druhém hned nasadila a taky to pomohlo, myslím… dát do vody na koupání jen malinko (voda jen lehce růžová) a normálně dítě vykoupat ve vaně… případně říct ať zkusí sám přetáhnout, pohnout předkožkou, jen tolik co sám snese. dezinfikuje to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2659
4.5.16 03:43

@Mágovka Ano, já tě úplně chápu, člověk je poprvé bezradný. :hug: Tak hlavně že je vše v pořádku. Psala jsem to hlavně kvůli zakladatelce, aby to nenechala doktorku přetáhnout…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1655
4.5.16 07:23

@suvik nevim,ja s Framikoinem nemam zkusenost a nenapadlo me googlit :-)
Kazdopadne hodne macet v odvaru a po te nechat vetrat.
At se mu to brzo spravi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64730
4.5.16 07:49

@Fatamorgana na toto stačí ten Framykoin - my používali ophtalmoframykoin - přímo doporučený dr. Neboj, přejde to. Jen kdyby se to horšilo, tak k dr (hrozí, že budou do předkožky zasahovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.7.16 23:33

Prosím o radu. 4 letý syn kolem poledne řekl, že ho bolí pindík, měl a má ho začervenalého, vymáčkla jsem mu z něj v poledne a večer trochu něčeho bílého, odpoledne dokonce kapku hnisu. zatím jsme mu to asi 3 krát vypláchla heřmánkem, teď ještě dala na špičku trochu betadine(předkožka mu vůbec nejde přetáhnout, přitom mu to před rokem minimálně do poloviny šlo.
Přemýšlím, jestli zítra k lékaři, nebo jestli to zvládneme doma, a to, že to nejde přetáhnout, tak vyřešíme třeba na preventivce mladšího příští týden. Zítra máme jiné plány. Samozřejmě pokud by ho to hodně bolelo, tak neváhám ani minutu, klidně bych už dnes bývala jela na pohotovost, ale syn nevypadá, že by ho to bolelo nějak moc, od toho poledne si na bolest nestěžoval, sám od sebe, jen na otázku, zda ho to bolí, tak že jo. choval se normálně, zlobil s bráchou, vysmátej, na hřišti běhal jak poděs, myslím že kdyby ho to hodně bolelo, choval by se jinak. Ani při čurání si na bolest nestěžoval. ale čural malinko „šejdrem“, normální proud moči, ale nahoře mu to trochu stříkalo jiným směrem, nevím, jak to lépe popsat. Vzhledem k jeho chování přemýšlím, jestli to zvládneme jen s heřmánkem, nebo jestli je nutné jít k doktorce. Máme ji daleko, a je tam jen chvilku ráno.

• Citovat
  • Nahlásit
1052
13.7.16 05:58

Syn, když měl zánět, tak mu pindík hrozně natekl a byl fialovorudej. Byly jsme s tím u dr. a dostal kapky Pamycon, které se kapaly několikrát denně jakoby dovnitř a několikrát denně jsme ho koupali v heřmánku. Pak jsme zajeli radši i na urologii, kde mu hnis vymáčkli. Bolelo ho to teda hodně, první dva dny dostával ještě ibalgin.
Výborná je mast framikoin, ale už se nedělá, pokud ji máš z dřívějška doma, tak mazej tou, koupej v heřmánku a zvládnete to i sami bez dr. Ten pamycon se dává jako náhrada za framikoin. No a když by to měl dnes horší, tak radši k dr. jeďte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12313
13.7.16 06:43

Já bych šla dokud se mu to moc nerozjede, ať se zbytečně netrápí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu