Je tu absolvent doktorského studia?

Anonymní
20.6.20 23:08

Je tu absolvent doktorského studia?

Milé maminky, prosím o radu, vystudovala jsem Mgr. obor andragogika. Plánovala jsem vstoupit do postgraduálního studia, ale momentálně se neotevírá, až za rok (rovnou jsem ale domlouvala, že postgraduál bude pojat hodně individuálně, pracovala bych takřka výhradně na disertaci, s omezenou doházkou do školy, což mi vyhovuje, pracuji na HPP a mám rodinu). Ozvala se mi však nyní jedna VŠ ekonomicko-technického typu, kde hledají akademického pracovníka se vzděláním v oboru andragogika. Podmínkou je, aby byl již zapojen do postgraduálního studia, příp. by umožnili dělat postgraduál u nich, ale musela bych ho tématicky naroubovat na jejich obory techničtějšího typu. Zeptám se na podrobnosti, ale leží mi to v hlavě. Neumím si představit, co by u nich činnost obnášela. Dělal bych podle vás asistenta a vyučovala? Jsem trošičku na rozpacích z toho, že chtějí právě někoho v oboru andragogika, co by u nich dělal…Nevím také, jak bych na tom jako asistent byla finančně a jak by to bylo náročné. Jediný důvod proč o tom uvažuji je, že bych nim mohla nastoupit hned, kariéra by se pohla dopředu, jsem ve střed. věku,, a slyšela jsem, že tam mají dobré zázemí. Pochopitelně informace si u nich zjistím, ale třeba tu někoho napadne víc. Učím ráda (na víceletém gymnáziu a pro firmy), jen bych šla do neznáma, ani neupřesnili, co bych tam dělala, napadá mě jen asistent. Název škol nechci z osobních důvodů uvádět.
Děkuji za respektování. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

651
20.6.20 23:14

Urco mysli asistenta, pokud mluvi o ak. pracovnikovi. Tomu odpovida i pozadavek alespon zapocateho ph. d., plat nooo…25 000kc, co vim, tak to je na techto pozicich nastupni plat, pak byva jeste osobko. Pokud jsi zvykla ucit a bavi te to a v oboru si veris, tak bys nemela mit problem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.6.20 23:17

Když tě hledají jako AP (tedy zjevně jako AP 1, když nemáš doktorát), pak nepůjde zřejmě jen o učení, to by tě hledali jako lektora. AP mají širší záběr, je dost možné, že budou chtít abys učila, a základem bude nějaká vědecká práce, možná hledají andragoga do grantu? a proto hledají právě tvůj obor. Těžko soudit, toto se mi zdá nejpravděpodobnější.

Anonym je snad logický nechci se na veřejném webu odkopávat.

• Nahlásit
  • Citovat
181
20.6.20 23:35
@Anonymní píše:
Milé maminky, prosím o radu, vystudovala jsem Mgr. obor andragogika. Plánovala jsem vstoupit do postgraduálního studia, ale momentálně se neotevírá, až za rok (rovnou jsem ale domlouvala, že postgraduál bude pojat hodně individuálně, pracovala bych takřka výhradně na disertaci, s omezenou doházkou do školy, což mi vyhovuje, pracuji na HPP a mám rodinu). Ozvala se mi však nyní jedna VŠ ekonomicko-technického typu, kde hledají akademického pracovníka se vzděláním v oboru andragogika. Podmínkou je, aby byl již zapojen do postgraduálního studia, příp. by umožnili dělat postgraduál u nich, ale musela bych ho tématicky naroubovat na jejich obory techničtějšího typu. Zeptám se na podrobnosti, ale leží mi to v hlavě. Neumím si představit, co by u nich činnost obnášela. Dělal bych podle vás asistenta a vyučovala? Jsem trošičku na rozpacích z toho, že chtějí právě někoho v oboru andragogika, co by u nich dělal…Nevím také, jak bych na tom jako asistent byla finančně a jak by to bylo náročné. Jediný důvod proč o tom uvažuji je, že bych nim mohla nastoupit hned, kariéra by se pohla dopředu, jsem ve střed. věku,, a slyšela jsem, že tam mají dobré zázemí. Pochopitelně informace si u nich zjistím, ale třeba tu někoho napadne víc. Učím ráda (na víceletém gymnáziu a pro firmy), jen bych šla do neznáma, ani neupřesnili, co bych tam dělala, napadá mě jen asistent. Název škol nechci z osobních důvodů uvádět.
Děkuji za respektování. :kytka:

Proboha tak se jich zeptej, ne? Docela mě děsí, že už i někdo, kdo aspiruje na doktorát, s e není schopen zeptat na správném místě a ptá se na emiminu.
Jinak je velmi zvláštní, že u vás neotevírají letos postgraduální studium, to by mě zajímalo, jaký k tomu má škola důvod.
Jinak jak tu někdo psal o grantu, tak to je velmi pravděpodobné, že už jim běží nějaký grant, kde někdo vypadl a nutně potřebují ekvivalentního člověka. Jen o výuku nepůjde.
Jak moc je problém s tématem, jak moc bys ho musela upravit, abys mohla dělat postgraduál tam, to ti tu taky nikdo neřekne, to musíš probrat s nimi, nejlépe s potencionálním školitelem. Rozhodnout se stejně můžeš až pak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.6.20 23:49
@Zabza2 píše:
Proboha tak se jich zeptej, ne? Docela mě děsí, že už i někdo, kdo aspiruje na doktorát, s e není schopen zeptat na správném místě a ptá se na emiminu.
Jinak je velmi zvláštní, že u vás neotevírají letos postgraduální studium, to by mě zajímalo, jaký k tomu má škola důvod.
Jinak jak tu někdo psal o grantu, tak to je velmi pravděpodobné, že už jim běží nějaký grant, kde někdo vypadl a nutně potřebují ekvivalentního člověka. Jen o výuku nepůjde.
Jak moc je problém s tématem, jak moc bys ho musela upravit, abys mohla dělat postgraduál tam, to ti tu taky nikdo neřekne, to musíš probrat s nimi, nejlépe s potencionálním školitelem. Rozhodnout se stejně můžeš až pak.

Tazatelka píše, že se na podrobnosti zeptá, ale leží jí to v hlavě. Asi každá z nás pochopí, že těžko někam bude volat v sobotu v noci. Nevidím tedy důvod ji shazovat ani být jízlivá. Prostě ji to tíží a chce se zeptat jiných, které vědí víc - nemá evidentně zkušenosti tolik s akadem. prostředím.
Zakladatelko. hlavně, aby tě tam nesedřeli (u nás jsme makali za pár korun pro pana docenta na jeho projektech).
A jak tu píše přispěvatelka, že je divné, že se obor neotevírá v Dr. studiu každý rok: záleží na katedře a škole, u nás taky neotevíráme, až napřesrok :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
107
21.6.20 07:30

Ahoj, já jsem Ph. D. absolvovala, na medicíně, učit jsem musela, měla jsem ale minimálmí úvazek - finančně to bylo samozřejmě maličko, ale dost dávali odměny a pak už to bylo zajímavé. Já jsem k tomu ještě normálně pracovala a skloubit to šlo. Bohužel každá instituce má své vlastní podmínky, takže se vyptej an to, jak by si učení představovali, jestli pravidelně, občas, atd…jinak jsme před absolvováním měli ještě státnice a jazykovou zkoušku, ale to se opravdu dalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.6.20 18:42

Při studiu Ph. D. jsem musela několik semestrů odučit, to musel každý, jinou činnost po mně naštěstí nechtěli, tedy když nepočítám tu vědeckou (psaní článků, přednesy na konferencích). Ale vím, že na jedné katedře třeba studenti Ph. D. dělali úplně všechno, co bylo potřeba - pohlídat učebnu s PC, uvařit kafe apod. Nejlepší by bylo poptat se někoho jiného na stejné katedře, abys zjistila, jak to tam chodí. Škoda, že je to pro tebe úplně nová škola a nemáš tam třeba nějakého známého, koho by ses zeptala.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama