Je tu ortoped?

3389
14.3.17 16:51

Je tu ortoped?

Ahoj, prosím, je tu někdo kdo má zkušenost či ideálně přímo lékař? Minulý týden v pondělí jsem spadla a bohužel si zlomila něco v kolenu /Podkloubní jamka?/ a spadla mi na bércovou kost, udělal se mi tam výron a bylo mi odsáto 70 ml krve. Hned na druhý den mne operovali a koleno sešroubovali. Nicméně bohužel lékaři nebyli sdílní a ani ne po 24 hodinách od operace mě propustili domů. S doporučením nechat nohu v ortéze, nedošlapovat, koleno neohýbat a kontrola za 4 týdny. A samozřejmě tedy žádný telefonický kontakt na lékaře. A protože prostě mám velký problém sejít schody z baráku - riskuji velmi reálné upadnutí, nájezd bohužel nemáme, tak to zkouším tady. Nohu opravdu šetřím a nenamáhám, prakticky pořád jsem v leže. Nevydržím ani sedět na pohovce s podepřenou operovanou nohou. Jenže noha - respektive bércová kost pořád dost bolí a těsně pod kolenem mi v tom začalo bodat. Není to pořád, ale čas od času v tom několikrát bodne. První den to bylo tak nějak v pohodě, ale odpoledne už v tom bodalo tak, že jsem bolestí nadskočila. Také mám stále zvýšené teploty /ale ty mohou být od zánětu v zubu, který už nějakou dobu řeším/. Může mi prosím někdo poradit, zda je to normální a nebo ne a radši risknout, že sletím ze schodů (a potom mi hrozí totální výměna za umělé koleno)? Děkuji mockrát za odpověď. Schválně to nedávám jako anonym, kdyby mi někdo chtěl napsat SZ, když by to nechtěl řešit veřejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13808
14.3.17 18:57

Tak si sežeň řidiče a nech se odvézt na ortopedickou ambulanci, kam máš jít na kontrolu. Ideálně po předchozí domluvě. Telefon je v razítku v propouštěcí zprávě, případně se dá vygooglit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
14.3.17 19:05

@Vermun Bohužel ortoped nejsem, ale vřele doporučuji vygooglit si číslo do nemocnice, kde Ti prováděli zákrok, a konzultovat. Případně na jiného ortopeda, ta teplota asi není moc dobré znamení. Pokud bys musela do nemocnice, s někým doma se domluv, ať na schody položí 2 prkna a na vozíku Tě sveze/pomůže Ti bezpečně sejít apod.

V nejhorším se domluvit na přepravě sanitkou, pokud nemáš jinou možnost. Měli by být schopni zajistit převoz/přenesení pacienta tak, aby se jim ještě víc nerozbil. Po schodech sama nechoď.

Jinak přeji brzké a dobré vyléčení, je to ošklivý úraz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama