Píchnutí do oka při pádu

519
4.3.17 19:07

Krvave oko po pichnuti do oka

Ahojky, syn zakopl a spadl na odlomenou větev a přímo do oka, nebyla jsem u toho, pád ho bolel a u kraje oka jak se dělají ospalky, tak tam měl jakoby par prskanecku červených. Pak si na bolest vůbec nestezoval, tak jsem nejela na pohotovost. Jenze na druhy den ma pul oka červeného asi žilky postupně popraskaly tím narazem, jinak ho oko vůbec nebolí ani se mu nemlzi, mate zkušenost co s tím? Jestli oční kapky, mast? Jak pomoct?

Příspěvek upraven 04.03.17 v 19:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

69691
4.3.17 19:18

@santape Chtělo by to na oční, může mít drobně poškozenou rohovku a dává se na to ATB v masti - aby nedošlo k nějaké infekci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
4.3.17 19:21

No já bych byla zajela už ráno, když by oko po probuzení vypadalo hůř než před usnutim. Teď večer už s tím asi těžko něco udelas :nevim:

Já třeba mám doma vždy preventivně occuflash, mladší syn trpí při virozach i na spojivky a tímto vždy spolehlivě rozkapu, když jsem nekapala, skončili jsme s atb kapkami.

Ale pokud mu z oka neteče, tak to snad raději nechat být. Určitě bych samodoma neaplikovala žádné mastičky, do oka či ucha toho podle mě patří co nejméně a krom borové vody či occuflashe pouze co řekne lekar :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6394
4.3.17 20:01

Jít na oční, oni mrknou jestli není poškozená rohovka. Je to hned a nebolí to. Lepší než čekat. Jak se zanítí rohovka je to blbý, oko nejde nahradit. Ráno bych tam zajela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11782
4.3.17 21:42

S největší pravděpodobností je to jen prasklá žilka, na to se užívá Ascorutin. Ale určitě zajeďte na oční pohotovost - pro jistotu, jak píše @Aletheia, to poznají jen na očním, jestli je to vážné nebo banalita

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69691
4.3.17 22:15

@stinga Tak já nevím, mě i to drobné poškození rohovky přijde jako celkem banalita (když se tedy nezanedbá), ale i tak je potřeba tam zajet aby člověk nafasoval mastičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.19 09:03

Ahojky, dcera necelých 6 let včera běžela a praštila se okem o roh stolu. Podle jejich slov měla to oko zavřené, když se praštila. Oko nemá zarudlé, nateklé ani nehnisá, ale stěžuje si od té doby na bolest, oko si často mne. Říká, že na to oko divně vidí. Šly byste k doktorce nebo ještě počkat, jestli se to upraví samo? Co bych mohla zkusit doma?

• Nahlásit
  • Citovat
32957
18.7.19 09:07
@Anonymní píše:
Ahojky, dcera necelých 6 let včera běžela a praštila se okem o roh stolu. Podle jejich slov měla to oko zavřené, když se praštila. Oko nemá zarudlé, nateklé ani nehnisá, ale stěžuje si od té doby na bolest, oko si často mne. Říká, že na to oko divně vidí. Šly byste k doktorce nebo ještě počkat, jestli se to upraví samo? Co bych mohla zkusit doma?

Jasně že k doktorovi, jak se jako upraví samo??? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6157
18.7.19 09:07

Pokud si stěžuje na to, že špatně vidí tak bych ji k lékaři vzala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2206
18.7.19 09:25

A zavřené oko jako při nárazu chrání? 8o pokud ji bolí a špatně vidí už si dávno u lékaře měla být

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11911
18.7.19 09:38

Okamžitě k lékaři, tam jste měly být dávno a hlavně nemnout, muže mít natrženou rohovku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.19 09:39

Praštila se včera kolem 6. večer, chvíli brečela a pak už to nezmiňovala. Oko nebylo ani není oteklé ani červené ani nehnisá, normálně večer usla, tak mě nenapadlo to řešit u dr. Kdybychom a každým takovým pádem měly lítat na pohotovost, asi bychom tam byly víc jak doma :mrgreen:
Ráno mě právě překvapilo, že si oko mne a když jsem se jí ptala, jestli ji bolí, říkala že jo a že na něj vidí divně.
Zajimalo by mě o co může jít a jak se to řeší. Nejsem zrovna úplně v situaci, ža si můžu dovolit lítat celý den po nemocnicích (nechci řešit proč), ale samozřejmě zdraví dítěte je na 1. místě.

• Nahlásit
  • Citovat
16813
18.7.19 09:44
@Anonymní píše:
Praštila se včera kolem 6. večer, chvíli brečela a pak už to nezmiňovala. Oko nebylo ani není oteklé ani červené ani nehnisá, normálně večer usla, tak mě nenapadlo to řešit u dr. Kdybychom a každým takovým pádem měly lítat na pohotovost, asi bychom tam byly víc jak doma :mrgreen:
Ráno mě právě překvapilo, že si oko mne a když jsem se jí ptala, jestli ji bolí, říkala že jo a že na něj vidí divně.
Zajimalo by mě o co může jít a jak se to řeší. Nejsem zrovna úplně v situaci, ža si můžu dovolit lítat celý den po nemocnicích (nechci řešit proč), ale samozřejmě zdraví dítěte je na 1. místě.

Proč po nemocnicích? Stačí jít k očnímu. Ovšem pokud pořád ještě sedíte doma, tak teda nevím, jestli stihnete běžnou ordinační dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32957
18.7.19 09:45

No tak poraněnou rohovku fakt nepoznáš, rozhodně jít k doktorovi,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1989
18.7.19 09:49
@Anonymní píše:

Už jsi měla být u doktora včera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama