Reklama

Píchnutí do oka při pádu

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

santape
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 04.03.17 19:07
Krvave oko po pichnuti do oka

Ahojky, syn zakopl a spadl na odlomenou větev a přímo do oka, nebyla jsem u toho, pád ho bolel a u kraje oka jak se dělají ospalky, tak tam měl jakoby par prskanecku červených. Pak si na bolest vůbec nestezoval, tak jsem nejela na pohotovost. Jenze na druhy den ma pul oka červeného asi žilky postupně popraskaly tím narazem, jinak ho oko vůbec nebolí ani se mu nemlzi, mate zkušenost co s tím? Jestli oční kapky, mast? Jak pomoct?

Příspěvek upraven 04.03.17 v 19:44

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 04.03.17 19:18

@santape Chtělo by to na oční, může mít drobně poškozenou rohovku a dává se na to ATB v masti - aby nedošlo k nějaké infekci.

Helileli
Závislačka 2772 příspěvků 04.03.17 19:21

No já bych byla zajela už ráno, když by oko po probuzení vypadalo hůř než před usnutim. Teď večer už s tím asi těžko něco udelas :nevim:

Já třeba mám doma vždy preventivně occuflash, mladší syn trpí při virozach i na spojivky a tímto vždy spolehlivě rozkapu, když jsem nekapala, skončili jsme s atb kapkami.

Ale pokud mu z oka neteče, tak to snad raději nechat být. Určitě bych samodoma neaplikovala žádné mastičky, do oka či ucha toho podle mě patří co nejméně a krom borové vody či occuflashe pouze co řekne lekar :nevim:

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 04.03.17 20:01

Jít na oční, oni mrknou jestli není poškozená rohovka. Je to hned a nebolí to. Lepší než čekat. Jak se zanítí rohovka je to blbý, oko nejde nahradit. Ráno bych tam zajela.

stinga
Závislačka 3531 příspěvků 10 inzerátů 04.03.17 21:42

S největší pravděpodobností je to jen prasklá žilka, na to se užívá Ascorutin. Ale určitě zajeďte na oční pohotovost - pro jistotu, jak píše @Aletheia, to poznají jen na očním, jestli je to vážné nebo banalita

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 04.03.17 22:15

@stinga Tak já nevím, mě i to drobné poškození rohovky přijde jako celkem banalita (když se tedy nezanedbá), ale i tak je potřeba tam zajet aby člověk nafasoval mastičku.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama