Píchnutí do oka při pádu

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
santape
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 04.03.17 19:07
Krvave oko po pichnuti do oka

Ahojky, syn zakopl a spadl na odlomenou větev a přímo do oka, nebyla jsem u toho, pád ho bolel a u kraje oka jak se dělají ospalky, tak tam měl jakoby par prskanecku červených. Pak si na bolest vůbec nestezoval, tak jsem nejela na pohotovost. Jenze na druhy den ma pul oka červeného asi žilky postupně popraskaly tím narazem, jinak ho oko vůbec nebolí ani se mu nemlzi, mate zkušenost co s tím? Jestli oční kapky, mast? Jak pomoct?

Příspěvek upraven 04.03.17 v 19:44

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64098 příspěvků 3 inzeráty 04.03.17 19:18

@santape Chtělo by to na oční, může mít drobně poškozenou rohovku a dává se na to ATB v masti - aby nedošlo k nějaké infekci.

Helileli
Závislačka 3154 příspěvků 04.03.17 19:21

No já bych byla zajela už ráno, když by oko po probuzení vypadalo hůř než před usnutim. Teď večer už s tím asi těžko něco udelas :nevim:

Já třeba mám doma vždy preventivně occuflash, mladší syn trpí při virozach i na spojivky a tímto vždy spolehlivě rozkapu, když jsem nekapala, skončili jsme s atb kapkami.

Ale pokud mu z oka neteče, tak to snad raději nechat být. Určitě bych samodoma neaplikovala žádné mastičky, do oka či ucha toho podle mě patří co nejméně a krom borové vody či occuflashe pouze co řekne lekar :nevim:

Aletheia
Kelišová 6323 příspěvků 04.03.17 20:01

Jít na oční, oni mrknou jestli není poškozená rohovka. Je to hned a nebolí to. Lepší než čekat. Jak se zanítí rohovka je to blbý, oko nejde nahradit. Ráno bych tam zajela.

stinga
Závislačka 4818 příspěvků 5 inzerátů 04.03.17 21:42

S největší pravděpodobností je to jen prasklá žilka, na to se užívá Ascorutin. Ale určitě zajeďte na oční pohotovost - pro jistotu, jak píše @Aletheia, to poznají jen na očním, jestli je to vážné nebo banalita

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64098 příspěvků 3 inzeráty 04.03.17 22:15

@stinga Tak já nevím, mě i to drobné poškození rohovky přijde jako celkem banalita (když se tedy nezanedbá), ale i tak je potřeba tam zajet aby člověk nafasoval mastičku.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Namol opilý gólman Svoboda boural a zrušil dvě auta: Jen zázrakem nikoho nezranil

Fotbalové a hokejové hvězdy spíš než na tréninku nebo na hřišti lámou rekordy... číst dále >

Dáda Patrasová v problému, alkohol ji připravil nejen o prestiž, ale hlavně o práci

Bývala výbornou herečkou, muži ji milovali, pak svým zpěvem dělala radost... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >