Mám s druhým dítětem ještě počkat - bytová situace není dobrá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 17:20
Ještě mám počkat???

Ahoj holky, ráda bych se nejspíš v povídala a možná i o malinkou radu… Bydlím cca 8 let u jednoho z rodičů (ne moc velkým bytě) v menším městečku. Mám teď už 10 leteho syna který chodí do školy v místě bydliště. Bude mi 32, vím že mě budete odsuzovat za to že jsem u rodičů tak stará… Mám 3 roky přítele a strašně toužím po miminku, pritel by chtěl též (je bezdetny). Jenže problém je v tom, že do malého bytu kde se jen tak vejdeme my nemůžu přivést další mimčo :( Samozřejmě už pár let tu mám zazadano o městský být jenže málo bytu a hodně žádosti 8o Podnájem bohužel žádný není poblíž. Už jsme se chtěli nastěhovat i dál do města (do podnájmu) stim že by syn přestoupil na jinou školu ale syn je tu zvyklí. Má tu spoustu kamarádů pokoušeli jsme se se synem promluvit, že by chodil na jinou školu, našel by si kamarády jiné a tyhle by mohl občas navštěvovat jenže nechce, začne plakat… že chce zůstat tady :roll:. Nevím co mám dělat, čekat nebo ho capnout a přestěhovat se a co když si tam ale nezvykne, co když bude nestastnej. Zadluzovat se nechci a tolik peněz abych si koupila barák či byt nemám :,( Jinak přítel na mě nějak s dítětem netlačí… Syn je to nejcennější a nechci aby byl nešťastný ale co já? :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
sediza
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 13.06.19 17:28

A co si najít nějakou lépe placenou práci nebo brigádu? Vy oba s partnerem…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 17:31
@sediza píše:
A co si najít nějakou lépe placenou práci nebo brigádu? Vy oba s partnerem…

My samozřejmě pracujeme. Já mám cca 25 tisíc měsíčně a přítel o něco víc.

katintheBOx63
Kecalka 455 příspěvků 13.06.19 17:33

A v tom byte s tebou jeste nekdo bydli? To jsem uplne nepochopila jestli tam bydlíš ještě s otcem/mámou nebo jen ty a syn. Pokud tam máš ještě jednoho svého rodiče, pak je otázka jestli by nebylo řešení se dohodnout, že by se tvůj rodič odstěhoval jinam a byt přenechal tobě, synovi a tvému příteli, s tým že tvému rodičovi budete platit niakou částku, pokud je to mozné. Aby jste tedy nemuseli stehovat synka jinam. Osobně bych se ale přestěhovala jinam, chápu že syn z toho nebude nadšený ale je ještě malý a kamarády si najde. Moji rodiče se taky přestěhovali když mi bylo 6-7 let na úplně jiný kout republiky a kamarády sem si našla. Jen bych to stěhování neomlouvala tím, že chcete žít s přítelem spolu případně tím že je to nutné aby jste mohli mít mimino - to by mohlo hodně špatně zapůsobit na syna a mohl by si vytvořit negativní postoj jak k přítelovi tak k miminku.

AjaF
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 13.06.19 17:35
@Anonymní píše:
My samozřejmě pracujeme. Já mám cca 25 tisíc měsíčně a přítel o něco víc.

A jít někam do nájmu? Edit: a jo, vidím, že píšeš, že poblíž žádný není.

sediza
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 13.06.19 17:39
@AjaF píše:
A jít někam do nájmu? Edit: a jo, vidím, že píšeš, že poblíž žádný není.

A co si vzít hypotéku na byt a odstěhovat rodiče a byt mu zaplatit? Nebo ten byt od něj koupit a dat mu penize?? Samozrejme zalezi, jak by se k tomu rodič postavil.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 17:42
@katintheBOx63 píše:
A v tom byte s tebou jeste nekdo bydli? To jsem uplne nepochopila jestli tam bydlíš ještě s otcem/mámou nebo jen ty a syn. Pokud tam máš ještě jednoho svého rodiče, pak je otázka jestli by nebylo řešení se dohodnout, že by se tvůj rodič odstěhoval jinam a byt přenechal tobě, synovi a tvému příteli, s tým že tvému rodičovi budete platit niakou částku, pokud je to mozné. Aby jste tedy nemuseli stehovat synka jinam. Osobně bych se ale přestěhovala jinam, chápu že syn z toho nebude nadšený ale je ještě malý a kamarády si najde. Moji rodiče se taky přestěhovali když mi bylo 6-7 let na úplně jiný kout republiky a kamarády sem si našla. Jen bych to stěhování neomlouvala tím, že chcete žít s přítelem spolu případně tím že je to nutné aby jste mohli mít mimino - to by mohlo hodně špatně zapůsobit na syna a mohl by si vytvořit negativní postoj jak k přítelovi tak k miminku.

Bydlím se svým otcem abych to uvedla na pravou míru. Samozřejmě že jsem otce zkoušela přemluvit aby odešel on jenže okamžitě zamítl. Bydlí tu 30 let má tu práci a měnit to kvůli nám nebude :,(

AjaF
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 13.06.19 17:43
@Anonymní píše:
Bydlím se svým otcem abych to uvedla na pravou míru. Samozřejmě že jsem otce zkoušela přemluvit aby odešel on jenže okamžitě zamítl. Bydlí tu 30 let má tu práci a měnit to kvůli nám nebude :,(

To i chápu.

Prigionia
Kecalka 240 příspěvků 3 inzeráty 13.06.19 17:49

Tak docela se divím, že jsi měla tu odvahu (možná i drzost) žádat otce, aby se odstěhoval ze svého bytu, ze svého domova 8o 8o 8o 8o se synem jsi probírala, jestli by mu to hodně vadilo? pokud ano, asi bych se nestěhovala z městečka, pokud by to zvládl, tak bych se odstěhovala :nevim: ale myslím si, že takto malý kluk by si mohl zvyknout ;)

Agusaguss
Povídálka 45 příspěvků 13.06.19 17:54

Ze by nebyl zadny pronajem v okoli? kde bydli pritel…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 17:59
@Agusaguss píše:
Ze by nebyl zadny pronajem v okoli? kde bydli pritel…

Pritel bydlí cca 30 km od nás u své matky ale většinou je u nás střídmě se o mého syna, pracuji 12 hodinové směny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 18:02
@Prigionia píše:
Tak docela se divím, že jsi měla tu odvahu (možná i drzost) žádat otce, aby se odstěhoval ze svého bytu, ze svého domova 8o 8o 8o 8o se synem jsi probírala, jestli by mu to hodně vadilo? pokud ano, asi bych se nestěhovala z městečka, pokud by to zvládl, tak bych se odstěhovala :nevim: ale myslím si, že takto malý kluk by si mohl zvyknout ;)

No riskla sem to. Otec je totiž doma jen když chodí do práce takže se jen vyspat. Ve svým volnu jezdí už léta k mé babičce(ke své máme) tam tráví svůj volný čas.

terien
Extra třída :D 11597 příspěvků 13.06.19 18:02
@Anonymní píše:
Bydlím se svým otcem abych to uvedla na pravou míru. Samozřejmě že jsem otce zkoušela přemluvit aby odešel on jenže okamžitě zamítl. Bydlí tu 30 let má tu práci a měnit to kvůli nám nebude :,(

A kam by jako měl jít? Vy sami nedáte dohromady bydlení se dvěma platy a táta by se měl odstěhovat sám? 8o fakt by mě zajímalo, kde žijete, že tam není možnost žádného nájmu. Když se nechcete zadlužovat hypotékou, tak to asi bude muset zůstat tak, jak to je, zadarmo vám byt nikdo nedá, že jo.

Prigionia
Kecalka 240 příspěvků 3 inzeráty 13.06.19 18:03
@Anonymní píše:
Pritel bydlí cca 30 km od nás u své matky ale většinou je u nás střídmě se o mého syna, pracuji 12 hodinové směny.

Tak vy ani nebydlíte spolu? Tak jak můžeš přemýšlet ze si pořídíte dítě? 8o 8o :roll:

Prigionia
Kecalka 240 příspěvků 3 inzeráty 13.06.19 18:06
@Anonymní píše:
No riskla sem to. Otec je totiž doma jen když chodí do práce takže se jen vyspat. Ve svým volnu jezdí už léta k mé babičce(ke své máme) tam tráví svůj volný čas.

Tak to je snad jedno, jak často je u sebe doma, ne?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama