Jídelníček 5 měsíčního miminka

lenka a pája
19.12.09 13:00

Jídelníček 5 měsíčního miminka

Ahoj, doufám, že mi zde poradíte :) Malé je pět měsíců a pět dní. Jsme na umělé výživě a začala mlíčko odmítat. Od středy jsem začala s příkrmy. Zatím jen „papá“ mrkvičku cca šest lžiček. Od kdy mám začít přidávat ten brambor nebo jinou zeleninu? Když ani tu jednu mrkev zatím nesní? Můžete mi tady napsat váš jídelníček?
U nás den probíhá takto: vstáváme v půl deváté a vypije 180 ml mlíčka, v poledne dostane cca šest lžiček mrkve a dožaduje se mlíčka 180 ml, kolem třetí hodiny vypije zase 180 ml mlíka. Okolem šesté hodiny zase mlíko 180 ml a kolem osmé hodiny vypije 180 ml a jde spát. A vzbudí se zase kolem osmé půl deváté :) Někdy se stává, že místo ve tři hodiny jí až kolem čtvrté-páté hodiny a pak jednu dávku mlíka vynechá. Když jí chci dát mlíko dřív, tak mi ho odmítá :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2547
19.12.09 13:41

ahoj, vyborna pomocka je postup na:

http://www.kojeni.net/prikrmy.php

je tam supr prehlad o potravinach, co, kolko, kedy…je to odborne podlozene, my sme sa tym riadili de facto az doteraz. Ahoj :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
19.12.09 14:37

Chtěla jsem něco přidat, ale opakovala bych příkrmy z příspěvku přede mnou.. je tam opravdu vše co jsem já věděla.. :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
19.12.09 18:26

Doporučuje se dávat jeden druh zeleniny 3 dny a sledovat, jestli nepřijde nějaká alergická reakce. Později můžeš kombinovat ty druhy, které u mimi prošly, a postupně zvětšovat porce, pokud bude mít zájem. Píšeš, že ti začala odmítat mlíko, to jako k tomu obědu? To by bylo OK, protože během asi 2-3 týdnů by měl polední příkrm mlíko úplně nahradit.
A pokud myslíš mlíko obecně, tak to si počkám na nějakou radu, páč něco podobného taky právě řeším. Malá má pět a půl měsíce, už tři týdny dáváme k obědu zeleninky a malá se za tu dobu zdá se pevně rozhodla, že co nejni na lžičce, to se jíst nebude. :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lenka a pája
19.12.09 19:45

Děkuji vám za příspěvky. Na kojeni.net jsem se dívala, ale ty rady nejsou zrovna pro nás. Odmítala mlíčko odpoledne. Ráno se najedla pak i kolem oběda, ale potom se „šprajcla“ a mlíko ne a ne vypít. Horko těžko jsem jí dala najíst před spaním. Ty dva dny mi místo 5 porcí mlíka vypila jen 3 a z těchto tří porcí ještě něco vylila, jak nechtěla vůbec jíst. Začala jsem jí dávat v poledne tu mrkev a mlíko zase pije :) I když dneska taky u jídla vyváděla :( místo ve tři hodiny pila až v půl šestý a ještě teď spinká. Teoreticky by měla jíst ještě dvakrát, ale to nezvládáme. A když spinká celou noc, tak nemůže hlad, ne??? Když jedno jídlo vynechá, tak asi nemá hlad? Malá si s námi hraje, je veselá, není unavená. Takže si myslím,že není takový jedlík :)

• Nahlásit
  • Citovat
20.7.12 21:22

Dobry den, nas jidelnicek v 5mesicich a 10 dnech je nasledujici…od 2mesice jsme na UM.
Rano cca 6hod 160ml UM
cca 9hod 100ml ov. presnidavka
cca 11hod 120ml UM
cca 13hod 130ml zeleninovy prikrm
cca 16hod 120ml UM
cca 18hod 80ml kase
a pred spanim tak 120ml UM
Pak spinka az do te seste do rana. Tak si jen chci overit jestli je to tak plus minus v pohode. Dekuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1021
20.7.12 21:51

Ja bych rekla, ze davas hodne prikrmu, trochu bych zabrzdila. Mas tam tri prikrmy a 4× mliko. Tak to mam ja v maleho 8 - 12 mesicich, po roce pak budu mliko ubirat dal. Ja tedy kojila, takze jsme s prikrmy zacinali pozdeji. Nechala bych to tak, jak to mas, akorat chvili pockala, nez budes zavadet dalsi prikrmy. Tihle prcci potrebujou toho mlicka jeste hodne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6955
20.7.12 22:05

Jidelnicek mas naprosto v poradku, dopoledne ovoce na obed masozeleninku a vecer kase. Prokladat mlikem. Presne tak i to radily v gastroporadne. Takze prikrmujes od 4 mesice ze? Jestli jo tak je to v pohode. Mame to presne tak:) akorat mlika davame ruzne, jenou mi vypije denne 900ml a nekdy zase jen 500ml.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6955
20.7.12 22:06

@Easinka mlika ma dost, hlavne je fakt rozdil kdyz se prikrmuje od 4 nebo od 6 mesice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.7.12 22:08

No jo, ale on nam mlicko vetsinou z casti vyzvraci a prikrm spapa a je spokojenej. davam mu zatim jen zeleninku s bramborem. Meri 67cm a vazi 6800g, takze to je snad vse v poradku. Je to prvni a tak nachci nic podcenit a vazim si kazde rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.7.12 22:10

Prikrmujem od 5mesice, ale strasne mu to narozdil od mlicka smakuje…asi umi maminka varit :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6955
20.7.12 22:13

Pokracuj pokud to malemu vyhovuje, rid se svoji intuiici. Ta je nejdulezitejsi:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.7.12 22:13

Taky nam to kolikrat vyjde ze to nevypije vsechno..nekdy spinka a jedno dopo mlicko vynecha…a zase se treba vzbudi ve tri rano a da si 120ml.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.12 17:39

Ahoj vsichni, nas malej porad poblinkava a zacina odmitat mlicko, rano ma asi 160 ml pak ma zase hlad asi po 3 hodinach, ale mlicko uz nechce. Zacala jsem s prikrmy na obed. odpoledne ma mlicko, asi kolem 5 ma kasicku a na noc mlicko. Problem je v tom, ze jak neustale poblinkava musim mu to mlicko zahustovat kasi, aby mu to aspon neco zustalo. jsem uz z toho zoufala pac porad peru. male je radna brisku, spi i tak to v noci. Tak nevim, jestli mam zmenit neco. Prosim porad te me. Dekuji predem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1021
7.8.12 18:03

Hm, to je divny. Lezeni na brisku by s ublinkavanim nemelo mit co do cineni. Ja mam tedy chlapecka, ktery vubec nikdy nic neblinkal. Kdyz ti malej blinka porad, to bych se nejspis poradila u doktorky, co s tim. :think: Uvidime, co poradi ostatni, ktere treba taky mely blinkaci miminka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama