Inspirace: Jídelníčky do 100 Kč na osobu
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
@Anonymní píše: Více
Ano, takové země jsou a a jsou i země, kde sní za den hrst rýže, my se tady bavíme o zdravé a vyvážené stravě a tam se bez čerstvé a zelené zeleniny nedostaneš.
A v prvním příspěvku byl inzerován zdravý jídelníček. Takže ne, za 100 se jíst zdravě nedá,
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Sany80s píše: Více
Chceš říct, že asijská starva není zdravá? Protože tam většinu zeleniny alespoň spáří, než ji dostaneš na talíř. Nebo ji dají do talíře s horkým vývarem.
A něco si přečti o zelenině.. některé látky se uvolňují jen po tepelné úpravě. Takže je dobré jíst jak čerstvou, tak i tepelně upravenou.
- Citovat
- Upravit
@BeHappy35 píše: Více
Tak se nepošklebuj a zavři všem pusu tím, že sem střihneš recepty na 4 dni ne?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Andělka55 píše: Více
Pečivo vůbec nepotřebuješ. Snidej ovesné vločky a dej si teplou večeři.
Porce sacharidové přílohy je pro mého dospělého manžela fyzicky pracujícího a sportujícího 150 g uvařené rýže/ těstovin/ brambor/ pohanky.
Zaraď luštěniny, kysané zelí, kroupy…
Nepotřebuješ předražené pečivo se " zdravým" marketingovým názvem..
Diabetik si taky hlídá množství ovoce a i tu zeleninu nejí po kilech. Manžel je jednickar na inzulínu, jí 3× denně, odpoledne má na svačinu kousek ovoce, druhá večeře bílý jogurt, nebo ovoce, podle " cukru".je bezlepkar a chleba nejime téměř vůbec…
Listový salát, mrkev, celer, červená řepa, určitě chutnější než rajčata bez chuti a zápachu…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@BeHappy35 Tak hodíš jídelníček? Nejmíň na týden? Pro dospělého chlapa, cca 185/85. Šlo by to?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Vtipny, ze se do takovyhle diskuzi hned pririti dav, ktery krici, ze dle dokonalych jidelnicku to nejde… hlavne ze pulka populace je obezni, a jejich jedina zelenina je treba rajce tydne
ja jsem presvedcena o tom, ze to v pohode jde a pro vic jak pulku populace by to bylo zdravejsi stravovani, nez jak ji ted ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
…a pokud mam psat konkretne, tak indicka jidla postavena na čočce, případně mexická jídla postavená na fazolých. Maso lze volitelně samozřejmně přidat… teď byly celé vánoce brambory a mrkev v podstatě zadarmo, tak i hustá bramboračka porce vyšla tak za 10 kč?
například ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Yasmen píše: Více
Indická kuchyně je hlavně pro většinu Indů vegetariánská a když je vidím, tak strava je hodně sacharidová… té zeleniny tam tolik nemají…
Příspěvek upraven 28.12.25 v 11:41
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@BeHappy35 píše: Více
Vešel bych se a to mám denně cca 150 až 200 g bílkovin. Ale v českém prostředí budeš za exota, když nebudeš jíst uzeniny, sladkosti a nebo dokonce pečivo. Podmiňovací způsob dávám, protože když si třeba dopřeju pěkný kousek hovězího, nebo nějakou dražší rybu, tak se to dá samozřejmě přešvihnout několikanásobně
Ale to by šlo oželet. Stejně tato diskuse nemá smysl, pokud tvým cílem není vyprodukovat několik stran příspěvků, kde se budou dva tábory napadat, že ta druhá strana plácá nesmysly.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Fazulina píše: Více
Presne. Nas je teda 5 a 500 na vse na den je celkem luxus. Pro jednoho to muze byt vyzva, pro dva narocne a od 3 osob vyse mi to prijde relativne na pohodu se vsim vsudy
. Ve skolnim roce se nevejdeme, protoze cca 400 dame denne za obedy nase v praci a pro 3 deti ve skolach, ale jinak mi to neprijde jako velky problem
.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit