Inspirace: Jídelníčky do 100 Kč na osobu

Napsat příspěvek
Velikost písma:
12975
28.12.25 11:02
@Anonymní píše: Více

Ano, takové země jsou a a jsou i země, kde sní za den hrst rýže, my se tady bavíme o zdravé a vyvážené stravě a tam se bez čerstvé a zelené zeleniny nedostaneš.
A v prvním příspěvku byl inzerován zdravý jídelníček. Takže ne, za 100 se jíst zdravě nedá,

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.12.25 11:07
@Sany80s píše: Více

Chceš říct, že asijská starva není zdravá? Protože tam většinu zeleniny alespoň spáří, než ji dostaneš na talíř. Nebo ji dají do talíře s horkým vývarem.
A něco si přečti o zelenině.. některé látky se uvolňují jen po tepelné úpravě. Takže je dobré jíst jak čerstvou, tak i tepelně upravenou.

  • Citovat
  • Upravit
3046
28.12.25 11:08
@BeHappy35 píše: Více

Tak se nepošklebuj a zavři všem pusu tím, že sem střihneš recepty na 4 dni ne?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4673
28.12.25 11:09
@Andělka55 píše: Více

Pečivo vůbec nepotřebuješ. Snidej ovesné vločky a dej si teplou večeři.
Porce sacharidové přílohy je pro mého dospělého manžela fyzicky pracujícího a sportujícího 150 g uvařené rýže/ těstovin/ brambor/ pohanky.
Zaraď luštěniny, kysané zelí, kroupy…
Nepotřebuješ předražené pečivo se " zdravým" marketingovým názvem..
Diabetik si taky hlídá množství ovoce a i tu zeleninu nejí po kilech. Manžel je jednickar na inzulínu, jí 3× denně, odpoledne má na svačinu kousek ovoce, druhá večeře bílý jogurt, nebo ovoce, podle " cukru".je bezlepkar a chleba nejime téměř vůbec…
Listový salát, mrkev, celer, červená řepa, určitě chutnější než rajčata bez chuti a zápachu…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
80258
28.12.25 11:11

@BeHappy35 Tak hodíš jídelníček? Nejmíň na týden? Pro dospělého chlapa, cca 185/85. Šlo by to?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
570
28.12.25 11:17

@Kryptozoo no zadarmo to urcite nebude :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2825
28.12.25 11:18

Vtipny, ze se do takovyhle diskuzi hned pririti dav, ktery krici, ze dle dokonalych jidelnicku to nejde… hlavne ze pulka populace je obezni, a jejich jedina zelenina je treba rajce tydne :D ja jsem presvedcena o tom, ze to v pohode jde a pro vic jak pulku populace by to bylo zdravejsi stravovani, nez jak ji ted ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2825
28.12.25 11:22

…a pokud mam psat konkretne, tak indicka jidla postavena na čočce, případně mexická jídla postavená na fazolých. Maso lze volitelně samozřejmně přidat… teď byly celé vánoce brambory a mrkev v podstatě zadarmo, tak i hustá bramboračka porce vyšla tak za 10 kč? :nevim: například :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4673
28.12.25 11:24
@Yasmen píše: Více

Indická kuchyně je hlavně pro většinu Indů vegetariánská a když je vidím, tak strava je hodně sacharidová… té zeleniny tam tolik nemají…

Příspěvek upraven 28.12.25 v 11:41

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8148
28.12.25 11:42
@BeHappy35 píše: Více

Vešel bych se a to mám denně cca 150 až 200 g bílkovin. Ale v českém prostředí budeš za exota, když nebudeš jíst uzeniny, sladkosti a nebo dokonce pečivo. Podmiňovací způsob dávám, protože když si třeba dopřeju pěkný kousek hovězího, nebo nějakou dražší rybu, tak se to dá samozřejmě přešvihnout několikanásobně :) Ale to by šlo oželet. Stejně tato diskuse nemá smysl, pokud tvým cílem není vyprodukovat několik stran příspěvků, kde se budou dva tábory napadat, že ta druhá strana plácá nesmysly.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31216
28.12.25 11:52
@Fazulina píše: Více

Presne. Nas je teda 5 a 500 na vse na den je celkem luxus. Pro jednoho to muze byt vyzva, pro dva narocne a od 3 osob vyse mi to prijde relativne na pohodu se vsim vsudy :think:. Ve skolnim roce se nevejdeme, protoze cca 400 dame denne za obedy nase v praci a pro 3 deti ve skolach, ale jinak mi to neprijde jako velky problem :think:.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3594
28.12.25 11:52
@jkra píše: Více

super nadýmavé kombo

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat