Jídlo v USA a 2,5leté dítě

1398
30.7.15 13:49

Jidlo v USA a 2,5lete dite

Zdravim vsechny, je to jeste daleko, ovsem uz ted nad tim premyslim. Pristi zari bychom chteli s manzelem a nasi dcerkou vycestovat do Kalifornie za znamymi. V te dobe bude mit mala 2,5 roku. Vzdy, kdyz jsme tam byli jen my dva, stravovali jsme se vicemene ve fastfoodech, na vareni nebyl prostor. Jak to vidite Vy, je mozne, aby tak male dite jedlo hamburgery, hranolky ne, ale proste housku, maso, samozrejme na snidani a veceri pecivo, syry, sunku, jogurty, atd., ale pres den obcas ten hamburger, kdyz nebudeme mit moznost zavitat do restaurace? Mam prvni dite, ktere ma ted 15 mesicu, takze vubec nevim a nezajimala jsem se o to, co mohou deti ve dvou letech jist. Predem diky za odpovedi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6582
30.7.15 13:52

I v Kalifornii se dají najít restaurace s normální stravou. Jak dlouho tam budete? Jinak nehledala bych v tom problém, jestli tam jedete na pár týdnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
30.7.15 13:54

A nemůžete třeba koupit pečivo, housku, sýr a zeleninu, a udělat si z toho sváču na cesty a večer prostě uvařit narychlo těstoviny, rizoto, brambory…?
Nedokážu si představit, že by se mi takto malé dítě stravovalo třeba 14 dní po fast foodech. Jednou týdně bych to neřešila, ale každý den fakt ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
30.7.15 13:55

@Pandorka proč s ní nezajdeš do normální restaurace? USA nejsou jen hamburgery a restaurace jsou na každém rohu.. :think: jinak - neřešila bych to, jde o dovolenou, né o celoroční stravu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1398
30.7.15 13:57

Pokazde jsme jeli na tri tydny, ted to vidim podobne. Vim, ze jsou restaurace, samozrejme toho vyuzijeme, ale jde mi o to, jestli vadi, kdyz bude mit treba 5× hambac…na svacinku udelat pecivo muzu, to abych si ale pribalila i nadobi a pribory k tomu urcene. Budeme nejspis bydlet v hotelu, takze vecer testoviny neuvarim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
30.7.15 13:59

Jezdíme obvykle na týden v létě pod stan a vaříme z konzerv + obědy v restauraci, kterou na výletě potkáme. V zimě hory, jíme to, co nám na chatě vaří. Všechno jsou to řekněme méně kvalitní jídla, ale 2× do roka to naše děti zkrátka vydrží. Nemyslím si, že těch pár týdnů za rok může dítku nějak výrazně uškodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.7.15 14:00

No jsou fast foody a fast foody. Zapomen na mcdonald a burger king a najdi si treba Subway, tam delaj sandwiche podle prani a maj i celkem slusnej chleba.

A vetsina obchodu s potravinami - jako Safeway - taky prodava pripraveny salaty a grilovany kurata a ovoce uz oloupany a vykrajeny v kelimku.

Toz bych se toho nebal, da se jist slusne na cestach, chce to jen trochu planovat. Treba poridit chladici tasku a vlozky do ni vzdycky pres noc zmrazit a nakoupit zasoby jednou denne.

A kazda hospoda ma menu pro deti, spolu s omalovankama a pastelkama aby vydrzeli sedet nez prinesou jidlo.

Příspěvek upraven 30.07.15 v 14:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47213
30.7.15 14:00

Určité tam mají i normální restaurace nebo pizzerii, obchody, kde se dá i normálně nakoupit.
Když budete u známých oni nevaří normální jídla? Ji jen mekace atd?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
30.7.15 14:01

@Pandorka Já právě pochopila, že budete bydlet u těch známých…hambáč 5× za 3 týdny bych přežila, 5× do týdne už teda ne. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1398
30.7.15 14:05

@Kelsey u znamych jsme bydleli vzdycky, ale misto maji jen pro dva a nejspis pojedeme ctyri. Tak proto hotel, navic budeme hodne cestovat, tak toho jsem se trosku obavala. Ale asi zbytecne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1952
30.7.15 14:06
@Pandorka píše:
Pokazde jsme jeli na tri tydny, ted to vidim podobne. Vim, ze jsou restaurace, samozrejme toho vyuzijeme, ale jde mi o to, jestli vadi, kdyz bude mit treba 5× hambac…na svacinku udelat pecivo muzu, to abych si ale pribalila i nadobi a pribory k tomu urcene. Budeme nejspis bydlet v hotelu, takze vecer testoviny neuvarim.

to mi přijde taková divná otázka, jestli to vadí…to musíš vědět sama, tady ti asi nikdo neřekne, zda to vadí nebo ne, to je asi na každém…já bych to dítěti nedala, vždycky je možnost, jak to zařídit jinak…náš malej má 14m a jí normální jídlo s námi, ale nekořeněné a upravené pro něj, někdo by to třeba nedal atd. to je na každém z nás…určitě je mnoho možností, jak se vyhnou fastfoodu a přeci ve fasfoofu nemají jen hamburgery… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.7.15 14:06
@malinika píše:
@Pandorka Já právě pochopila, že budete bydlet u těch známých…hambáč 5× za 3 týdny bych přežila, 5× do týdne už teda ne. :lol:

Na motorce cca 500 mil z Tennessee do Virginie, každejch sto mil plnou nádrž a hamburger, na konci jsem byl víc hotovej z toho jídla než z deště a silnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3243
30.7.15 14:36

@Pandorka mně hamburgery přijdou teda docela hnus, sama bych to dítěti nedala, to už mi přijdou „lepší“ ty hranolky. Byli jsme v USA když byly synovi 2 roky. Dětské menu v restauraci = smažené kuřecí kousky ve friťáku nebo nachos, takže to si moc nepomůžeš. My jsme chodívali do mexických nebo asijských restaurací a tam v pohodě najdeš jídlo i pro dítě - pečené kuře, fajitas, nějaké kousky masa, brambory, těstoviny… ve fast foodech to můžeš vyřešit kuřetem z caesar salátu nebo wrapu a k tomu pečivo. No a když bude nejhůř, tak sem tam hranolka dítě tohohle věku nijak nepoznamená, většina amerických dětí na tomto jídle vyrůstá a ne že by je to nepoznamenalo, ale zatím se jako národ vcelku drží :-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
30.7.15 20:08

Myslim ze nevadi, jen at pak nejsi prekvapena, kdyz ho vubec nebude chtit. Dcera ma 2,5 let a hambac ted nechce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama