Jih Chorvatska s dětmi, poraďte

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 25.04.18 08:43
Jih Chorvatska s detmi poradte

Radi bychom letos vzali prcky k mori, uvazovali jsme nad leteckym zajezdem, ale ikdyz by to pravdepodobne vyslo dokonce levneji nez toto tak chceme byt poprvé preci jen vice mobilni a to s autem budeme. Manzel ani ja jsme nikdy v Chorvatsku nebyli, mame radi Recko, ale podle fotek (i podle zkusenosti rodiny a znamych) je pry jih Chorvatsko srovnatelny ne li krasnejsi.
Problem je v tom, ze se tam absolutne neorientuji a tak ani nevim co na boooking.com hledat. Jeden z kamaradu nam doporucoval Peljesac, dalsi Gradac…chteli bychom rozhodne klidnejsi cast, mestecko s krasnou plazi, aby to nebylo vylozene centrum (jako kupr Makarska) zaroven ale ne uplne odrizle, aby tam byla aspon minimalni moznost se vecer nekde najist nebo projit. Zatim nas nejvice zaujal Peljesac Janjina, ovsem to je jen vesnice a kde nic tu ni :nevim:
Budu Vam opravdu vdecna za Vase rady, tipy a postrehy kam jezdite :kytka:

Nejnovější recenze z kategorie Cestování s dětmi

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

radulaur
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 25.04.18 08:55

Ahoj, pro me nejkrásnější byl Brač a Hvar…
Co se týká děti ty byly nejspokojenější v Zatonu( kemp Holiday resort) ale to je fakt cirkus na kolečkách pro decka… všude prolezačky bazény se skluzavkma, pláž prispusobena dětem ( pisek, dlouho vody po kolena)…
Takže pro děti ráj, pro dospělé nic extra

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 25.04.18 09:01

@radulaur dekuji za tip, brac a hvar jsou dostupny asi jen trajektem, ze?

garnier
Kecalka 141 příspěvků 25.04.18 09:02

Před Janjinou je Drače. Tak jsme s detma byli. Byla tam i restaurace. Ale jinak klidek. Je to takovy konec sveta.

radulaur
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 25.04.18 09:04

Ano, trajekt ze Splitu

CarolineJ
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 25.04.18 09:05

Dobrý den, víc než 15 let jezdíme na ostrov Ciovo u města Trogir - je spojen mostem. Mohu poslat i nějaký kontakt na ubytování. Minulý rok jsme byli poprvé s holkama 2a3 roky a úplně luxus. I když je letos bereme letecky na dovcu, přesto tam v létě alespoň na týden pojedeme. Případně přidám fotky.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 25.04.18 09:17

Až na Pelješac se crcat s dětma je trošku problém, my to dali jednou a s přespáním tam na Čiovu u známých a zpátky v Záhřebu. Je to fakt z ruky, nic tam není, jedna samoška s předraženým jídlem (žádný trh).

Tak jako @CarolineJ doporučuju Čiovo, dá se zajet do Trogiru na trh, tam to žije a přitom po sjezdu z dálnice je to tak půl hodinka. Koupání je hezké.

luci.no
Kecalka 305 příspěvků 25.04.18 09:19

@kterk Co Žuljana na Pelješaci? Ale nebyla jsem tam už děsně dlouho…

kontramatka
Závislačka 3693 příspěvků 25.04.18 09:19

Na pelješac jezdíme roky. Máme tam robinsonádu, takže kde nic tu nic a obchod i restaurace jedině autem. Za to dům přímo na pláži a ticho jako ve snu. Ale překrásné jsou tam Trstenik, Žuljana, Orebič je větší město s rušnou hlavní třídou, ale také nádherné, obklopené horami a lesy a moře tu bývá bouřlivé…Navštivte určitě Ston, ale na hradby nechoďte bez dostatku vody.
Taky je ve Stonu Solana, kde si celou můžete projít a podívat se jak se těží mořská sůl, koupit si sůl domů a pro přátele, Já Maly Ston miluju. Je to kouzelné malé městečko kde se dá draho najíst i levno nakoupit, projít překrásné uličky křížem krážem…koupit něco pro potěšení…Pelješac je moje srdeční záležitost a jsem vděčná, že jsme tam jeli po prvé, protože už jinam nechci. :srdce: :srdce: :srdce:

kontramatka
Závislačka 3693 příspěvků 25.04.18 09:22

A cestu doporučuji ve všední den a vyjet na noc. Vyjíždíme vždy v 19 hod a na místě jsme druhý den v 9 ráno. Dáváme si přestávku na čurání a kafi s cigaretkou :-) Silnice jsou prázdné absolutně.
Ohledně Drače bych řekla, že to je moc pěkná vesnička s krásným přístavem, pekárnička, obchůdek, a bohužel diskotéka, která duní široko daleko od nevidím do nevidím. Jsme daleko za Drače a bicí se nesou po vodě někdy až k nám, když fouká nepříznivý vítr :-)

luci.no
Kecalka 305 příspěvků 25.04.18 09:23

@CarolineJ můžu poprosit o kontakt na osvědčené ubytování?

kontramatka
Závislačka 3693 příspěvků 25.04.18 09:29
@luci.no píše:
@CarolineJ můžu poprosit o kontakt na osvědčené ubytování?

podívej se na
https://www.adriatic.hr/cs
Možná najdete telefon nebo mail přímo na majitele vybraného apartmánu a domluvíte si cenu bez agentury.
Vyber si svoje požadavky. My jsme chtěli dům přímo u vody, aby jsme tam byli sami, aby tam byl gril a venkovní sprcha atd atd…
Vyselektuje se ti výběr.. a v kalendáři vybíráš termín.

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 25.04.18 09:37

@kontramatka a ta mensi mestecka jak jsi zminovala Trstenik a Zuljana alespoň trochu ziji? ROzumej tim alespoň pekarna dve tri hospudky :)

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 25.04.18 09:37

Vsem dekuji strasne moc a klidne piste další, jak rikam jsem panna přes Chorvatsko :mrgreen: :kytka:

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 25.04.18 09:38

@CarolineJ Trogir mi byl tez doporucovan :) poprosim o fotečka a to ubytko? :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Bílá o comebacku ke švarnému příteli: Přešel hory doly a jako správný princ si mě zasloužil!

Ze známého lidového moudra „Co je v domě, není pro mě“ si Lucie Bílá (52) nic... číst dále >

Xenofobní radní z ODS: Žloutenka v Paříži, osahávání v Německu a kyselina v Londýně!

Strach, nenávist a panika! Radní Prahy 4 Klára Cingrošová (ODS) se pravidelně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Reklama