Jih Chorvatska s dětmi, poraďte

960
25.4.18 08:43

Jih Chorvatska s detmi poradte

Radi bychom letos vzali prcky k mori, uvazovali jsme nad leteckym zajezdem, ale ikdyz by to pravdepodobne vyslo dokonce levneji nez toto tak chceme byt poprvé preci jen vice mobilni a to s autem budeme. Manzel ani ja jsme nikdy v Chorvatsku nebyli, mame radi Recko, ale podle fotek (i podle zkusenosti rodiny a znamych) je pry jih Chorvatsko srovnatelny ne li krasnejsi.
Problem je v tom, ze se tam absolutne neorientuji a tak ani nevim co na boooking.com hledat. Jeden z kamaradu nam doporucoval Peljesac, dalsi Gradac…chteli bychom rozhodne klidnejsi cast, mestecko s krasnou plazi, aby to nebylo vylozene centrum (jako kupr Makarska) zaroven ale ne uplne odrizle, aby tam byla aspon minimalni moznost se vecer nekde najist nebo projit. Zatim nas nejvice zaujal Peljesac Janjina, ovsem to je jen vesnice a kde nic tu ni :nevim:
Budu Vam opravdu vdecna za Vase rady, tipy a postrehy kam jezdite :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
999
25.4.18 08:55

Ahoj, pro me nejkrásnější byl Brač a Hvar…
Co se týká děti ty byly nejspokojenější v Zatonu( kemp Holiday resort) ale to je fakt cirkus na kolečkách pro decka… všude prolezačky bazény se skluzavkma, pláž prispusobena dětem ( pisek, dlouho vody po kolena)…
Takže pro děti ráj, pro dospělé nic extra

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
960
25.4.18 09:01

@radulaur dekuji za tip, brac a hvar jsou dostupny asi jen trajektem, ze?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
406
25.4.18 09:02

Před Janjinou je Drače. Tak jsme s detma byli. Byla tam i restaurace. Ale jinak klidek. Je to takovy konec sveta.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
999
25.4.18 09:04

Ano, trajekt ze Splitu

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1919
25.4.18 09:05

Dobrý den, víc než 15 let jezdíme na ostrov Ciovo u města Trogir - je spojen mostem. Mohu poslat i nějaký kontakt na ubytování. Minulý rok jsme byli poprvé s holkama 2a3 roky a úplně luxus. I když je letos bereme letecky na dovcu, přesto tam v létě alespoň na týden pojedeme. Případně přidám fotky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2621
25.4.18 09:17

Až na Pelješac se crcat s dětma je trošku problém, my to dali jednou a s přespáním tam na Čiovu u známých a zpátky v Záhřebu. Je to fakt z ruky, nic tam není, jedna samoška s předraženým jídlem (žádný trh).

Tak jako @CarolineJ doporučuju Čiovo, dá se zajet do Trogiru na trh, tam to žije a přitom po sjezdu z dálnice je to tak půl hodinka. Koupání je hezké.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2996
25.4.18 09:19

@kterk Co Žuljana na Pelješaci? Ale nebyla jsem tam už děsně dlouho…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3739
25.4.18 09:19

Na pelješac jezdíme roky. Máme tam robinsonádu, takže kde nic tu nic a obchod i restaurace jedině autem. Za to dům přímo na pláži a ticho jako ve snu. Ale překrásné jsou tam Trstenik, Žuljana, Orebič je větší město s rušnou hlavní třídou, ale také nádherné, obklopené horami a lesy a moře tu bývá bouřlivé…Navštivte určitě Ston, ale na hradby nechoďte bez dostatku vody.
Taky je ve Stonu Solana, kde si celou můžete projít a podívat se jak se těží mořská sůl, koupit si sůl domů a pro přátele, Já Maly Ston miluju. Je to kouzelné malé městečko kde se dá draho najíst i levno nakoupit, projít překrásné uličky křížem krážem…koupit něco pro potěšení…Pelješac je moje srdeční záležitost a jsem vděčná, že jsme tam jeli po prvé, protože už jinam nechci. :srdce: :srdce: :srdce:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3739
25.4.18 09:22

A cestu doporučuji ve všední den a vyjet na noc. Vyjíždíme vždy v 19 hod a na místě jsme druhý den v 9 ráno. Dáváme si přestávku na čurání a kafi s cigaretkou :-) Silnice jsou prázdné absolutně.
Ohledně Drače bych řekla, že to je moc pěkná vesnička s krásným přístavem, pekárnička, obchůdek, a bohužel diskotéka, která duní široko daleko od nevidím do nevidím. Jsme daleko za Drače a bicí se nesou po vodě někdy až k nám, když fouká nepříznivý vítr :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2996
25.4.18 09:23

@CarolineJ můžu poprosit o kontakt na osvědčené ubytování?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3739
25.4.18 09:29
@luci.no píše:
@CarolineJ můžu poprosit o kontakt na osvědčené ubytování?

podívej se na
https://www.adriatic.hr/cs
Možná najdete telefon nebo mail přímo na majitele vybraného apartmánu a domluvíte si cenu bez agentury.
Vyber si svoje požadavky. My jsme chtěli dům přímo u vody, aby jsme tam byli sami, aby tam byl gril a venkovní sprcha atd atd…
Vyselektuje se ti výběr.. a v kalendáři vybíráš termín.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
960
25.4.18 09:37

@kontramatka a ta mensi mestecka jak jsi zminovala Trstenik a Zuljana alespoň trochu ziji? ROzumej tim alespoň pekarna dve tri hospudky :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
960
25.4.18 09:37

Vsem dekuji strasne moc a klidne piste další, jak rikam jsem panna přes Chorvatsko :mrgreen: :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
960
25.4.18 09:38

@CarolineJ Trogir mi byl tez doporucovan :) poprosim o fotečka a to ubytko? :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

CabrioFix

  • (4.8) + 31 recenzí

Tario

  • (4.1) + 16 recenzí

Juno Fix

  • (4.6) + 14 recenzí

King plus

  • (4.4) + 14 recenzí

Aton

  • (4.4) + 13 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin