Reklama

Jméno Arne k cizímu příjmení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

GregoryViolet 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 06:10
Jméno Arne k cizímu příjmení

Sice nejsem těhotná, ale i tak jsme s mužem diskutovali o jménech a hrozně se nám líbí Arne nebo Arno. Za předpokladu, že příjmení není české, jak na vás ta jména působí?

Reklama

Reakce:

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 16.01.18 06:17

Černě :)

beruska9
Extra třída :D 10638 příspěvků 16.01.18 06:26

Asi bych se zeptala, jestli to je verze Arnolda :think: Je to nejake severske jmeno? Hned mi k tomu (krome Schwarzeneggra :D ) naskocil nejaky Svensson nebo neco podobneho

Agrion
Závislačka 2777 příspěvků 16.01.18 06:47

Jmeno by se mi libilo pro psa…

stinga
Závislačka 3764 příspěvků 7 inzerátů 16.01.18 06:53

Mně se to líbí, kór k cizímu příjmení :kytka:

smurfka
Nadpozemská drbna 29574 příspěvků 16.01.18 06:56

Nedala..dají se najít i " normální " cizí jména, ne za každou cenu být originální..pokud budete žit v cizině - tak možná, jestli byste žili tady tak ne. Působí to cigánsky a dala bych to maximálně psovi..

Travelerka
Stálice 76 příspěvků 16.01.18 07:40

Hned se mi vybavil spisovatel Arne Novák. Ale to byl pseudonym ze jména Arnošt.
Pokud žijete tady, tak bych toto jméno nedala.

Levandule121
Ukecaná baba ;) 2489 příspěvků 16.01.18 08:02

Proč ne, nezní to zase tak cize, obzvlášť když je to podobné tomu Arnoštovi. Já mám pěkné vzpomínky na Arneho jako hrdinu knížek. Znám i knihy od Arne Nováka. Tak mi to zní povědomě. Já osobně bych do toho šla. Nemám ráda jména, kdy je ve třídě několik jmenovců a navíc jsme zvyklí zmezinárodních škol tady v ČR. A v životě se tam české dítě nepodivilo nad cizokrajnym jménem. To je max. indoktrinujeme my dospělí.

Beverlyn
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 16.01.18 08:05

Arne se mi nelibi..Co treba dat jmeno Arnold? To bude Arne taky ;)

jitka 11
Neúnavná pisatelka 18762 příspěvků 16.01.18 08:50

Toto jméno se mi líbí, zvlášť když je k cizímu příjmení. :potlesk:
Oproti Arnoldovi, které mi připadá hodně drsné, je to hezké jméno.
Můžu se zeptat na příjmení? 8)

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 16.01.18 08:53

Nelíbí

Ice79
Závislačka 2587 příspěvků 16.01.18 09:09

Líbí se mi Arne. Je to severské jméno.

Brenda Monique
Nováček 1 příspěvek 08.07.18 21:13

Arne se jmenuje můj starší syn. Některé maminky se možná měly zdržet svého vyjádření ohledně jména pro psa. Když se dnes pes/fenka může jmenovat třeba Bára. Můj syn má ke svému jménu důvod, nebylo to tak, že bych si jej jen tak z plezíru vybrala. Jelikož má i cizí příjmení, nezní to vůbec divně. Naopak se u něho ve třídě sešlo více Honzíků a tak jsem ráda, že má neobvyklejší jméno, které je „jen jeho“. Správná podoba jména je severská, jak už zde padlo. Je to skandinávské jméno, správně psáno Aarne, znamená orel. Náš Arne je kozoroh, letos v prosinci mu bude 16 let, je ctižádostivý a cílevědomý kluk, který od září nastupuje na gymnázium. Takže snad jsem vás tazatelko přesvědčila o tom, že toto jméno není zdaleka zvířecí a ani romské (jak zde kdosi uváděl). :mavam:

Eule
Zasloužilá kecalka 1000 příspěvků 10.07.18 13:55

Proč ne…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >