Jsem totálně k ničemu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Reaskiller
Kelišová 5390 příspěvků 18.11.18 12:49
Jsem totalne k nicemu

Predem se omlouvam za vylev ale uz nevim kam se obratit jelikoz ani psycholog mi nedokaze pomoct. Snad par slovnich „facek“ od Vas. S partnerem se snazime 4 roky o dite. Pokouseli jsme se ze zacatku prirozene zhruba pulroku, pozitivni test na sebe nenechal vubec cekat ale stalo se z nej biochemicke. Vzhledem k situaci jak mi byla zprava o ztrate tehotenstvi podana jsem se uplne nespokojila s vysvetlenim „Ono se to nekdy stane, nezapomente zaplatit 90kc manipulacni poplatek“.. V poradku s tim se clovek nejak srovna-proste doktor mel den blbec..4 mesice pokusu a presne 24.12.2014 si me otevreli lekari kvuli mimodeloznimu tehotenstvi.. Pak nastalo prvni IVF - stimulace Enolva ktera nemela poradny ucinek jelikoz ze me vydolovali pouze 12 folikulu z toho 6 vajicek.. Nakonec mi jen „rychle“ zavedli morulu ktera se nechytla.. Zmenili jsme centrum..Mezitim se mi povedlo 2× spontanne otehotnet, ale zase pouze biochemicky. Vzdy menstruace dorazila tyden po zpozdeni, vycet vsech absolvovanych vysetreni viz nize..Jedno bych ale chtela zduraznit..Na velke doporuceni me gynekolozky jsem se objednala k pani profesorce Ulcove Gallove.. Kdybych vedela do ceho jdu a jaky to bude mit dopad, v zivote bych nikam nejela.. Pani doktorka byla sice prijemna ale od takove kapacity bych ocekavala, ze nam udela vic nez jen polovinu testu a to tech vic zavaznejsich..Se slovy „jste naprosto v poradku, dnes jsem vypsala dvoje adopcni papiry, nebojte zadne pro Vas“ jsme odjizdeli z Plzne..Potom jsem nastoupila do lazni abych se trosku zregenerovala..Za nejakou dobu jsme absolvovali druhe IVF v novem centru kde nam nabidli PGS tak jsme do toho sli. Povedlo se jim ze me vydoloval 23 folikulu, z toho 19 vajicek a oplozeni slo krasne, sice hodne majinkych odpadlo ale zustali 5 v stadiu blastocysty..pouze vsak 3 dosly do stadia 6denni a vhodne na PGS..rikaji, ze je to standard, ze je to ok.. Vysledek se dostavil az po mesici - Dve krasne embrya - kluk a holka..muj vysneny parecek.. rikam si „jooo tentokrat by to uz snad mohlo po tech letech klapnout“..Zavedli mi prvne kloucka, test kazdym dnem silil a ja si rikala „Ano, budu maminka“..Jake zklamani nastalo kdyz menstruace po tydnu dorazila a krev vykazala pouze minimalni hcg hodnoty..To uz jsem nezvladla a opet jsem nastoupila do lazni kde jsem potkala toho nejuzasnejsiho cloveka na svete..Skvelou spolubydlici - budeme ji rikat Lily.. Je fajn kdyz mate moznost sdilet podobne zkusenosti s nekym kdo Vam rozumi protoze si bohuzel prosel podobnym..V laznich mi bylo velice tvrdym zpusobem oznameno „Jooo prosim Te, segra je tehotna tak jim to budem prat ne?“.. Z ceho jsem byla tak mimo, ze jsem okamzite polozila telefon, vzala tenisky do ruky, sla do fitka kde jsem necele dve hodiny behala a cvicila.. Unavila jsem se natolik, ze jsem na druhy den nebyla schopna chodit, natoz brecet..Nejvic z ceho jsem mela obavy, byla moje reakce az svagrovou s briskem uvidim.. Jake jsem to ja mela „stesti“ ze pro me prijedou misto pritele protoze zrovna byly v Marianskych laznich..Nejradsi bych jela do Brna tech 6 hodin vlakem sama a nevadilo by mi ted 6 hodin v tom vlaku stat..Nestalo se..Pohled na mou tehotnou svagrovou me silene rozsekal az jsem si musela soupnout jeden Lexaurin abych to vubec nejak zvladla..Casem jsem se s tim nejak srovnala, odjela na dovolenou s muzem na Floridu kde jsem vypla a nacerpala novych sil.. Mezitim jsem byla v kontaktu s pani doktorkou Malickovou ktera mi jako jedina polozila otazku „A to nikomu neprislo divne, ze jste 4 krat potratila?“..od­poved znela „Ne, vsichni lekari rikali ze je to nahoda“.. Jen nevericne kroutila hlavou..Peripetie s vysetrenim popisovat nejdu.. To by byl clanek na dalsi 4 stranky ale vysledek jsem mela jasny - zvysena hladila NK bunek a nejake cytotoxiny..Pani doktorka napsala Dexamed, zacala jsem ho uzivat a hned nas pustila na KET, prej je to ucinne lecivo..Ucinky jsem pocitila hned, moje PMS se takrka neprojevovalo a teplota kterou jsem mela kazde mesicky ustoupila a byla normalni..Nastal den KETu..Priznam se, ze jsem byla nejak tak srovnana se vsim ale na nasi holcicku jsem se tesila..dny utikaly a ja se zarekla, ze na test nehrabnu ani kdyby co bylo..smolik - 6 den ketu mi hrablo v hlave a tam na me vykoukl duch..ne obrys ale regulrne krasny naznak druhe carky..Nemusela jsem ani studovat pod lampou, okem krasne viditelny.. Byla jsem klidnejsi ale radosti jsem neskakala..par dnu jsem mela nejake priznaky, byla jsem za to rada ale opet stara znama situace.. 11 den ketu test negativni a ja jsem zacala spinit..Zacinam byt zoufala..zoufala z toho, ze nikdy nebudu mit deti, ze nevim co budu delat kdyz nebudou deti..Kdysi jsem byla skvelou baletkou ale uraz me odepsal nadosmrti a na prkna divadla jsem nesmela stoupnout..Tak jsem si rikala, ze tudy asi moje cesta nevede..kdyz jsem potkala muze svych snu, tak jsem si rekla „Joooo tak mozna jsem skutecne mela byt mamou a manzelkou“..nejsem ani jedno..Manzelkou mozna ano jelikoz jsme zasnoubeni ale matkou? Zrejme nikdy..priroda odepira a odepira a ja uz nevim co delat.. Slzy mi tecou, nenachazim radosti zivota, proplouvam dny jen proto ze musim..Psycholozku mam vybornou ale Ta mizerie je prilis velka..Prestala jsem ucit deti, doma je bordel kterej z duse nenavidim ale fyzicky nejsem schopna se dokopat k uklidu..pripadam si k nicemu..zenska uplne na odpis..k cemu vlastne jsem kdyz ani deti neumim udrzet? Omlouvam se za pateticke reci ale hrozne to na me dolehlo..

Vysetreni ktere jsme absolvovali: genetika, imunologie (3× Ulcova Galova, Dr. Malickova), hematologie, sono hsg, hormonalni profily Xkrat, hysteroskopie, diagnosticka laparoskopie, 2× lazenska lecba, pritel spermiogram (vyborny)..z IVF jsme meli uz asi vsechno - PK, ICSI, Embryoglue, PGS a ted uvazujeme nad ERA testem nebo nahradnim materstvim.

Holky, uprimne prosim..Mame se jeste vubec snazit o dite? Mam se radsi zacit smirovat s tim, ze proste tudy pro me cesta nevede? kdyz porad test ukaze ze ANO JSES V TOM, pak je to i potvrzene z krve nekolikrat.. a pak menstruace..i s kor­tikoidama :( darovana vajicka ani adopci popravde uplne nechci :(

Reakce:
Sůvička80
Kecalka 201 příspěvků 18.11.18 13:07

A u KETu jsi měla pregnyl? Pokud ano, klidně ten duch mohl být ještě z něho a ne od embrya. Znám hodně případů, kdy se zadařilo i po několika potratech a mají zdravé děti. Z tvého popisu se mi zdá, že si se strašně upla na miminko a jsi negativní k okolí ( viz švagrová ). Ano, chápu, mrzí že to, to je normální. Hod se do klidu. Jak se říká. Prej a bude ti přáno. A když darované vajíčko a ani adopci nechceš, tak možná zůstaneš bezdětná, ale to bude tvá volba.

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 18.11.18 13:13

budete dobrý, jen si dej do pořádku psychiku. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 13:14

Kamarádka se snažila otěhotnět 6 let. Vystřídala několik reprocenter a nic. Když už se smiřovali s bezdětností, tak jim kdosi poradil dr.Machače z Reprofitu v Brně. Jeli tam… a mají 2 děti na první dobrou.
Pak jsme spolu lamentovaly, jak nás dětičky umí ničit a jak třetí ani za nic… a za týden mi brečela (šokem) do telefonu, že je těhotná. Spontánně. Tak má teda 3 děti :srdce: :srdce: :srdce:
Anonym, kdyby tu náhodou chodila… nechci být poznaná, děkuji.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 13:16

Nedopsala jsem..prostě nikdy nevíš, neházej flintu do žita, ale snaž se žít nejen snahou o děti… vím, mi se to dobře kecá…

Sany80s
Kelišová 6618 příspěvků 18.11.18 13:17

Já bych řekla, že potřebuješ psychiatra.
K tomu, že lékaři dělají další IVF člověku s tolika potraty bez nejpodrobnějších vyšetření, se asi nemá cenu vyjadřovat. Takhle to vypadá, když je něco lukrativní na úhrady. Pacient je až na posledním místě.

Delira
Povídálka 31 příspěvků 18.11.18 13:18

Myslím, že není dobré, že sis z toho snažení udělala jediný smysl života. Možná se to povede a možná ne. Možná bys mohla dát domov a lásku miminku, které nemělo štěstí mít maminku, jako ty. Možná právě takhle to má být. Ale pokud adopci odmítáš, tak možná dítě mít nebudeš. Každopádně by určitě pomohlo najít si jiný smysl života. Přesměrovat myšlenky jinam.

Reaskiller
Kelišová 5390 příspěvků 18.11.18 13:18

@Sůvička80 Ne, pregnyl ani ovitrell tam nebyl.. Brala jsem jen Prolutex a Estreofem coz tehotensky test neovlivnuje..Upla jsem se na to v poslednim KETu jsem spis upadla do agonie..zacala jsem si delat tatersky kurz, poridili jsme si psa se kterym chodim behat a hodne cestujeme.. „hazela jsem se do klidu“..Ale dekuji za nazor..Darovane vajicka mi zavrhl i lekar v CARu, prej mam svych dost a daji se vydolovat i zdrave..

Reaskiller
Kelišová 5390 příspěvků 18.11.18 13:24

Dik holky..vazim si kazdeho nazoru.. na dite jsem se upla ale jsou tu i jine okolnosti kvuli kterym jsem psala to co jsem psala.. Byla jsem baletkou a na deti jsem nemela ani pomysleni..najedno uraz, zanedbana pece lekare a dozivotni zakaz..tanec jsem milovala - holt stalo se.. musim jit dal.. Spis me asi polozilo ze se mi v zivote nepovedlo v podstate nic..ani takova vec jakou je dite..

Prosim nekamenujte me za to, ze nechci jit do adopce nebo darovaneho vajicka..Nekdo se na to psychicky neciti a ublizila bych tim nejen adoptovanemu ditku ale i okoli a sobe..

Lucy75
Kecalka 306 příspěvků 2 inzeráty 18.11.18 13:25

Přesně tak, ivf je děsný byznys :roll: já po podobné anabázi a nervech tam, kde je máš nyní ty, jsem se smířila před 10lety s myšlenkou adopce (původně myšleno na 1 kloučka) a do roka jsme měli doma adoptované dvě miminka (tehdy půlroční) krásné zdravé holčičky :srdce: :srdce: jsem z nich šťastná každý den, opravdu ze srdce šťastná, asi to tak mělo vše být… k dětem se dá dostat prostě i jinak, než je porodit… možná je čas na to začít pomýšlet :kytka: proč ti ta myšlenka je proti srsti ? chce to jen s ní pracovat… za mne to byla ta úplně nejlepší věc a rozhodnutí v mém životě

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15546 příspěvků 18.11.18 13:30

@Reaskiller ach jo, pamatuji si tě z diskuzi, kdy i já ta tom byla podobne. Teď máme děti dvě a přemýšlíme, zda vzhledem k věku přemýšlet o třetím. Ale k tvé poslední otázce. Být na tvém místě, snažila bych se. Osobně bych se s bezdetnosti smířila až s prechodem, ale do té doby platí „dokud dýchám, doufám“. Neuměla bych na to nemyslet, ať jsem řešila jakékoli životní kotrmelce, nikdy jsem to nedokázala z hlavy dostat. A tvým pocitům o tom, že za nic nestojí, rozumím také. Sice to samozřejmě neni pravda, ale ženu v tvé situaci tyto pocity holt provází. Jedná lékařská kapacita mne řekla jedno „kdo jednou otěhotní, zpravidla bezdětný neumírá“. Drž se toho. Přeji hodně štěstí.

mokkk
Nováček 10 příspěvků 18.11.18 13:30

Nejsi totálně k ničemu, protože nemůžeš (zatím) mít dítě. Udělala jsi pro to všechno. Že se nemůžeš ani podívat na někoho těhotného po vší té snaze, naději a zklamáních je úplně normální. Obzvlášť když jemu to šlo „samo“. Život prostě je nespravedlivý. Já mám dítě a zas vůbec nikoho jiného. Přítele, rodinu..nic. A mám kamarádku, co se na ní přítel vykašlal, zůstala sama s nemocnou holčičkou a i ta jí nakonec umřela. Život je prostě někdy fakt k nepřežití. Ale nikdo není celý život jen šťastný nebo jen nešťastný, tak se určitě zas někdy budeš cítit líp. Moje kámoška, co nemůže mít děti, je teď mnohem šťastnější, než já. A to je taky chtěla. Prostě se dala jinou cestou. Samozřejmě ti moc přeju, aby se ti to dítě povedlo!

pazitka
Kelišová 7339 příspěvků 18.11.18 13:49

samozrejme se snazte, urcite se to podari! kolik je ti roku? Nejsi, jako byvala baletka, moc hubena? nemohl uraz zapricinit nejake srusty? co cviceni- nejlepe Mojzisova, to jsi zkousela?
taky se obavam, ze tvoje psychicke rozpolozeni tomu nenapomaha, ale chapu, ze je to moc moc tezke :(

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >