Jsem zahleněná, těhotná a mám astma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 11:14
Jsem zahlenena a těhotná a mám astma

Ahoj holky chci se zeptat poslední dobou se mi hůře dýchá jsem v 18tt jsem astmatik a poslední dny se mi hůř dýchá mám léky ventolin seretide diskus, zodac nevím zda mohu užívat i zodac seretide diskus sem nějakou chvily neuzivala dychalo se mi dobre. Až teď je to trochu horší trápí mě to zahleneni a nevím co v těhotenství bych na to mohla, a zda mohu užívat normálně zodac? Doktorka nic nerikala tak snad jo… dekuju za radu

Reakce:
Fany97
Stálice 56 příspěvků 04.01.19 11:30

Ahoj, tak je možné, že je to těhotenstvím . Zavolej doktorovi, on ti řekne zda to můžeš užívat nebo ne. Nebo ti nabídne něco jiného co jako těhotná můžeš

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7142 příspěvků 1 inzerát 04.01.19 11:35
@Anonymní píše:
Ahoj holky chci se zeptat poslední dobou se mi hůře dýchá jsem v 18tt jsem astmatik a poslední dny se mi hůř dýchá mám léky ventolin seretide diskus, zodac nevím zda mohu užívat i zodac seretide diskus sem nějakou chvily neuzivala dychalo se mi dobre. Až teď je to trochu horší trápí mě to zahleneni a nevím co v těhotenství bych na to mohla, a zda mohu užívat normálně zodac? Doktorka nic nerikala tak snad jo… dekuju za radu

No v první řadě to chtělo jít na kontrolu s astmatem a domluvit se tam. Já šla na začátku těhtoenství a dali mně jiné léky, abych byla v pohodě a hlavně to, co se v těhotenství může.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 11:36
@Fany97 píše:
Ahoj, tak je možné, že je to těhotenstvím . Zavolej doktorovi, on ti řekne zda to můžeš užívat nebo ne. Nebo ti nabídne něco jiného co jako těhotná můžeš

V prosinci jsem byla na alergo vi o těhotenství a léky mi nezměnila ani nic neřekla …

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7142 příspěvků 1 inzerát 04.01.19 11:58
@Anonymní píše:
V prosinci jsem byla na alergo vi o těhotenství a léky mi nezměnila ani nic neřekla …

No to je divné. Já chodím na plicní s astmatem i alergií, a na začátku těhotenství mně změnila dejcháky i prášky. Ventolin jen při potížích a místo Zodacu taky něco jiného. Je potřeba, abys byla v pohodě a hlavně mimčo ělo dost kyslíku.
Být tebou tak s astmatem zajdu a poradím se.

Kris28
Stálice 53 příspěvků 04.01.19 12:02

Moje lékařka mi řekla, že miminku víc uškodí, když se budu trápit s alergií nebo astmatem, než když si vezmu lék… mám seretide, aerius a nosní kapky avamys. Také mi ale řekla, že „alergie“, kterou teď uprostřed zimy mám, bude spíš těhotenská rýma, normálně trpím alergií jen v letní sezóně a teď kýchám, smrkám až hrůza, přitom je všude sníh… Zavolej a zeptej se ;)

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7142 příspěvků 1 inzerát 04.01.19 12:07

@Kris28 Taky mně to tak řekla, ale dala mně léky, které se v těhotenství můžou. Ještě to konzultovala.

Kris28
Stálice 53 příspěvků 04.01.19 12:18

@P4ja Já jsem se jí ptala konkrétně na ty nosní kapky Avamys, protože ty mi na alergii pomáhají nejlíp a ty řekla, že jsou i v těhotenství ok. Ty další dva léky mám spíš pro strýčka příhodu, kdyby mi bylo nejhůř, neužívám je pravidelně, tak jsem ani nevyžadovala žádnou náhradu :nevim:

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7142 příspěvků 1 inzerát 04.01.19 12:21
@Kris28 píše:
@P4ja Já jsem se jí ptala konkrétně na ty nosní kapky Avamys, protože ty mi na alergii pomáhají nejlíp a ty řekla, že jsou i v těhotenství ok. Ty další dva léky mám spíš pro strýčka příhodu, kdyby mi bylo nejhůř, neužívám je pravidelně, tak jsem ani nevyžadovala žádnou náhradu :nevim:

No, já taky žádnou náhradu nevyžadovala. Ale jak jsem říkala, že plánujeme mimčo, tak mně hned řekla, ať přijdu až to budu mít potvrzené, že se na to podívá, jestli to můžu brát.
To mně přijde fér a fajn přístup.

azalia
Kecalka 331 příspěvků 04.01.19 12:40

Tak Seretide diskus se v těhotenství normálně může. To není problém, možná proto Ti na to doktorka na alergologii nic neřekla. Každopádně pokud se Ti dýchá hůř, než je obvyklé, tak jdi na alergologii znovu a řeš to. Pokud jsi v těhotenství dušná, je i mimčo ohroženo nižší dodávkou kyslíku. Doktorka Ti určitě poradí, co s tím. A léků se neboj - ono je těch, které se v těhotenství opravdu nesmí, poměrně málo. A věřím, že žádný s nich by Ti doktorka nedala.

Mihalka88
Stálice 92 příspěvků 04.01.19 13:25

Ahoj, já jsem ve stejném týdnu a taky se léčím na astma :). Doktorka mi změnila původní Flutiform 2× denně na Pulmicort, jinak Venotlin mám normálně povolený. Ale nechtěla jsem ho používat zbytečně moc, tak jsem si domů pořídila pulzní oxymetr a když se mi hůř dýchá, mrknu, jak na tom jsem (protože hodně dělají taky nervy a přitom kyslík je ok). Jinak mám třeba celé těhotenství ucpaný nos, hlavně v noci, ale to třeba s astmatem vůbec souviset nemusí a nějak to vždycky vydržím i bez léků. Já osobně, pokud by mi na tvém místě vycházela spiro dobře, bych léky nepřidávala. Mně se dýchá celkově taky hůř a při námaze sebemenší se zdýchávám jako blázen, ale to vůbec nemusí být od astmatu, tělo má holt větší zátěž… :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >