Jsem zahleněná, těhotná a mám astma

Anonymní
4.1.19 11:14

Jsem zahlenena a těhotná a mám astma

Ahoj holky chci se zeptat poslední dobou se mi hůře dýchá jsem v 18tt jsem astmatik a poslední dny se mi hůř dýchá mám léky ventolin seretide diskus, zodac nevím zda mohu užívat i zodac seretide diskus sem nějakou chvily neuzivala dychalo se mi dobre. Až teď je to trochu horší trápí mě to zahleneni a nevím co v těhotenství bych na to mohla, a zda mohu užívat normálně zodac? Doktorka nic nerikala tak snad jo… dekuju za radu

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

225
4.1.19 11:30

Ahoj, tak je možné, že je to těhotenstvím . Zavolej doktorovi, on ti řekne zda to můžeš užívat nebo ne. Nebo ti nabídne něco jiného co jako těhotná můžeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11279
4.1.19 11:35
@Anonymní píše:
Ahoj holky chci se zeptat poslední dobou se mi hůře dýchá jsem v 18tt jsem astmatik a poslední dny se mi hůř dýchá mám léky ventolin seretide diskus, zodac nevím zda mohu užívat i zodac seretide diskus sem nějakou chvily neuzivala dychalo se mi dobre. Až teď je to trochu horší trápí mě to zahleneni a nevím co v těhotenství bych na to mohla, a zda mohu užívat normálně zodac? Doktorka nic nerikala tak snad jo… dekuju za radu

No v první řadě to chtělo jít na kontrolu s astmatem a domluvit se tam. Já šla na začátku těhtoenství a dali mně jiné léky, abych byla v pohodě a hlavně to, co se v těhotenství může.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.19 11:36
@Fany97 píše:
Ahoj, tak je možné, že je to těhotenstvím . Zavolej doktorovi, on ti řekne zda to můžeš užívat nebo ne. Nebo ti nabídne něco jiného co jako těhotná můžeš

V prosinci jsem byla na alergo vi o těhotenství a léky mi nezměnila ani nic neřekla …

• Nahlásit
  • Citovat
11279
4.1.19 11:58
@Anonymní píše:
V prosinci jsem byla na alergo vi o těhotenství a léky mi nezměnila ani nic neřekla …

No to je divné. Já chodím na plicní s astmatem i alergií, a na začátku těhotenství mně změnila dejcháky i prášky. Ventolin jen při potížích a místo Zodacu taky něco jiného. Je potřeba, abys byla v pohodě a hlavně mimčo ělo dost kyslíku.
Být tebou tak s astmatem zajdu a poradím se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
4.1.19 12:02

Moje lékařka mi řekla, že miminku víc uškodí, když se budu trápit s alergií nebo astmatem, než když si vezmu lék… mám seretide, aerius a nosní kapky avamys. Také mi ale řekla, že „alergie“, kterou teď uprostřed zimy mám, bude spíš těhotenská rýma, normálně trpím alergií jen v letní sezóně a teď kýchám, smrkám až hrůza, přitom je všude sníh… Zavolej a zeptej se ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11279
4.1.19 12:07

@Kris28 Taky mně to tak řekla, ale dala mně léky, které se v těhotenství můžou. Ještě to konzultovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
4.1.19 12:18

@P4ja Já jsem se jí ptala konkrétně na ty nosní kapky Avamys, protože ty mi na alergii pomáhají nejlíp a ty řekla, že jsou i v těhotenství ok. Ty další dva léky mám spíš pro strýčka příhodu, kdyby mi bylo nejhůř, neužívám je pravidelně, tak jsem ani nevyžadovala žádnou náhradu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11279
4.1.19 12:21
@Kris28 píše:
@P4ja Já jsem se jí ptala konkrétně na ty nosní kapky Avamys, protože ty mi na alergii pomáhají nejlíp a ty řekla, že jsou i v těhotenství ok. Ty další dva léky mám spíš pro strýčka příhodu, kdyby mi bylo nejhůř, neužívám je pravidelně, tak jsem ani nevyžadovala žádnou náhradu :nevim:

No, já taky žádnou náhradu nevyžadovala. Ale jak jsem říkala, že plánujeme mimčo, tak mně hned řekla, ať přijdu až to budu mít potvrzené, že se na to podívá, jestli to můžu brát.
To mně přijde fér a fajn přístup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
371
4.1.19 12:40

Tak Seretide diskus se v těhotenství normálně může. To není problém, možná proto Ti na to doktorka na alergologii nic neřekla. Každopádně pokud se Ti dýchá hůř, než je obvyklé, tak jdi na alergologii znovu a řeš to. Pokud jsi v těhotenství dušná, je i mimčo ohroženo nižší dodávkou kyslíku. Doktorka Ti určitě poradí, co s tím. A léků se neboj - ono je těch, které se v těhotenství opravdu nesmí, poměrně málo. A věřím, že žádný s nich by Ti doktorka nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
4.1.19 13:25

Ahoj, já jsem ve stejném týdnu a taky se léčím na astma :). Doktorka mi změnila původní Flutiform 2× denně na Pulmicort, jinak Venotlin mám normálně povolený. Ale nechtěla jsem ho používat zbytečně moc, tak jsem si domů pořídila pulzní oxymetr a když se mi hůř dýchá, mrknu, jak na tom jsem (protože hodně dělají taky nervy a přitom kyslík je ok). Jinak mám třeba celé těhotenství ucpaný nos, hlavně v noci, ale to třeba s astmatem vůbec souviset nemusí a nějak to vždycky vydržím i bez léků. Já osobně, pokud by mi na tvém místě vycházela spiro dobře, bych léky nepřidávala. Mně se dýchá celkově taky hůř a při námaze sebemenší se zdýchávám jako blázen, ale to vůbec nemusí být od astmatu, tělo má holt větší zátěž… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama