Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
No, pronajímám domek po rodičích, byl cca 5 let neobydlený, malba byla starší, v jedné místnosti mírná vlhkost. Paní s dcerou v nouzi, strašně se jim domek líbil, resp, byl jejich jediná záchrana. Ve smlouvě mám, že dům vrátí v původním stavu. Rozhodně budu požadovat výmalbu, protože tu jejich růžovou barvičku tam opravdu nechci. Nic neopravily, jen přemalovaly. Dům byl ve stavu jakém byl, rozuměj né špatném, jen ta výmalba nebyla nová, celkově všemu odpovídá i výše pronájmu, a i přesto všechno tu výmalbu budu požadovat. Pokud to máte ve smlouvě, je to vaše povinnost. Pokud ne, tak asi ne, řekla bych, že je to dost jednoduchý.
@Anik Tak je celem logicke, ze z ruzove budou muset udelat bilou, ale pokud by vymalovali bile hned, tak puvodni stav bude i ta osuntela bila…
Je škoda, že nemáte foto. Nicméně majitel by vám měl prokázat, že byt byl tehdy vymalovaný a sám by měl předvést foto, které také nemá
osobně bych mu nic nemalovala, už jednou jste cizí byt vymalovali. Pokud je majitel velký blb a vy fakt nemáte v ruce nic, můžete koupit to nejlevnější a vymalovat, ale takový si asi beztak najde jiný důvod, jak vám srazit deposit. Jinak to je po třech letech tak moc vidět rozdíl?
@Lalelale právě,nechce se mi investovat další peníze,my mu teď vymalujeme,on byt předá novým nájemníkům čerstvě vymalovany a v tom případě ho od nich zase vymalovany dostane zpět
Nehledě na to,že nás vytopil soused nad námi,což není naše vina a na stropě to jde vidět a před půl rokem měnil majitel okna a kolem oken je zničená naše malba,jak se zdi kolem oken zapravovaly ![]()
@Katuskka píše:
@Lalelale právě,nechce se mi investovat další peníze,my mu teď vymalujeme,on byt předá novým nájemníkům čerstvě vymalovany a v tom případě ho od nich zase vymalovany dostane zpětNehledě na to,že nás vytopil soused nad námi,což není naše vina a na stropě to jde vidět a před půl rokem měnil majitel okna a kolem oken je zničená naše malba,jak se zdi kolem oken zapravovaly
Pokud vas vytopil soused, meli jste chtit po nem vymalovat nebo penize.
My si delali sami omitky a malovali a stejne bychom museli vratit byt vymalovany, i s omitkama
. Povazuju to za normalni.
@Katuskka píše:
@Lalelale právě,nechce se mi investovat další peníze,my mu teď vymalujeme,on byt předá novým nájemníkům čerstvě vymalovany a v tom případě ho od nich zase vymalovany dostane zpětNehledě na to,že nás vytopil soused nad námi,což není naše vina a na stropě to jde vidět a před půl rokem měnil majitel okna a kolem oken je zničená naše malba,jak se zdi kolem oken zapravovaly
Aha, to jste si meli stěžovat. Nás také vyplavil soused, tak jsem si stěžovala majiteli bytu. Ten zařídil opravu a jestli si pak vyjednal odškodnění, to není moje starost. Ale my měli přímo ve smlouvě, že opravy obstará majitel.
@Katuskka a máš pro to nějaký email nebo tak? Co o těchto opravách říká smlouva? Podle mě to je zodpovědnost majitele
@Lalelale píše:
@Katuskka a máš pro to nějaký email nebo tak? Co o těchto opravách říká smlouva? Podle mě to je zodpovědnost majitele
No, v případě běžného vytopení si nejsem jistá, pokud je to takové to lehké, kdy stačí vymalovat, tak to bude spíš spadat do těch drobných, co řeší nájemník…