Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@Nicky B píše:
@Lucy75 Ty jsi dobře odvážná maminka, paráda!Přiznám se, taky hledám povzbuzení - je mi jasné, že to s malým dítětem bude náročné, ale zase kdy jindy, než na mateřské, budu mít čas a prostor… Tak sama sebe ujišťuju, že to zvládneme
Egypt právě raději nechci kvůli průjmům, vyčítala bych si, kdyby prckovi nebylo dobře jen kvůli dovolené. A samozřejmě, nechci zbytečně riskovat v muslimské komunitě.
s malý dítkem se může stát samozřejmě cokoliv, takže zkontrolovat očkování + vzít s sebou léky (nejlépe i širokospektrální atb. pokud máš známého doktora) a nezapomenout na dobré pojištění… já radši jela busem právě proto, aby děti nebyly úplně závislé na mé osobě (příklad : udělá se ti blbě na letišti, nemáš komu dítě strčit na pár minut - takhle máš v záloze řidiče své cestovky či delegáta pokud ho máš přímo v buse jako já), chce to myslet dost dopředu.. ne, že bych ti to letadlo rozmlouvala, jen jsem radši volila trošku konzervativnější dopravu a lokalitu právě kvůli tomu „co kdyby něco“…
páč Murphyho zákony platí… https://jaglarzova.blog.idnes.cz/blog.aspx?…
@Lucy75 Díky, pobavilo, Murphyho zákony miluju, dřív jsem četlé ty celé sepsané knihy
Já taky stojím celkem solidně na vlastních nohou, jen tak něčeho se nebojím, ale nejsem právě moc zcestovalá. Anglicky se v pohodě domluvím a holt pojedu teď s cestovkou, ať mám případně kam telefonovat
Cestu ale raději dlouhou nechci, toho se bojím asi nejvíc. Respektive jsem konzervativní člověk s ohledem na ostatní, nerada bych, aby moje dítě ječelo v letadle nebo v autobusu, protože je toho na něj už moc. Jenže na druhou stranu, covid, roky ubíhají, mateřská mi skončí - a když si člověk čte cestovatelské tipy, někteří se toho fakt nebojí a prolítají s dítětem celý svět
Tak si zase říkám, jestli nejsem zbytečně moc opatrná.
@Nicky B píše:
@Lucy75 Díky, pobavilo, Murphyho zákony miluju, dřív jsem četlé ty celé sepsané knihyJá taky stojím celkem solidně na vlastních nohou, jen tak něčeho se nebojím, ale nejsem právě moc zcestovalá. Anglicky se v pohodě domluvím a holt pojedu teď s cestovkou, ať mám případně kam telefonovat
Cestu ale raději dlouhou nechci, toho se bojím asi nejvíc. Respektive jsem konzervativní člověk s ohledem na ostatní, nerada bych, aby moje dítě ječelo v letadle nebo v autobusu, protože je toho na něj už moc. Jenže na druhou stranu, covid, roky ubíhají, mateřská mi skončí - a když si člověk čte cestovatelské tipy, někteří se toho fakt nebojí a prolítají s dítětem celý svět
Tak si zase říkám, jestli nejsem zbytečně moc opatrná.
Ono je to letadlo kratke jen zdanlive.
Hodinu cesta na letiste, dve hodiny predem pred odletem, let dve hodiny, hodina cekani na kufry a bus, hodina busem na hotel, celkem 7 hodin jen to fikne, a to se nesmi nic podelat, typu ze te posadi do letadla a pak tam dve hodiny cekas nez naroluje na drahu, protoze „komplikace“.
Ahoj, mam 17m kluka a chtela bych jeste ted v zari k mori, jen si sama netroufam, jel by nekdo taky? Nejlepe letecky, recko, sicilie, mallorka… Zaneta
Doporučuji Turecko, oblast Kemer, hotel Club Boran Mare Beach, přímo u moře, písčitá pláž, čistá nezkalená voda s trochou kamínků, pěkný dětský bazén, dobré jídlo, do poloviny října „zaručené“ počasí. Od letiště něco přes hodinu…