Kam na výlet s kočárkem v okolí prahy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Babylu1
Kecalka 123 příspěvků 01.04.19 09:45
Kam na výlet s kočárkem v okolí prahy

Ahojky maminky nevíte kam na výlet s kočárkem byli jsme na hoře rip a v prachovskych skalách a už mě nic nenapada

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
unuděná
Kelišová 7077 příspěvků 01.04.19 09:56
@Babylu1 píše:
Ahojky maminky nevíte kam na výlet s kočárkem byli jsme na hoře rip a v prachovskych skalách a už mě nic nenapada
:mrgreen: :mrgreen: To je prča, bereš Říp a Prachovky jako okolí Prahy? A Prachovky s kočárkem, to jste si užili, ne? :pankac: Na Říp jsem jednou tlačila syna v kočárku a málem jsem vypustila duši :mrgreen: Je tolik krásných výletů pro kočárky s mnohem příjemnějším terénem, stačí hledat. Tady v diskuzích, nebo prostě napiš do vyhledávače „výlety s kočárkem střední Čechy“. Nebo otevři mapy.cz turistickou mapu a hledej. Za nás třeba vedlo Polabí, různé lesoparky (speciálně na východ od Prahy), ale i hrady jako Karlštejn, Křivoklát, Konopiště, pěkná města…Záleží, zda chceš do lesa, za kulturou, do kopce, po rovince :nevim: :mavam:
Babylu1
Kecalka 123 příspěvků 01.04.19 10:00

@unuděná děkuji na hoře říp jsem byla zrovna včera a byl to pěknej zahul

Příspěvek upraven 01.04.19 v 10:08

unuděná
Kelišová 7077 příspěvků 01.04.19 10:03

@Babylu1 Jestli se chceš podobně zapotit, tak ještě na Milešovku si vyběhni :mrgreen: :pankac: Dobrej krpálek je taky na Kokořín :mavam:

viveca
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 01.04.19 10:04

Šoupni dítko do šátku/manducy apod. a dost se ti rozšíří výletní repertoár ;)

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 51943 příspěvků 01.04.19 10:08

Tak jestli jsi dala prachovky, tak půjdou i další části Českého ráje - Drábské světničky, Hrubosklasko,Malá skála…
JInak z hradů mi napadá Karlštejn, Bezděz, KOnopiště, Křivoklát, Okoř.
Různé výlety kolo řeky - Třeba z berouna okolo lomu Alkatraz do Srbska, lomy Amerika, , pruhonická dendrologická zahrada…
Budu přemýšlet, ještě.

unuděná
Kelišová 7077 příspěvků 01.04.19 10:08

@viveca To je fakt, na druhou stranu mají s kočárkem dva výlety, takže proč to teď nepojmout kočárko-friendly a za rok dva už budou s prckem běhat po lesích bez vozidla ;)

Zakladatelko, pozor na červené turistické značky, pokud vybíráš z mapy. Jsou to tzv. dálkové nebo hřebenové trasy a párkrát jsme si ověřili, že není vhodné se na ně vydávat s kočárkem či těhotenským břichem :mrgreen: :mavam:

unuděná
Kelišová 7077 příspěvků 01.04.19 10:09

Spíš nám napiš, jakou máš představu o výletu (délka trasy, náročnost, cíl, občerstvení cestou, dostupnost autem/busem/vlakem) atd.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 51943 příspěvků 01.04.19 10:12
@unuděná píše:
@viveca To je fakt, na druhou stranu mají s kočárkem dva výlety, takže proč to teď nepojmout kočárko-friendly a za rok dva už budou s prckem běhat po lesích bez vozidla ;)Zakladatelko, pozor na červené turistické značky, pokud vybíráš z mapy. Jsou to tzv. dálkové nebo hřebenové trasy a párkrát jsme si ověřili, že není vhodné se na ně vydávat s kočárkem či těhotenským břichem :mrgreen: :mavam:

Tak já zas mám spadeno na modré. Červené jsou udržované, prošláplé tutovky ( pravda, kolikrát kopečkovaté). Zato modré jsou kolikrát pěšinky v křoviscích, zaroslé louky, kde je problém projít i s chodícími dětmi.

unuděná
Kelišová 7077 příspěvků 01.04.19 10:15

@Lama Lama Asi náhoda, to záleží na místě. Ona ta barevnost o obtížnosti vlastně nic nevypovídá, jen říkám, že nám se párkrát červená vymstila i žebříkem nebo skoro-ferratou :mrgreen: Jenou někde na Kokořínsku, já týden před porodem, druhé dítko v krosničce, jsme lezli po lanech na skále :mrgreen: :mrgreen:

S kočárkem je lépe hledat zpevněné cesty, a silnička je sázka na jistotu :palec:

barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1074 příspěvků 01.04.19 10:16
@unuděná píše: :mrgreen: :mrgreen: To je prča, bereš Říp a Prachovky jako okolí Prahy? A Prachovky s kočárkem, to jste si užili, ne? :pankac: Na Říp jsem jednou tlačila syna v kočárku a málem jsem vypustila duši :mrgreen: Je tolik krásných výletů pro kočárky s mnohem příjemnějším terénem, stačí hledat. Tady v diskuzích, nebo prostě napiš do vyhledávače „výlety s kočárkem střední Čechy“. Nebo otevři mapy.cz turistickou mapu a hledej. Za nás třeba vedlo Polabí, různé lesoparky (speciálně na východ od Prahy), ale i hrady jako Karlštejn, Křivoklát, Konopiště, pěkná města…Záleží, zda chceš do lesa, za kulturou, do kopce, po rovince :nevim: :mavam:

Konkrétních tipů pro výlet s kočárem právě moc není.

Celkem příjemný okruh se dá udělat v Káraném, kombinace sjízdných lesních cest a panelových cyklostezek v lese. Nebo okolí Karlštejna, z Hlásné Třebaně po žluté na hrad. Taky je otázka, co kdo považuje za výlet pro kočár, my jsme s ním projeli (pronesli :mrgreen: ) i celkem extrémní terén.
A dál od Prahy je fakt pěkný výlet ze Sedmihorek přes Hrubou Skálu a Valdštejn, je to na overenorodici.cz

unuděná
Kelišová 7077 příspěvků 01.04.19 10:22

@barbuchablond Fakt? Mě přijde, že je toho mraky, chodili jsme minimálně 2× týdně s oběma dětmi v kočárku a dá se toho najít opravdu hodně. Ale záleží, zda potřebuješ nějaký „cíl“ stylu hrad/rozhledna, nebo ti stačí pěkný okruh lesem, kolem řeky atd.

Valdštejn je super, ale je to spíš na terénnější kočárek (kořeny, písek) -ostatně jako celý Český Ráj.
Nám se osvědčily cesty kolem Berounky (Beroun - Srbsko - Praha kdekoli) a Labe (kolem Lysé nad Labem).
Pak třeba Klánovický les, Průhonice, Prokopské údolí, Šárka.

unuděná
Kelišová 7077 příspěvků 01.04.19 10:24
barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1074 příspěvků 01.04.19 10:43

@unuděná Ten Valdštejn je okruh po cyklostezkách a silnicích, lesní cesty minimálně.
S autem je tipů na výlet asi víc, ale bez auta je to zabité.

unuděná
Kelišová 7077 příspěvků 01.04.19 10:51

@barbuchablond No nevím, okolo Valdštejna, ať už směr Hlavatice, tak Malá Skála, je to přece lesem po ušlapaných cestičkách..? My to s kočárem taky jeli, ale úplně na nějaký městský to není :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama