Kam po Rodinné škole?

188
4.1.21 15:19

Kam po Rodinné škole?

V devadesátých letech byly docela populární Střední rodinné školy. Absolvovala jsem jí s maturitou. Předměty byly: vaření, šití, psaní na stroji, pedagogika, psychologie, marketing, účetnictví, zdravověda, angličtina a masáže. Od všeho trochu a nic pořádně. Po škole jsem šla dělat poštovní doručovatelku a pak jedna mateřská a hned druhá mateřská. Potom jsem dělala 10 let v továrně. Teď si hledám práci, do které bych nechodila s odporem. Takže fabriku a obchod už ne. To jsem zkoušela třikrát a nedopadlo to dobře. Kam jste šly holky z rodinky? Vím, že jedna dělá porodní asistentku, jedna fyzioterapeutku a jedna zapisovatelku u soudu. Doporučte mi nějakou práci, co by mě naplňovala. Klidně si dodělám nějaký kurz. Přemýšlela jsem třeba o pečovatelce, to se prý dá dodělat kurz už přímo při práci. Nebo do ústavu s postiženými. Ale příbuzní říkají, že na to nemám, že nejsem dost empatická. Podobně asi i do domova důchodců :nevim:
Nevíte o něčem, kde nejsou normy? Klidně bych šla i do lesa sázet stromky 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2000
4.1.21 15:31

Tak na porodni asistentku nebo fyzioterapeutku by sis musrla dodelat vysokou školu. O tom jsi neuvazovala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10073
4.1.21 15:33

@bosackamb před lety jsem dělávala s jednou holčinou, co měla rodinku. pracovala jako zdravotní sestra. jenže (stejně, jako ta tebou zmiňovaná porodní asistentka nebo fyzioterapeutka) si daný obor musela následně řádně vystudovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
4.1.21 15:33

Jj, tuhle „úžasnou“ školu mám i já, a taky jsem prošla různými zaměstnáními. V obchodě s oblečením, v supermarketu (né, už nikdy), na poště za okýnkem, v galerii. Taky jsem přemýšlela o nějakém kurzu, nebo prostě nějak se specializovat, ale taky pořádně nevím v čem a hlavně mi hlavinka zlenivěla :oops:. Ted´jsem pokojská v jednom menším rodinném hotelu, mám to tam ráda, ale finance, co si budeme povídat, pokojským se platí málo :(
Moc jsem ti asi nepomohla, tak ti prostě aspoň držím palce a bude se těšit na příspěvky ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
M-A
689
4.1.21 15:36

Jestli mas maturitu z pedagogiky a psychologie, co asistent pedagoga nebo ucitelka v MS? Na asistenta ale mozna i tak bude kurz treba, na ucitelku se zkus zeptat nejake soukrome stredni skoly predskolni mimoskolni, treba Obratan, Mlada Boleslav, Most

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12960
4.1.21 15:37

@bosackamb Tva predstava, ze osetrovatelky nemaji normy… mimo to, ze ta prace neni mnohdy prijemna, tak „normou“ je to, ze v pozadovane kvalite se musis postarat o dany pocet klientu. Ale zkusit to muzes, treba se pak rada vratis do obchodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2466
4.1.21 15:49

Švagrová má taky rodinku. Nejdřív byla v nějaké soukr. firmě v kanceláři, ta ale už dávno krachla, tak byla dlouho nezaměstnaná plus 4× rodičák. Potom se jí podařilo sehnat místo uklízečky ve škole, a tam jí nabídli udělat si kurs na asistentku, protože těch je málo, Takže je z ní asistentka ve škole a je spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
4.1.21 15:59

Děkuji za nápady. Promyslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
4.1.21 16:01

@cecetka A dělala jsi někdy na normy v továrně? Asi ne. Tam si třeba ani nemůžeš vydělat, když ti nejede mašina atd. Pečovatelka má snad danej plat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7360
4.1.21 16:06

Taky mám úžasnou rodinku. :lol: Po maturitě jsem šla do fabriky a po mateřský jsem nastoupila právě do toho ústavu s postiženýma. A už jsem tam 10 let. :-) A teď si ještě dělám dálkově sociální vošku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12960
4.1.21 16:09
@bosackamb píše:
@cecetka A dělala jsi někdy na normy v továrně? Asi ne. Tam si třeba ani nemůžeš vydělat, když ti nejede mašina atd. Pečovatelka má snad danej plat?

Mozna sis mela na RD dodelat vzdelani. Mohla ses ted rozhlizet i v jinych profesich :nevim:
Alespon po nejakem kurzu se rozhledni. Nebo dalkove aspon VOS v oboru, ve kterem bys chtela pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24674
4.1.21 16:09

@bosackamb nemám přímo rodinnou školu, ale sociální, která začínala jako rodinná. Studovat dál jsem nešla, nejsem studijní typ, ale zkusila jsem to.
Díky bohu jsme ve druháku museli povinně složit sanitářské zkoušky, což je pro mě víc, než maturita.
Hned po škole jsem šla pracovat do dětské psychiatrické léčebny, pak mateřská, pak jsem tam vracet nechtěla, takže jsem šla dělat do kšeftu a následně do administrativy, pak druhá mateřská a návrat k administrativě a teď dělám terénní pečovatelku.
K oboru jsem se chtěla vrátit už loni na podzim, kde jsem uspěla na pohovoru do denního a týdenního stacionáře pro handicapované, ale kvůli pracovní době jsem musela odmítnout. Poměrně dost jsem se líbila i na pohovoru v domě s pečevatelskou službou.
Kdybych chtěla, tak díky sanitářským zkouškám můžu jít do nemocnice, ale to se mi nechce. Část spolužeček šla studovat dál a ty, které nešly, tak dělají povětšinou v domovech pro seniory.
Já osobně jsem kdysi byla hodně nešťastná, protože během studia se změnily podmínky pro například osobní asistenci, kterou jsme s naší školou taky mohli dělat bez doplnění vzdělání. Tím, že zdr. sestra musí mít vysokou školu, klesly kompetence sanitářům atd.
Osobně si myslím, že tenhle typ škol byl dobrý nápad, ale tak v těch 90.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23595
4.1.21 16:16

Vím o jedné, co šla po rodince do administrativy. Prošla tam různé pozice od holky pro všechno, přes vyřizování objenávek/fakturantku po účetní a HR. Ještě si teda dodělala někdy okolo třicítky při zaměstnání VOŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
4.1.21 16:17

@PetraJ A to tě vzali do ústavu jen tak? Nebo měli podmínku dodělat školu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
4.1.21 16:19

@lleennttiillkkaa A jaké to bylo v té dětské léčebně? My jí tu právě máme a už jsem jim napsala. Ale nevím, no :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat