Kapradina

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 20:22
Kapradina

Ahoj holky asi to jsem nepatří ale nevím co stim a manžel mě asi roztrhne potřebuji poradit. Manžel mě koupil kapradinu je to velká kytka koupil mi ji před týdnem. A dnes jsem jsem vysavala a odsunula jsem ji a ona sama zkoro celá opadala. V tu dobu jsem dostala šok byla draha a ona mi vydrží týden a to jsem ji dala do pólo stínu a jsem ji zalevala jak píši jen občas makla jsem do prosterd kapradiny a tam byly úplně suché listy ale přijde mi divné že by tak rychle zeschla to snad ani nejde neprelivala jsem ji a ani jsem ji nenechala uschnout. Půjde nějak zachránit. Nebo už je na cestě do popelnice?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Meily
Kecalka 313 příspěvků 31.10.18 20:29

To zní, že je kaput :( Ale to bych musela vidět, dej sem foto..

Aduš8
Závislačka 3039 příspěvků 31.10.18 20:30

A nekupoval ji manžel náhodou ve dnech, kdy byla opravdu zima? Ona taky mohla zmrznout po cestě z obchodu. Nevím, jestli bys ji tak zabila za týden :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 20:58

Kámoška mi teď napsala že ji nesmím zalevat jen zřídka a rosit. No chladno nebilo ale byla be slevě stála 500kc i to se mi zdálo moc

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 21:03

Tady je

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 21:04

Taky miprijde že už byla nacnuta

Meily
Kecalka 313 příspěvků 31.10.18 21:19

Ještě vypadá, že by mohla přežít.. Nezalévej jí, dej jí někam, kde je teplo a 1× týdně orosit, nebo sprchu (ne studenou ani příliš teplou vodu), nesmí stát ve vodě jinak ti bude hnít, ale suchá taky ne :) komplikovaná kytka, ale když si najdete k sobě cestu, snad přežije

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1832 příspěvků 31.10.18 21:31

Jo, tak ta mi taky chcípla…

To jsi asi nechtěla slyšet, že? :think:

Mishka85
Ukecaná baba ;) 1518 příspěvků 31.10.18 21:47

Mě taky chcipla, ale u mě přežije jen velmi odolná květena :mrgreen:

Titty
Echt Kelišová 8174 příspěvků 31.10.18 21:55

V čem ji máš? Hliněný nebo plastový květináč? A pod ním miska, nebo je květináč schovaný v ozdobném obalu?

modravlocka
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 31.10.18 21:57

Je, tu mám doma a zije snad už 10 let. Žádnou extra péči nedostává, jen je ve stínu a cca jednou týdně ji zaliju. V životě jsem ji nerosila. 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 22:10

Je v plastovém kvetinaci ma misku je ve stínu ale za ten týden co ji mám sem ji zalila asi třikrát a dost nechtěla jsem aby uschla a to byla chyba kámoška psala rosita zalít jen zřídka zkusím to co pise modravlocka a Meily diky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 22:13

Jednou týdně rosit a jednou za měsíc zalít. Holky nevitr co do tmavého pokoje jakou kytku

Titty
Echt Kelišová 8174 příspěvků 31.10.18 22:40

Tak to je nejspíš přelitá. Nejlíp se jim daří v hliněném květináči, pod kterým je miska. Zalévám 1-2 x týdně podle toho, jak je v pokoji teplo. Doma máme celkem vlhko, takže nerosím.

Než se naučíš odhadovat správné množství vody, můžeš zalévat tak, že dáš více vody, necháš protéct do misky a asi po půl hodině zbytek vody z misky vyliješ.

Jestli chceš zkusit tuhle zachránit, přesaď ji do stejně velkého hliněného květináče (nebo jen malinko většího). Při přesazování uvidíš, jestli jsou kořeny promáčené. Pokud ano, několik dní nezalévej, aby stihla vodu odpařit. Potom už zase zalévat, ať to nepřeženeš a ona neuschne.

Já tyhle kapradiny pěstuju už 20 let, nejdelší listy (celé ty šlahouny) mám asi 2 metry dlouhé. Když ji nenecháš vyschnout a neutopíš, je to docela vděčná kytka. A nádherná. :)

Titty
Echt Kelišová 8174 příspěvků 31.10.18 22:40
@Anonymní píše:
Jednou týdně rosit a jednou za měsíc zalít. Holky nevitr co do tmavého pokoje jakou kytku

Néé, to by nestačilo. Zalívat aspoň jednou týdně.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >