Karamel ze stévie

22315
21.11.15 15:37

Karamel ze stévie

Ahoj

Jde udělat karamel z prášku ze stévie? ( stéviový cukr, nebo jak se tomu říká?)

Stačí mi jen Ano - ne

Dík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2746
21.11.15 16:39

Spíš ne. Karamelizuji hlavně jednoduché cukry a ty ve stevii nejsou. Ale úplně přesně se mi to nechce hledat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
21.11.15 17:10

Děkuji za odpověď

Taky si myslím, že ne, ale nechci to zkoušet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2419
21.11.15 17:14

Tak to bych zkusila :mrgreen:

taky si myslím, že je to blbost. ale možná půl apůl cukr/ stévie? ale teda chuť neodhadnu, stévie bývá občas nahořklá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47817
21.11.15 19:04

Právě delam čokolády ze stevii na stromek to jde, ale karamel asi neuděláš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 21:08

@Kelsey Jak děláš čokolády? Pořád přemýšlím, co na stromek, aby to malá mohla sundavat a ojídat. Takže dáme nějaké sušené ovoce, perníčky, a dál mě nic nenapadá :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47817
21.11.15 21:33

Dávala jsem 250g tuku, stevii podle chuti jinak má být 250g cukr moučka, ten jsem nedala, 3 lzice kakaa, 3 lzice kukuřičného škrobu, rum nebo nějaké aroma, 100g ořechů.
Nebo tuk a přímo koupena tabulka čokolády se stevii rozpustit a nalit do formicek. Zabalit do alobalu/ celofanu a povesit na stromek.
Jsem si ten recept upravila podle toho co vím, že decka ji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 23:26

@Kelsey Díky :-) Musela bych vynechat ten alobal, ten by mi dítě asi ještě snědlo, ale asi by to taky šlo. Uvidíme podle umístění stromku, nevím, jestli nebude moc blízko k topení, to by pak čokoláda musela na misku :mrgreen:
Zatím se chystám na takovou polodomácí nugetu na náplně, koupím ořechové máslo a podle chuti přidám kakao a nějaké „sladidlo“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47817
21.11.15 23:36

@Suzuveverka
Jak mas staré dítě? Možná by jednodušší byly maslové sušenky, v tescome mají teď pekne vykrajovatka obtisk to má, tak i to by šlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 23:51

@Kelsey Na vánoce to bude nějakých 21m staré dítko. Sušenky upéct chci, na stromek asi něco jako perníčky, vykrajovátka mám pěkná, ale ona mi bude pomáhat, takže z toho všeho asi stejně bude taková nějaká hrudka. Ale pořád lepší, než ležící stromek a hromada střepů ze skleněných koulí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47817
22.11.15 00:07

Nás nejmladší má ted 2,5r.
My při všech třech měli na zemi, stromek vysoký a nijak jsme ho nerešili, banky teda plastové kupujeme, každý rok novou barvu si vyberou, blikaci světla máme, tím že si směli decka od mala osahat zjistili, ze je to jen pichlavy stromek asi si rekli no bože a víc je nijak nelakalo.
Nikdy nic neshodili, nerozbili.
Ale loni jsme se poprvé o strom báli kvůli kocourovi, kterého jsme měli první Vánoce doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 11:18

@Kelsey Malá ke stromku taky mohla už loni, moc ji to nebralo. Ale teď se bojím spíš toho, že lítá jak poděs, než že by něco tahala úmyslně. Ráda teda leze na stromy, ale to jí u toho pichlavého vánočního snad nenapadne… Navíc budeme u mamky, kde je málo prostoru a dost velká šance něco sejmout třeba i jenom hozenou hračkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama