Karanténa covid

47
26.10.20 21:57

Karanténa covid

Krásný večer, mám takový dotaz. Nikde jsem nenašla na internetu a manžel dnes teda nezjistil o moc více. Manžel nám donesl domu covid(naštěstí jen co se u nich v práci oběvil prví případ, tak děti hned zůstaly ze školek doma a manžel také aby nechytl zůstal doma). Po týdnu šel na testy a byl pozitivní. Takže jsme v karanténě. Ale děti jelikož jsou malé 4 a 3 roky jsme na testy nedali. Protože nemají příznaky a jsou už skoro 14 dní s námi doma a nikam se nehneme. Ale nevím jak to nyní mají oni s karanténou. Zda jako manžel jim končí v neděli, nebo se počítá jinak. Manželovi řekli, že pokud nebyli na testech mají být 14 dní doma, s tím počítáme, ale nevím od kterého dne se bere 14 dní, od Manželových testů? Neřešil někdo. Nyní jsem také pochopila, že se nedělá kontrolní test, tak teda nevím jak bude po neděli, zda půjde manžel do práce, nebo nepůjde :? Předem děkuji za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
132
26.10.20 22:01

Myslím, že od manželova pozitivního testu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17255
26.10.20 22:04
@Divida33 píše:
Myslím, že od manželova pozitivního testu.

ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
26.10.20 22:09

@Divida33 já si také myslím, ale někde na internetu píšou i 14 dní od ukončení karantény manželovi. No uvidíme, kdyžtak si zavolám na hygienu já. Zase nechci nic podcenit i tak raději budou příští týden doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1284
26.10.20 22:14

Je to 14 dni od pozitivniho testu nakazeneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7253
26.10.20 22:17

Karantena se, jak jsem pochopila, počítá od data testu. Takže u vás děti 14 dní od data testu manžela. A manžel končí za 10 dnů od data testu, ale s tím, že musí být minimálně 3 dny bezpříznakový. Pokud by nebyl, tak se o to protahuje ukončení karantény… A o jejím přesném datu rozhoduje lékař, právě dle příznaků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73640
26.10.20 22:25
@katyna1984 píše:
Je to 14 dni od pozitivniho testu nakazeneho.

Ano, sice je to u někoho ve společného domácnosti blbost, ale je to tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3714
26.10.20 22:31

No, zrovna dnes jsme se o tom bavili s doktorem - že je to nedomyšlené. Protože manžel je sice pozitivní, ale ostatním ještě ne a teprve jim běží inkubační doba, a až pak jsou pozitivní, tudíž by měli být doma déle o tu inkubační dobu.
Ale hygiena to tak nastavené nemá, zapomnělo se na to.
Já osobně - když bych chtěla mít opravdu čisté svědomí - manželovu karanténu ukončila po 14 dnech a všem ostatním ji o ten týden protáhla.

Doporučení hygieny beru s rezervou. Kdybych dala na ni, měla bych už zamořenou ordinaci. Pracovnice byla v kontaktu s pozitivním, šla po týdnu na test, test negativní, chtěla jít do práce, nechala jsem ji pro jistotu ještě doma (máme rizikové pacienty) - za dva dny už byla pozitivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
26.10.20 22:34

@anupati moc děkuji. No ve čtvrtek si má volat doktorce, tak uvidíme. Zatím občas zakašle, děti nemají žádné příznaky. I tak ještě příští týden budou raději celý doma ten další si myslím už budeme v pohodě, bude to 19 dní po manželově testu, tak snad by mělo být v pořádku. Uvidíme co se bude dít. Zase manžel měl průběh až na asi 3 dny kašlání bez příznakový, čich ani chuť neztratil a teplotu měl nejvíc 37,3 a bum pozitivní.. ale naštěstí ještě, že kluci byli hned doma od začátku, že kvůli nám nezavřeli nic ani jsme dál nesmířili

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
26.10.20 22:39

@Whitedog no kluci jsou právě doma už 14 dní a ještě je necháme příští týden určitě. Mělo by to vycházet 19 dní po manželově pozitivním testu, tak snad se nic neprojeví. Uvidíme. Hlavně manžel krom kašle byl bezpříznakový, když se tedy teď nahlasí, že už nekašle, tak nevím jestli to už nemá, nebo mu zabrali prášky na kašel bod doktorky. Je to zvlaštně nastavené :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3714
26.10.20 22:53

@Parčatko

No, to nastavení nemá logiku, o tom žádná.
Super, že kluky necháte ještě týden doma, to si myslím, že má smysl.
Kašel příznak je, ale jestli měl jenom kašel, tak měl mírnou formu, to je super.
Myslím, že říkají tři dny po odeznění příznaků. Jeho doktorka mu řekne, kdy bude dobré karanténu ukončit. Mají na to manuál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7253
26.10.20 23:07

@Parčatko No já jsem test u dětí chtěla, protože bez potvrzeného testu se na ně pokaždé vztahuje povinná karanténa po kontaktu s nakaženým. To si nedovedu představit, že bychom byli co týden ze školky dalších 14 dní doma v bytě bez možnosti vycházet :nevim: A věřím, že to teď bude pořád někdo, zatím jich tam měli pozitivních minimum. Takhle se na děti nebude 90 dní opatření vztahovat…teda jestli se prokáže, zatím stále čekáme na výsledky :nevim: Pokud budou negativní, tak do školky nedám, dokud budu mít možnost HO, bohužel… Pokud potvrdí, tak po dokončení karantény půjdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
26.10.20 23:10

@anupati my bydlíme na vesnici a u lesa hned, takže zas tak mě to nenutí je tam dát. Teď jsme jen na zahradě, až bude po 14 dnech, takvyjdeme i do lesa lítat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
26.10.20 23:12

@Whitedog no měl u nich práci skoro všichni měli, jeden měl horečky. Uvidíme jak se budou projevivat kluci. Zatím nezakašlali ani jednou, teplotu nemají, čicháme ke vsemu co jde a chuť tu mají bod rána do večera na něco

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7253
26.10.20 23:16
@Parčatko píše:
@anupati my bydlíme na vesnici a u lesa hned, takže zas tak mě to nenutí je tam dát. Teď jsme jen na zahradě, až bude po 14 dnech, takvyjdeme i do lesa lítat

Tak pokud si můžeš nechat doma, tak ano. Já bych ráda, aby šly…dost špatně se mi pracuje. Pořád řeším jídlo, aby nedupaly sousedce nad hlavou a tohle tamto, než dodělám práci a domácnost, tak se musí jaksi zabavit sami…je to pro nás všechny náročné. Školka alespoň do oběda by určitě byla pomoc. Ovšem do kolotoče karantén se dostat nechci…tahle mě úplně stačí. Mladší už víc jak týden nebyla z bytu, krom výletu na testy 😄 Prvně dojížděla karanténu ze školky a pak ji rovnou naskočila karanténa přeze mně :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama