Kašel, rýma - zvracení

11689
24.2.16 13:44

kašel, rýma - zvracení

Hezké odpoledne,

dcera (3 a půl roku) má druhý den kašel a rýmu, dnes jsme byli u doktorky, na průduškách to nemá, ale hodně jí to chrčí nahoře. Dala nám lék na odhlenění.
Od rána nám ale zvrací, takže lék neudrží, zkoušeli jsme suchý rohlík s čajem, piškoty, letěly ven. Pak snědla s chutí polévku, za chvíli letěla. Koupili jsme kulíška forte, no jednak jí to nechutná a jednak co měla nakapané ve vodě zase za chvíli vyzvracela… Stačí, že trochu zakašle a pak to za chvíli jde. Už začínám být bezradná. Napadá vás ještě něco?
Jestli do večera nic neudrží, tak asi budeme muset na kapačku. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18000
24.2.16 13:47

@hehehe a pije?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24095
24.2.16 13:49

Nedávné jídlo, jen pít. Vodu taky neudrží?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
24.2.16 13:53

Právě, že zvrací i ty tekutiny… Vypije třeba čtvrt skleničky vody a za chvíli to jde ven, po zakašlání. Skoro až se mi to nezdá, že by to dělaly ty hleny, ale kdyby to byl žaludek, tak mi přijde, že by tak s chutí nesnědla tu polévku. :think: Babička jí prý i zeleninu rozmačkala, co tam byla. Od té doby už se zkouší jen pití.
Možná raději jen po malých lžičkách? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
24.2.16 13:53

Dávej jen tekutiny, ale po lžičkách, třeba pár lžiček každých 10 minut, z toho co píšeš mám pocit, že na to jdete moc hrrrr, dáte jí toho moc najednou. fakt stačí 2 lžičky pokud do udrží, za 10 minut další dvě… a klidně colu po těch lžičkách dávat, kdyby neudržela vodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24095
24.2.16 13:54

Zkus pití po malých dávkách, pokud nebude nic do večera ani pít, jela bych na pohotovost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18000
24.2.16 13:55
@slavuska1 píše:
Dávej jen tekutiny, ale po lžičkách, třeba pár lžiček každých 10 minut, z toho co píšeš mám pocit, že na to jdete moc hrrrr, dáte jí toho moc najednou. fakt stačí 2 lžičky pokud do udrží, za 10 minut další dvě… a klidně colu po těch lžičkách dávat, kdyby neudržela vodu

souhlas :palec: jíst vůbec nemusí-důležitý jsou tekutiny. Když do ní dostaneš něco k pití tak kapačka nehrozí :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
24.2.16 14:01

Dobrá, zkusíme tedy po lžičkách… A mám zkusit jen vodu, nebo s tím Kulíškem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
24.2.16 14:05
@hehehe píše:
Dobrá, zkusíme tedy po lžičkách… A mám zkusit jen vodu, nebo s tím Kulíškem?

zatím bych zkusila vodu, já osobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
24.2.16 14:10

Já bych řekla spíš jen vodu, nebo tu colu, je v ní prý něco co uklidňuje žaludek, u nás pomohla, my zkoušeli i neslazený čaj, ale po tom zvracela taky, dcera to má tak 2× do roka, vždycky v noci, asi jak ty hleny jdou rovnou do žaludku a v noci nesmrká… během odpoledne se to pak srovná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
24.2.16 14:11

@hehehe Nedostali jsme spiropent? Naše malá po něm taky blila. Podala jsem spiropent a do deseti minut byla zeblitá jak amina…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
24.2.16 14:15

@tara3 Na noční zvracení ze zahlenění nám vždycky pomohl sirup Mucoplantna dobrou noc. Má v sobě nějaké ujklidňující složky. Takhle nám otiž zvracel nejstarší do šesti let. Když měl rýmu, zvládl se během noci pozvracet klidně několikrát a tohle nás zachránilo. U nejmladší teď používám stoptussin sirup (ještě dělají kapky, ale ty jsou strašně hnusné :lol: ), ten je na vlhký i suchý kašel. Přes den normálně mucosolvan a na noc, případně v ještě cca ve 3 hodiny ráno dávám ten stoptussin (poradil mi to pediatr). Malá trpí na laryngitidy a tohle je naše záchrana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4184
24.2.16 14:20

Ledový černý čaj s glukopurem nebo vybublanou coca-colu po lžičkách…až přestane zvracet tak klidně i vodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
24.2.16 14:25

@Amys
Ne ne, jmenuje se to jinak, jen si teď nevzpomenu, je to prášek, naředili mi to v lékárně. Ale hlavně to dostala dneska poprvé až po tom prvním ranním zvracení a hned to šlo ven. Takže vyloženě z toho to nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
24.2.16 14:29

@hehehe No u nás teď proběhla taková táhlejší blicí chřipka. Vždy mi dítě problilo noc a den a pak nic. Pak se to ještě jednou zopakovalo a už konečně fungujeme. Tak třeba to s tím zahleněním vůbec nesouvisí. Každopádně já vařím silný černý čaj, maličko ho osolím a pak dosladím (prostě aby to dětem chutnalo) a pak strčím do lednice a vychlazené dávám po trošičkách pít. On je to takový domácí kulíšek - sůl váže vodu a cukr dodává tělu energii potřebnou k boji s chorobou. Držím ti palce, ať už je to lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama