Katastrofa na Moravě

81
25.6.21 06:04

Katastrofa na Moravě

Tuto diskuzi jsem založila pro ty, kteří pomoc potřebují a kteří mohou pomoc nabídnout. :srdce:

Když jsem ráno otevřela internet, tak mě polilo horko… Strašně mě mrzí, co se tam stalo. S malým miminkem nedokážu přijet a pomoct manuálně. Mohu ale poslat nějaké oblečení, hračky. Držte se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
824
25.6.21 06:21

Také bych chtěla nabídnout pomoc ve formě oblečení nebo hraček, přiložit ruku k dílu nemohu, kromě vzdálenosti přes celou republiku, mám tři děti a jsem na ně často sama, manžel je pracovně pryč.
Ale pochybuji, že někdo, koho ta katastrofa zasáhla, má teď čas a myšlenky chodit na eMimino a hledat, kdo a čím mu pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7573
25.6.21 06:31

@lll2220 neboj určitě zkušené organizace jako např červený kříž, člověk v tísni apod. sbírky uspořádají a budeme se přes ně moci zapojit. Je hezké, že chceš pomoct, ale je potřeba pomoc poskytovat koordinovaně. Jinak všem v zasažených obcích přeji pevné nervy. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
893
25.6.21 06:39

Kdo chce pomoci, tak primarne budou potřeba a prachy, dieceze a charita uz mají myslim zrizene dms sluzby a ucet. Pak samozřejmě konkrétní fyzická pomoc, ale nikdo se tam nevydavejte na blind, pomoc ridi koordinatori bezpecnostnich složek, urcite se da najit, kde a komu se hlasit.
Materialni pomoc se bude sbirat urcite tez, ale opet bych pockala na primy dotaz a nejakou koordinovanou vyzvu kam vozit a co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6022
25.6.21 06:41

Nejvíce pomohou peníze. S podporou konkrétních věcí bych vyčkala na výzvu. Rozhodně nejezdit na místo katastrofy. Vyčkat, až se bude něco organizovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6449
25.6.21 06:42

Kdyby chtěl někdo přispět :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17089
25.6.21 06:59

Na fb už jsou na to skupiny, tam to bude aktuálnější než tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31789
25.6.21 07:34

Holky tady jsou č. účtů. sdílela Iva Pazderková

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
196
25.6.21 08:04

Holky je to hrozný :( včera mi psal přítel z práce, že je to děs co se stalo na Moravě a myslela jsem, že je tam jen bouřka nebo něco. Pak otevřu internet a tam tohle neštěstí :( Sledovala jsem na fb skupinu kde psali lidi z postižených oblastí jak je nechtějí pustit do vedlejší vesnice kde mají příbuzné v troskách domu. Paní psala že manžela odmítli pustit do vesnice kde v polorozpadlém domě byla babička :( Od večera přemýšlím jak se vůbec zachovat ve chvíli kdy se blíží tornádo. Myslím, že můžeme teď jen doufat a modlit se, aby se to neopakovalo. Přeju všem které to zasáhlo (i rodinám které to sledují z jiné části republiky) hodně sil :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
25.6.21 08:09

Když vidím fotky ze zasažených míst, tak musím zadržovat slzy. Je mi jich hrozně líto a určitě pomůžu jak budu moct. Je mi jasné, že tam jsou teď nejspíš bez elektriky a internetu, ale nabídnout tu věci bylo první co mě napadlo. Vaše nápady jsou rozumnější, uznávám. (Potřebovala bych tu smajlíka blondýny. :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24525
25.6.21 08:19
@barbarossa píše:
Také bych chtěla nabídnout pomoc ve formě oblečení nebo hraček, přiložit ruku k dílu nemohu, kromě vzdálenosti přes celou republiku, mám tři děti a jsem na ně často sama, manžel je pracovně pryč.
Ale pochybuji, že někdo, koho ta katastrofa zasáhla, má teď čas a myšlenky chodit na eMimino a hledat, kdo a čím mu pomůže.

@lll2220
jim tam ani nejde elektřina, a teď potřebují demoliční čety, posléze stavební firmy - beton, cihly, armaturu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
893
25.6.21 08:19
@lll2220 píše:
Když vidím fotky ze zasažených míst, tak musím zadržovat slzy. Je mi jich hrozně líto a určitě pomůžu jak budu moct. Je mi jasné, že tam jsou teď nejspíš bez elektriky a internetu, ale nabídnout tu věci bylo první co mě napadlo. Vaše nápady jsou rozumnější, uznávám. (Potřebovala bych tu smajlíka blondýny. :mrgreen: )

neee, to vubec nebylo na tebe, spis at to tu zazni, kdyby chtel nahodou někdo proste hned vyjet, to by spis momentálně praci zkomplikovalo. Z tech zaberu to je vazne jako valecna zona, sileny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31789
25.6.21 08:21

V TV teď říkali, že si nemohou uvařit ani kávu a čaj na co jsou zvyklí. Taková,,blbost". Snad jim to tam někdo brzy poskytne.je to strašný. Vůbec si to nedovedu představit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
196
25.6.21 08:23

Nevím jestli to sem už někdo psal, ale na fb je stránka Hodoňáci, kde nabízí lidi pomoc, atd, tak pokud chcete, tak tam můžete také napsat a nabídnout pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1609
25.6.21 08:26

Jednim slovem - strasny. Urcite se zapojim alespon financne. Sama nevim, co ted potrebuji nejvic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat