Kde sehnat bio zeleninu?

1293
11.5.05 08:37

Kde sehnat bio-zeleninu?

Ahojky, žádám o radu. Mám 6-měsíční holčičku, přikrmujeme nemléčnou stravou. Koupené zeleninové příkrmy (Hami, Hipp atd.) jí nechutnají, pouze „První lžička“ od Hami, a to ještě jen ta samotná mrkev. Jakmile je to polívčička (např. s mrkví a bramborem) nebo něco namíchaného, doslova jí ta chuť zvedá žaludek, není schopná spolknout ani jednu lžičku.
Doma připravené příkrmy papá normálně. Jenže já tuším, že s koupenou čerstvou zeleninou to není vždy v pořádku, už na první pohled je někdy „moc pěkná“ a hlavně, všechny kusy nějak podezřele stejné. Ne že bych byla nějak přehnaně ekologického zaměření, ale proč cpát do dítěte látky, které do něj nepatří, když se dá sehnat něco šetrnějšího?
Mně se povedlo pouze jednou sehnat Bio mrkev v supermarketu Lidl, dál jsem pátrala marně, a popravdě řečeno, na dlouhé hledání zatím nemám kvůli miminku moc času. Nevěděli byste o některém z řetězce super- / hypermarketů, kde se dá sehnat bio-zelenina? Alespoň brambory nebo tu mrkev. Nejlépe v Praze.
Díky moc
pitrisek + Peťulka 6m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
11.5.05 08:57

Ahoj,
nevim odkud presne z Prahy jsi, ale treba na Dejvicke ul. Praha 6 je obchod s bio produkty a take celkem slusny vyber maji retezce Delvity.

Simona&Kristynka(10 mesicu)

• Nahlásit
  • Citovat
95
11.5.05 09:17

Ahoj,
v praze je taky dost obchůdků s biopotravinami, mrkni se na www.biopotraviny.cz nebo www.rozmaryna.cz. já nejsem z prahy, tak využívám zaslání biozeleniny poštou, a to od rozmarýny - bylo to zatím vždy kvalitní. z hypermarketů to nabízí prý taky carrefour.
papa kimmi a barunka skoro 7 měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
11.5.05 09:22

Ahojky,
moc děkuju za rady a odkazy, hned se podle toho zařídím! Jsem totiž z Loun, a tady moc šancí není, takže to řeším Prahou, manžel tam jezdí.
díky pitrisek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.5.05 22:07

Dnes jsem byla v Hypernově, kterou u nás nově otevřeli na P5-Nové Butovice a mají tam biosekci - brambory, mrkev,cibuli.. fakt dost výběr..
E.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.5.05 22:15

Jste si na 100 % jisté, že to co je označené BIO je skutečně BIO ??
Mám známého v masokombinátu a pekárně+cukrárně a to co jsem slyšla mě docela nadzvedlo.

• Nahlásit
  • Citovat
12466
11.5.05 22:25

Ja nakonec zjistila, ze lze koupit Bio zeleninu i maso v Delvite. Minimalne brambory, repu, mrkev, a maso maji vzdycky. Jinak v Praze chodim do Truhlarske a take Na slupi je obchod s Bio produkty. Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.5.05 07:31

Bio je skutečně Bio?

Ahojky,
patřím k těm, kteří skutečně věří, že Bio je Bio. T.j. maximálně čistý přírodní produkt, který je možné v současných podmínkách vyprodukovat. Výrobci bio potravin mají velmi přísné podmínky, které jsou hlídané, aby dostali tuto značku a udželi si jí. Jednou jsem četla příběh o jednom farmáři a nezávidím jim, jak je buzerovali. Pokud srovnáváš Bio s masokombinátem a ostatními potravinářskými výrobci, je to o něčem jiném! Proto je to Bio! Na výrobcích se přiznávají, kolik fujtajblů do nich dávají. Musejí. A používají je z důvodů, že to bohužel naše normy povolují a taky že je to levnější. Chce to jen číst obaly. Třeba většina pečiva je kontaminovaná různými zlepšovači mouky, emulgárory a kypřícím práškem z fosfátů (běžný kypř. prášek) atd. Pečivo trvanlivější je dobarvované um.barvivy, konzervované atd. Bohužel i chem. sajrajty dávají do masa. Bacha na křehčené kuřecí řízky a mleté maso (aby dlouho vydrželo). U řezníka nenakupuji, to abych si početla, co za lahůdky pro nás výrobci nachystali. S pečivem je to horší, nakupuji v malé rod. pekárně a v krámě se zdr. výživou. No a ty vyžebrané rohlíky pro děti vlastně všude. :cry:
P.S.: typ na pobavení. Zeptejte se v nějaké větší pekárně, co je v tom chlebu co kupujete. Potom se bavte výrazem prodavačky. :lol:

Jo, vlastně Bio zeleninu mají v Delvitě a v Carrefouru. Maso v Carrefouru.Jinak v krámcích se zdravou výživou.

Ahoj, Mki - Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.5.05 08:31

U nás ve Zlíně jezdí na trh chlapík z biofarmy a prodává tam snad opravdu všechno - od tuřínu po kapustu. To, že je zelenina BIO, se dá snadno poznat i podle toho, že rozříznete kapustu a vykoukne na vás housenka..
Jinak doporučuji - pokud je jen trochu možnost - vlastní zahradu. Dá to dost práce, ale aspoň víte, co jíte…
Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
11505
12.3.12 14:18

Ahoj, kde se dá sehnat bio zelenina - brokolice, špenát v Olomouci nebo Prostějově, klidně i mraženou? Zatím jsem sehnala jen mrkev a hrášek.
Když neseženu, mám koupit mraženou třeba Findus, nebo byste dali radši tu ze skleničky? Jinak si příkrmy budu vařit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1297
12.3.12 14:23

no, já nevím ale mám pocit že jsem si všimla že například u nás v tescu(fm) je bio zelenina. oddělení zeleniny a dívej se po označení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Klementýnka
12.3.12 14:25

Billa, bioobchody nebo bedýnky.

• Nahlásit
  • Citovat
11505
12.3.12 15:34

V bille ani v tescu nemají a nemívají, to už jsem oběhla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.9.12 08:28

Tak mi kupujeme bio zeleninua ovoce v bille :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
23.8.14 15:23

bio zelenina

:lol: Zdravim vsechny.Lidi,neblaznete, jak bio maso, tak bio zeleninu nekoupite!!! Maximalne od nekoho ze zahradky, ktery ale nesmi hnojit praskama, jen hnojem. A kolik takovych vlastne je??? Kdyby v bio nehnojili chemicky, nemeli by takove urody, krasne plody a zkrachovali by!!! Zkuste si neco pestovat a uvidite sami…NEVYDELALI BY JSTE, MENSI URODA…A chcete stale bio…Travi nas uz od decek, cpou do decek vitaminy, chemii…sama reklama na vitaminy…vse je jen chemie, nic vice…Ovoce, zelenina je praskovana, jinak by nic vyrostlo!!!Tak zkazili uplne vsechno!!! :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama