Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Zdravím, Šumavu znám jen velmi mlhavě, tak bych se ráda poradila, v jaké vesničce/oblasti je nejvhodnější hledat ubytování, abychom byli přímo v dění, nástupu na turistické/cyklo trasy, prostě abychom nemuseli zbytečně moc přejíždět autem.
Máme 4,5letou dceru, takže výlety budou podřízené jí, tudíž žádné mega horské výstupy. Spíš se někde projít z hezkým cílem, projet na kole, zajít do muzea, na rozhlednu, hrad, aby tam bylo nějaké dětské hřiště..atd. ![]()
http://www.cenkovapila.cz/ind_cs.htm
Také jsem na Šumavě hledala zajímavou polohu ubytování-aby nebylo daleko na hezká a zajímavá místa. A Čeňkova pila mě přišla jako jedna z nejlepších pozic. A toto ubytování bylo úžasný. Levné, útulné, velice příjemný majitel. Tím že Šumava je naší srdeční záležitostí, tak jsme se tam rádi vrátili.
http://eurocamp.besiny.cz/
A tady naše srdeční záležitost-Běšiny. Je to blíž k hradům, zase dál na druhý konec Šumavy. Asi to chce jednu dovolenou tam a druhou tam.
Modrava… nebo i Kvilda… nebo Rokyta… tam všude jsme byli, bydleli, jezdili na kole, cyklotras tolik, že je ani nestihnete projet všechny…
U nás vede LIPNO nad Vltavou není to úplná Šumava, ale super - samé možnosti na túry, cyklo, bazén, stezka korunami stromů…fakt doporučujeme… http://www.stezkakorunamistromu.cz/…i-prohlidka/
My jezdíme na Modravu, tam je to na kolo prima. Ale kdybychom nekoukali na korunu, chtěla bych bydlet na Horské Kvildě v hotelu Rankl ( http://www. hotelrankl. cz/cz/). Mají tam venku dětské hřiště a jídelnu, kde úžasně a poměrně levně vaří- navíc je to tam všude okolo krásné.
A nebo to Lipno, tam to má výhodu, že se dají děti zabavit za každého počasí, že je tam moře atrakcí pro děti…a jako nevýhodu vidím, že je tam vždycky mraky lidí a není to tak úplně příroda.
A je lepší Kvilda nebo Horská Kvilda?
Modravu si matně pamatuju, myslím, že jsem tam byla..to ale není vesnice, jen pár penzionů a infocentrum (možná se pletu),zas ale asi není taky vysoko jak Horská Kvilda ![]()
@makapi píše:
Tady byli kamarádi a moc si pochvalovalihttp://www.sumava-volnycas.cz/
Toto centrum volného času a vedle Apart hotel Šumava (má to tuším jednu majitelku, nebo každopádně úzce spolupracují) je parádní, také jsme tam 2× byli a jsou naprosto baby friendly…ovšem není to zrovna levná záležitost. Takže ono asi dost záleží na tom, kolik si člověk představuje, že do té dovolené vrazí peněz. Ale Kašperské Hory jako takové mi přijdou spíš jako dobrá základna pro pěší výlety, na kolo pro prťata to není zrovna ideální destinace.
@befana
Já hlasuji pro Horskou Kvildu, to místo má skutečně poetický ráz, jsi v přírodě. Kvilda je taková více turistická.
Modrava je skutečně pár penzionů, infocentrum a jakési muzeum dřeva, kde mají i program pro děti. Ale vedou tam odtud přímo pěkné cyklotrasy, nemusíš jezdit nikam daleko po silnici.
Příspěvek upraven 08.04.13 v 20:54
@me2dova ale pro vyjížďky na kole je jako start lepší Kvilda… ale zase tak Horská Kvilda je fakt neskutečně romantické místo… je tam krásně… ale to skoro všude na Šumavě…
My hodně jezdíme na Kvildu do Kiliána - http://www.penzion-kilian.cz/ . Super zázemí, sauna, vířivka (přeci jen, prcek bude spát a vy si můžete užívat). A i výlety jsou z Kvildy krásně (Horská Kvilda, slatě, Sušice)…
@lasička1 píše:
http://eurocamp.besiny.cz/
A tady naše srdeční záležitost-Běšiny. Je to blíž k hradům, zase dál na druhý konec Šumavy. Asi to chce jednu dovolenou tam a druhou tam.
moc nedoporučuju
kdy jste tam byli naposledy?? poslední dobou to tam nějak chátrá, spěje to k zavření ![]()
Jinak já můžu doporučit ubytovat se na Srní, je tam spousta hotelů, penzionů.. je to dobrý výchozí bod.. procházky kolem vchynicko-tetovského kanálu jsou vhodné i pro děti, je tam blízko na Modravu, na Kvildu.. třeba na prameny vltavy atd..