Kdo zažil těžké deprese

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
113
8.1.22 18:21

Kdo zažil těžké deprese

Holky, prosím o podporu…v první půli prosince jsem prodělala Covid, hned 2. den se u mě postupně začaly objevovat občasné úzkosti, které se ale daly zvládnout…i když se objevovaly čím dál častěji a trvaly déle a déle… zhruba od Silvestra se přidaly deprese. Zaskočily mě s takovou razancí, že nezažít to, neuvěřím. Mám dvě malé děti a ležím celý den v posteli a nemůžu se pohnout, chybí mi energie, mám pocit, že umírám a už to nikdy nebude lepší. Dřív mě rozbrečela každá blbina a teď neuroním ani slzu. Obvodní mi napsala antidepresiva, dnes jsem brala 1. tabletu. Minulý týden jsem byla u psycholožky, teď jsem ve stavu, že bych tam ani nedojela. O děti se stará rodina. Bojím se, že už mi nikdy nebude líp, že se nepostarám o děti, že tady v té posteli shniju zaživa… :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
493
8.1.22 18:33

Hospitalizace? Zavolej doktorce, že se ti zhoršil stav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
821
8.1.22 18:34

Jasně, že ti bude zase líp. Ale tím, že si říkáš, že v té posteli zůstaneš a bla bla se jen vysiluješ a sama sobě ubližuješ. Rodina se o děti postará, snaž se si odpočinut a pokud možno v klidu počkat, než antidepresiva zaberou. Ale teda překvapuje mě, že covid dokáže tohle udělat. To je síla.
A teda teď jsem si všimla, že ti to píše obvoďák a ne psychiatr. To by mě nenapadlo. Tak kontaktuj co nejdřív psychiatra.

Příspěvek upraven 08.01.22 v 18:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 18:35

Psycholog nepomůže, urychleně navštiv psychiatra. Antidepresiva mají dlouhý nárstup, i tři týdny, potřebuješ k tomu rychlé léky typu Lexaurin, abys ty tři týdny překlenula. Prosím, hned v ponědlí akutně najdi psychiatra. Obvodní ti správně nenadávkuje léky, evidentně neví, která bije. Můj švagr se oběsil,5 měsíců po prodělání covidu, bylo mu psychicky zle, dokonce se nechal hospitalizovat dobrovolně na psychiatrii, jak to nemohl zvládnout. V pátek ho propustili, v neděli se oběsil. Řeš to rychle a ne s obvodní, potřebuješ psychiatra, pokud jim popíšeš, jak je ti zle, měl by tě vzít rychle.

• Citovat
  • Nahlásit
6768
8.1.22 18:38

Sežen si co nejdříve psychiatra a klidně se nech hospitalizovat. Sama jsem to zažila, těžké deprese jsou moje diagnoza (teď jsem ale stabilizovaná).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
937
8.1.22 18:40

Poradila bych se s psychiatrem. Obvodní lékař té tam posle. Oni ti nastaví léčbu a možná budeš muset ležet i v nemocnici. Já jsem to zažila před 4 lety. Nelezela jsem teda nikde, jen jsem měla pak takové stavy ze mi bylo nejlíp když jsem spala a ze by bylo lepší se neprobudit. Chtěla jsem se zabít. Ze začátku jsem jen ležela cumela a brečela. Pak už jsem nedokázala ani brečet. Nic jsem nedelala. Nic mě nebavilo. Drž se. Léčit se to dá. Teď jsem naštěstí úplně v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 18:43

Za mě taky určitě psychiatr a to rychle. Klidně krizové centrum.

Já jsem byla hospitalizovaná před půl rokem s diagnózou Těžká depresivní fáze a dokor říkal že v tomhle stavu člověk nemůže být jen tak doma že je nebezpečný sám sobě. A že jenom brát antidepresiva nestačí (já jsem dostávala antidepresiva a antipsychotika jako booster těch antidepresiv aby měli silnější účinek) a taky Rivotril (to je něco jak ten Neurol) 3× denně.

Všechnu sílu kterou teď jsi schopná vyvinout tak věnuj tomu psychiatrovi, je to fakt důležité.

Příspěvek upraven 08.01.22 v 18:50

• Citovat
  • Nahlásit
113
8.1.22 18:44

Mám od ní i Lexaurin a doma i Neurol, zatím jsem si nedala ani jedno, protože se bojím velkého ztlumení, když už teď jsem bez sil. Tak mám si jedno z toho vzít? Pomůže to než nastoupí účinek antidepresiv?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1713
8.1.22 18:48
@AnonymkaP píše:
Mám od ní i Lexaurin a doma i Neurol, zatím jsem si nedala ani jedno, protože se bojím velkého ztlumení, když už teď jsem bez sil. Tak mám si jedno z toho vzít? Pomůže to než nastoupí účinek antidepresiv?

rozhodně lexaurin, jak silný ho máš? 1,5? Ten klidně 3y denně, ráno v poledne a večer. Pokud máš trojku, rozpul to. a ber 1,5. Dneska na noc vezmi klidně r´trojku, pokud máš napsanou trojku. Lexaurin je podle mých zkušeností lepší než neurol. Antidepresiva ti teď ještě nezabrali, je to jako bys byla bez nich. Neutlumí tě to tolik, jen zmírní tu panickou fázi. A okamžitě v pondělí musíš najít psychiatra, opravdu to není sranda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 18:49

Zažila jsem fakt těžké deprese a moc s tebou cítím. Naprostý souhlas s příspěvkem výše, tohle řeš s psychiatrem a co nejrychleji, léčení těžkých depresí obvoďákem je sci fi (omlouvám se všem přítomným obvoďákům :-)). Ta postel je teď normální, kdybys měla zlomenou nohu, nebudeš od sebe očekávat nic jiného, a deprese je prostě nemoc jako každá jiná, tělo a duše teď potřebují odpočívat, ne podávat výkony, není se za co stydět. Držím moc palce, ať se ti uleví :srdce:.

• Citovat
  • Nahlásit
113
8.1.22 18:51

Holky, když to je taková apatie, že se musím přemluvit jít i na záchod… prostě jsem absolutně vyčerpaná a nevím kde vzít sílu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
8.1.22 18:52

Děkuji za odpovědi :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1713
8.1.22 18:53

Obvoďák v dobré víře napíše antidepresva, ale klidně špatně. Pokud je to tak zle, že jen ležíš a nejsi schopná nic, tak musíš psychiatra. Mně v krizové situaci, která nastala z minuty na minutu před dvěma lety a na místě mě paralyzovala, že jsem enbyla schopná pomalu ani dýchat, obvoďák napsal lexaurin a nějaká antidepresiva. Je to kamarád, snažil se to nejlepší. Jenže blbě lexaurin mi dal trojku a antidepresiva slabé, pak jsem šla za měsíc k psychiatrovi a ten ty léky zmenil, že prý to bylo špatně. Říkal, že ze začátku stačí lexuarin 1,5 3× denně, že by to mělo pomoct a antidepresiva zmenil a začalo se to lepšit. Takže fakt psychiatra, to je jejich specializace. Antidpresiva mi měnil 2×, než zabraly a byly správně. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1713
8.1.22 18:54
@AnonymkaP píše:
Holky, když to je taková apatie, že se musím přemluvit jít i na záchod… prostě jsem absolutně vyčerpaná a nevím kde vzít sílu

ano, my víme :hug: :hug: :hug: :hug: vezmi si ten lexaurin, neboj, horší to nebude, uleví se ti :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Floralys
8.1.22 19:01
@AnonymkaP píše:
Holky, když to je taková apatie, že se musím přemluvit jít i na záchod… prostě jsem absolutně vyčerpaná a nevím kde vzít sílu

Asi to mám taky. Musím se zase přemlouvat jít do práce. :P

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat