Kdy dělají děti úkoly?

2.2.20 10:00

Kdy dělají děti úkoly?

Dohaduji se s manželem, kdy má syn 7. třída dělat úkoly. Doteď je dělal v neděli dopoledne, dle manžela je má dělat v neděli večer. Podle mě je to blbost, když někde jsme, vracíme se třeba v šest kolikrát i v sedm. Jak to máte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3118
2.2.20 10:02

To jsou zase problémy… já dělávala třeba v pátek odpol, jindy v něděli co si pamatují jako dítě. Prostě jak kdy bylo co naplánované na víkend zrovna. Můžu i v sobotu klidně A v 7třídě si nepamatují že by mě rodiče hlídali kdy si dělám ukoly…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1852
2.2.20 10:02

Dcera zásadně v pátek po škole, ale pokud to časově nedáme, tak sobota dopoledne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22872
2.2.20 10:03

V pátek ihned po příchodu ze školy. Tento týden dokonce dělal poslední úkol ve středu odpoledne, ve čtvrtek už nic nedostali. Nechávat si úkoly na neděli mě přijde zbytečné. I já, když si nesu práci domů se jí snažím udělat ideálně do pátku do večera, abych na to nemusela celý víkend myslet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1385
2.2.20 10:03

U nás se je teda snažíme dělat už v pátek odpoledne ale mam prvňáka a na vikend mají zatím úkoly výjimečně. Sedmáka bych nechala je dělat, jak to vyhovuje jemu, už je velkej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13215
2.2.20 10:04

Dcera si je dělá průběžně přes víkend podle toho, jak je volno. Je také v sedmé třídě. Nedělní večer je dle mého ten nejhorší čas. Držíme akorát to, že v pátek večer se úkoly nedělají. Pokud někam jedeme v neděli, snažím se, aby měla přípravu do školy hotovou před odjezdem. Ona pak chytá nerva, že se večer nestihne připravit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19227
2.2.20 10:06

@cikovodak Sedmakovi uz bych do toho nekecala. V tomto veku jsem je uz kolikrat delala o prestavce pred danou hodinou a me skolni vyskedky to nepoznamenalo. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3862
2.2.20 10:06

V sedmé třídě si dělají úkoly jak a kdy sami uznají za vhodné. V sedmi letech podle toho kdy je čas, jaký je program. Někdy v pátek někdy v sobotu někdy v neděli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11374
2.2.20 10:07

Tak ideální je, aby se syn naučil si to rozvrhnout sám. Už je dost velkej. S tím že ze začáktu bude potřebovat trošku pomoci s plánováním a dost by pomohlo kdyby z počátku za splnění toho, že si to sám rozvrhne a sám napíše dle správné úvahy dostal drobnou odměnu. (netrestat když to nezvládne, pomoci mu pochopit v čem se mu původní úvaha nepovedla a jak to zkusit příště lépe)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22103
2.2.20 10:08

Dcera je v sedme tride, takze ukoly ji vazne nehlidame 8o. Kdyz se nekam jede, tak se ji to rekne, ze si ma udelat veci do skoly, popripade at ji pomuzeme,zajistime.At se rozhodne sama, ale stalo se, ze delala i v devet vecer, jeji minus. Vecerku ma v deset a kdyz nestihne, rano si muze privstat, mela na to cely vikend,nazdar.Ale jinak ji k povinnostem honime odpoledne, aby do vecere mela hotovo a mela klid.Ale je za to zodpovedna ona.Je velka.

Příspěvek upraven 02.02.20 v 10:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23346
2.2.20 10:08

Už 5 let jsem s dcerou nepohnula, úkoly dělá vždycky večer, nejlíp tak okolo 21 hodiny. Už se s ní nehádám. Je jedničkářka, sem tam má dvojku. Prostě má všechno možné na práci, jen ne věci do školy. V 7. třídě bych to neřešila vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 10:10
@cikovodak píše:
Dohaduji se s manželem, kdy má syn 7. třída dělat úkoly. Doteď je dělal v neděli dopoledne, dle manžela je má dělat v neděli večer. Podle mě je to blbost, když někde jsme, vracíme se třeba v šest kolikrát i v sedm. Jak to máte vy?

zatím mám teda jen čtvrťáka, ale snažíme se, aby si úkoly udělal hned v pátek nebo v sobotu dopoledne.
V neděli akorát procvičí nástroj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 10:16

A u nás učitelka na víkend úkol nedává, aby si děti od školy odpočinuli, za to v týdnu má dcera každý den něco a občas je dělá i v osm večer…

Pokud by je měla o víkendu, snažila bych se, aby je dělala nejlépe už v pátek, neděle večer je fakt honění věcí na poslední chvíli, jako pokud je o víkendu nabitý program, tak ok, ale asi bych z toho zvyk nedělala… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13637
2.2.20 10:21

V pátek večer, abychom zjistili, co je potřeba koupit nebo doucit. Ona se básnička v neděli večer špatně učí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 10:23

@cikovodak Ať si je kluk dělá kdy mu vyhovuje, když byla dcera v 7tr tak jsem se o to dávno nestarala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama