Kdy je nejlepší rodit/být těhotná?

30
5.2.21 12:48

Kdy je nejlepší rodit/být těhotná?

Ahoj všichni. :)

S kamarádkami často narážíme na toto téma. (Samozřejmě, že spousta lidí neplánuje, dítě je překvapení, nebo se po třetím IVF konečně povede, když ani nedoufáte… ) A roční období se moc neřeší.

Pořád ale poslouchám samá negativa.

„No v zimě to byl děs, měla jsem termín 1.1., a jak jsem byla jako koule, nemohla jsem sehnat žádnou aspoň trochu pěknou bundu. Do toho ten stres a dárkama a pak kecy příbuzných ‚Tak nám ten dárek poroď pod stromek, ne?‘ No hrozný.“

„Já rodila v říjnu. Venku furt hnusně, na procházky se mi nechtělo, a dětský zimní oblečení je děsně drahý a malá děsně rostla, furt jsem musela kupovat nový bundy. Kéž by se narodila na jaře.“

„Já rodila v červnu, přes léto malá nechtěla vůbec spát, byla ukňouraná a mně bylo z vedra po porodu fakt blbě.“

Nakonec je to vlastne jedno, hlavně že je prcek zdravý. :srdce: Ale kdybyste si fakt mohly vybrat, kdy porodíte, zvolíte si jaký měsíc? Nebo je vám to fakt úplně jedno? 🤔

Díky za zamyšlení. 😁 Fakt mě to zajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3014
5.2.21 12:58

Dcera prosincová a jako dobrý - první trimestr jsem problila na jaře/začátkem léta, v druhým o prázdninách mi bylo celkem snesitelně, takže svatba, koncerty, dovolený, akce s kamarády, no a v třetím trimestru mi bylo zas mizerně, ale venku bylo hnusně, nic se nedělo a mě nemrzelo že o něco přijdu :mrgreen:
Teď to vypadá na konec srpna, a zatím dobrý, jsem doma a bleju, venku je hnusně a navíc korona, takže se nic neděje a o nic nepřijdu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3345
5.2.21 13:00

Mně to bylo fakt jedno. Ale ve vedru bych ve vysokém stupni těhotenství být vážně nechtěla. Kamarádka chtěla rodit na jaře nebo v létě, už se snaží rok a asi už by byla ráda za jakekoliv období.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1195
5.2.21 13:03

První dítě je na konci října, v pohode nebylo mi špatně, oblečení jsem celé léto chodila v šatech, koupila si jedny kalhoty a jedny kraťasy. A potom univerzální nosici/těhotenskou bundu, nosím ji pořád. Teď bude mimčo letní, tp mám 1.8. Tak zatím. Stále mám své oblečení dobře, max jsem si objednala jedny rifle a jedny šaty, co vyšly na pár Kč. Jen budu muset asi dokoupit pro mimčo nějaké letní věci. Jinak zatím v tom nevidím rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
5.2.21 13:04

Tak to si ráda přečtu vaše názory. Už jsem nad tím přemýšlela taky. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7877
5.2.21 13:04

Obě děti mám zimní (konec ledna, teď únor) a nestěžuju si.

V létě jsem byla těhotná jen trochu, normálně jsme si užili dovolenou, koupání, koncerty, cestování a všechno. Podzim jsem ještě nějak chodila do práce, Vánoce jsme zvládli taky v pohodě včetně návštěv - nemusela jsem péct, všechno jsme dostali, prý ať se moc nenamáhám :mrgreen:

Teď už jsem KO, nedojdu ani na poštu, ale je zima a hnusně, tak je to jedno… z posledních sil jsem před 14 dny zorganizovala narozeninovou oslavu staršího syna… až mi skončí šestinedělí, bude druhá půlka března, začne být krásně a zase budeme hodně venku :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
5.2.21 13:07

Tak ono je to fakt jedno, já celkem zase věřím horoskopům, takže jsou měsíce kdybych rodit nechtěla kvůli znamením. Nejméně rada bych byla kdybych měla třeba termín Prosinec/leden. V rodině mám v prosinci obě babičky, segru a mamku a vím ze kolem Vánoc se ty jejich narozeniny moc neřeší, no ony naopak tvrdí ze je krásné mít narozeniny ve vánoční atmosféře, ale mě se to nelíbí. Nejraději bych rodila jaro/léto - já sama jsem Srpnová, takže se ty narozeniny daji krásné oslavit :oops:
No ale jestli ti jde o bundu nebo o vedro, tak to si nevyberes, vždycky tě něco potká :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5477
5.2.21 13:09

Květen :pankac:

pohoda, žádné tahání pupku ve vedru, a pak vylezeme ven s kočárkem a je nádherně, příroda, jaro, já byla jak v rauši :mrgreen:

a pak má dítko nározky v polovině května, vše kvete, voní, je nádherně, vždycky mu říkám že má narozky na nejhezčí dny v roce…a ono fakt má

ono…ne že by to šlo jakkoliv naplánovat, jen filozofická…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
5.2.21 13:10

Za mě nejhorší bylo mít termín v září. Třetí trimestr v tom největším vedru.. :?, celé léto jsem sotva lezla :). Naopak nejlepší byl termín v květnu. Jen jsem v zimě v prvním/druhém trimestru byla opatrnější, abych sebou někam neflákla. Mimino se narodilo a dalo se hned chodit na procházky, nebo sedět venku s kočárkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2033
5.2.21 13:10

Obě děti mám letní, vždycky jsem to tak chtěla a zadařilo se, ja nekoukala ani tak na sebe jako na ně :-D chtěla jsem vždycky slavit s dětmi narozeniny v létě a jestli jsem kvůli tomu musela nosit buben v červenci a v srpnu, tak to mi bylo šumák, naopak jsem byla ráda, že si můžu nazout žabky a nemusím si na sebe dávat třeba kozačky, to by bylo každý oblíkání na půl hodinu :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2254
5.2.21 13:11

Já nesnáším být těhotná v létě.
Už tak nesnáším vedra, nemůžu spát a do toho být ještě ve třetím trimestru, to je peklo.
Přes zimu, podzim a jaro mi to nevadí, ale ty horka :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20081
5.2.21 13:12

Chtěla jsem jarní mimina. Užívat si jaro a léto s hlubokým kočárkem, nechat spícího prcka v kočárku a dělat na zahradě. Tak mám první dítě listopadový, celou zimu prochrápalo, já se doma nudila a na jaře přestala spát… Druhý mimčo v červenci, nedonošený, ve vedrech jsme nemohli ven. Celý jaro a léto zabitý těhotenstvím a podzim propršel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21042
5.2.21 13:14

Já mám děti jarní a nemůžu si stěžovat :D horko na porod ještě nebylo, ani sem se netahala v tropech s pupkem a neotejkala :mrgreen: zároveň sem nějak nemusela řešit zimní oblečení, v zimě jsem se ještě vesla do normálního. Pak sem měla miminka na jaro/ léto nejmenší, takže paráda třeba s prebalovanim a kojením venku, žádné kombinezy a fusaky, to sem dávala pak na podzim už rovnou do sportaku :) ale jinak je člověk rad, když se zadari.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
5.2.21 13:21

Já bych si vybrala květen - s pupkem se vyhneš největším vedrům, zimu zvládneš s kočárem a dítě ti začíná chodit, když už je zase teplo.
Sama jsem rodila v červenci a taky si nemůžu stěžovat. Výhoda bylo, že jak mi na konci šíleně natekly nohy, chodila jsem jen v o číslo větších crocsech, do jiných bot jsem se nevešla :lol: No a nemusela jsem si kupovat těhotenskou bundu :mrgreen:
edit: jen to šestinedělí mít přes prázdniny úplně ideální není no

Příspěvek upraven 05.02.21 v 13:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46093
5.2.21 13:22

Rodila jsem jednou začátkem května, po druhý v září, oboje v pohodě, ale pro někoho září asi nic moc, když pres prázdniny v největším vedru máš obr břicho, dovolená uz se taky moc plánovat nedá.. ale zase s oblečením je to v pohodě a když se dítě narodí je ještě docela hezky počasí..
ale začátek kvetna (termin jsem mela v dubnu) byl za mě super, v zimě jsem nosila normálně svoji bundu, na jaře uz jsem to dala s teplou mikinou.. dítě se narodilo do normálního počasí, v létě už jsne byli použitelný :lol: mohla jsem se v poho koupat atd. :lol:
a jeste teda dodám, ze ten květen je ještě celkem snesitelnej se skolkou.. o prázdninách u nás školka stejně nejede, tak by se to musela řešit, takže ty dva měsíce navíc uz by we nezblaznili, u nas v případě podzimního dítěte nastal problém, rok bez školky..

Příspěvek upraven 05.02.21 v 13:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat