Kdy přestane máchat rukama?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Deneriss
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 01.03.17 15:50
Kdy přestane machat rukama?

Ahoj holky,
Mám tříměsíční holčičku a od narození pevne zavinujeme nejdřív plenou a na to zavinovačku. Začíná už z ní vyrůstat a já nevím zda pomalu odnaučit spát zavinutou nebo ne. Jde o to, že když není zavinuta nemůže usnout pomalu teda usíná a pak vyhodí ruce do vzduchu a je vzbuzena.. Takhle to praktikujeme přes den v noci ji stáhnu a je klid. Někdy se vzbudí a ručicky nebo jednu ruku má venku.. Mám hrůzu z přechodu na normální spaní :D přestanou ty ruce samy nebo musíme to spaní bez zavinovani trénovat?

Reakce:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19883 příspěvků 01.03.17 16:03

Zavinuj, dokud jí to bude příjemné (já přestala někdy okolo pěti měsíců), úplně s klidem. Jinak časem to přejde, neboj ;)

simsa55
Stálice 64 příspěvků 01.03.17 16:18

Musim se smat, to je uplne jako kdybych to psala ja :D. Dneska mame 3 mesice a naprosto stejny problem.Na noc jsem koupila vetsi zavinovacku, navic na snurky a zavinuju taky plinka a zavinka a zatim s tim nehodlam prestat.Pres den nezavinuju, spanek tak max.20 min a pak se vzbudi ruckama.Taky doufam, ze se je nauci nekdy ovladat…

simsa55
Stálice 64 příspěvků 01.03.17 16:35

Jeste…V knizce od Karpa je, ze se pomalu muze odnaucit tim, ze se zavine jen jedna ruka a jedna je volna.Ale zatim jsem nezkousela, tak nevim, ale prechodu na spaci pytel se taky bojim jak cert krize :D

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19883 příspěvků 01.03.17 17:02

@simsa55 dítě se dá přece zavinout i v tom pytli ;) Já jsem poslední cca měsíc zavinovala do tetra pleny nebo do fleesové deky, když se z toho začal malej časem vyboxovávat, tak jsem na usnutí utáhla, pak povolila a povolovala víc a víc (vždy pár dní)až jednoho krásnýho dne byl tou dekou přikrytej :palec:

Deneriss
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 01.03.17 17:19

Já mám takovou tu oldskůlovou zavinovačku s krajkama ještě po mamce nebo po kom :mrgreen: a jako je jí to asi příjemné ikdyž si říkám, když si někdy ty ruce vymota zda už jí to nevadí. Ale zase krásně spinká nerada bych pak vstávala co hodinu :mrgreen:

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 01.03.17 18:11

Klid, já řešila, když mi Mates ve 4 měsících zavinovačku přerostl (velikostně byl jako tak 6-7 měsíční) a já se děsila jak to budu dělat, aby spal a najednou to bylo, že ze dne na den přestal zavinutí potřebovat a spokojeně celou noc chrněl ve spacáku. A stejný problém jsem řešila pak kolem roka, kdy ze spacáku vyrostl. Během měsíce se naučil spát pod dekou.

kočkaVločka
Povídálka 38 příspěvků 01.03.17 20:02

Před pár měsíci jsme řešila to samé. Zavinování fungovalo bezvadně a děsila jsem se chvíle, kdy a jak to skončí. Nakonec jsme zavinovali do 5 měsíců (prostě jsem ji taky dala do plíny i té oldskůl zavinovačky, i když z ní teda už dost koukala ven). Taky se začínala budit rozmotaná, případně jsem ji v průběhu noci rozmotala já, protože křičela. Pak už ji to přestalo bavit úplně a hrozně u zavinování křičela. Přešli jsme na spací pytel - přece jen nemůže tolik kopat nohama a momentálně když usíná, musí mít něco přes hlavu. Takže je v pytli a přes hlavu deku. Když moc šermuje rukama a nedaří se jí usnout, musím ji za ručičky držet dokud neusne. V noci se nijak zvlášť nebudí a když jo, tak dám dudlík a chytnu ručičku a spíme dál (pokud teda nemá hlad).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >