Reklama

Miminko bez režimu a starší dítě s aktivitami

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rezii
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 1 inzerát 27.02.17 14:50
Miminko bez režimu a starší dítě s aktivitami

Ahoj, uvítám rady jak skloubit péči o měsíční šíleně náročné a uplakane kojené mimino a skoro 4 létě skolkove a kroužkové dítě. Malého musím i 4 x denně - do školky, ze školky, do kroužku, z krouzku - nabalit a vyrazit. Obcas sice odvede do školky manžel ale těch hrozných dní je moc! kojim na požádání co 2-3 hodiny, a to půlhodinu, a malej si chrni zatím uuuuplne nepředvídatelne, kdy chce, jak dlouho chce, takže mi to prostě většinou zoufale nevychází! Věčně ho budím když má konečně;) půlnoc, vychází mi kojení v době nutného odchodu, chce kojit když malou prevlikam do baletního dresu, nebo ještě lépe když se procházím ve třičtvrtěhodine trvání kroužku po okolí a fakt v zimě není nakojit kde…Už mi hrabe, jak jste to proboha dělaly? ;)
Nádavkem uvítám rady na to jak se věnovat starší dceři když mimino se buď kojí, někdy i každou hodinu a půl hodiny to trvá, na což vyžaduje naprostý klid ( jinak nežere;), přebaluje nebo je na ruce ( v šátku být nechce, občas tam z donuceni usne ale budí se tam, to už ho radši uspim v košíku…A když kouká to tam být nechce:( naspí toho přes den velmi málo a když už tak přes poledne a to dcera je ještě ve školce. Jo a co jste odpovidaly na dotazy typu, proč chodí miminko spát později než já?' ( miminko, udoláme' s manželem úplně mrtví v blíže nespecifikované době mezi devátou a půlnocí, dcera chodí spát v osm). Občas vyjde kojení blbě třeba na dobu kdy sedávám večer u ní, tak musím jít, no je mi jí docela líto…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 27.02.17 14:59

@Rezii Neporadím, jen soucítím. :hug: Říkám si, že mít děti 22 měsíců od sebe bylo ještě zlaté.
Jak často má ty kroužky? Njde to nenápadně osekat na nějakou únosnou mez?

Renaku
Ukecaná baba ;) 2122 příspěvků 27.02.17 14:59

Neporadim. Mam 3m a skoro triletou a rano jedeme s revem do skolky, jsem rada kdyz bez problemu v poledne vyzvednu. Vubec si neumim predstavit vasi situaci. Je problem na toto pololeti dite z krouzku odhlasit? Nic jineho me nenapada. Nebo musi vodit nekdo jiny.

Františka85
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 27.02.17 15:01

A co se vyprdnout na kroužky, případně i dočasně školku?

ka2ka
Extra třída :D 12661 příspěvků 1 inzerát 27.02.17 15:01

Neporadím, právě protože se bojím stejné situace bude syn ze školky doma dokud si všechno nesedne

ajvl
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 27.02.17 15:03

A co víc zapojit manžela? At odvede přivede ze školky on nebo zapojit v případě nutnosti babičku, dědu? Alespon do té doby než se zajedeš do nějakého režimu. První měsíc jsem taky nezvládala, vozil ji každý den do i ze školky tatínek, i do kroužků. Pokud mu to nevycházelo a musel třeba do práce dřív, tak jsem starší ze začátku na ten jeden den třeba odhlásila. Někdy mi zase nepasovalo vyzvednutí, tak jsem poprosila babičku nebo dědu, ale postupně jsem pracovala na tom, abych to zvládla sama, ted sice táta taky vozí, ale když nemůže už je mi to jedno a zvládnu to i s mladším miminkem, a to i do kroužků, kde musíme jet autobudem nebo vlakem 7 km do města :). A večer jsem si to zorganizovala tak, že jsem jim oběma upravila režim a chodí spát zároveň, nacpu si je obě do své postele, mladší kojím, starší čtu pohádku, potom ji posílám už samotnou do pokojíčku si lehnout. Neboj se říct si o pomoc a časem pracuj na tom, abys to zvládla sama ;). Hodně štěstí!

Adinal
Kelišová 6468 příspěvků 27.02.17 15:11

Ideální by bylo více zapojit partnera. Přechodně by určitě pomohlo osekání kroužků a příp. i chvíli pauza od školky.

Rezii
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 1 inzerát 27.02.17 15:16

Díky všem co radi víc zapojit manžela ale vrací se nám domů v půl sedmé večer:( ráno se snaží a často vodí. Školku i kroužky se snažím udržet doma s miminkem tak náročným by se opravdu unudila a ufnukala k smrti.

Alušáček
Závislačka 3075 příspěvků 27.02.17 15:23

@Rezii Něco z aktivit 4leté bych vynechala, nemusí každý den do školky a nemusí mít několik kroužků…

nani77
Kecalka 405 příspěvků 27.02.17 15:25

Řeším totéž už dopředu. Nemáme babičky, máme hodně aktivit, malé budou 3r., když přijde druhátko. Omezit ji nechci, tak doufám, že bude stejně hodné, jako byla ona.
Napadá mě jedině dávat miminko přes den spát do kočárku, abys nemusela budit při odchodech do školky a na kroužky. Já teda měla malou věčně venku na zahradě a chrněla jako jezevec. Teď už je hezky. Na kojo během baletu bych si sedla do šatny, když je venku hnusně.
Nemůže ti občas malou někde vyzvednout nebo odvést partner, babička, švagrová, kamarádka, sousedka, maminka jiného dítka z kroužku? Že byste si vzájemně vypomohly… jednou ty, jednou ona.
Ad hraní - nejde občas pozvat té starší kamarádku domů? Jinak já si plánuju, že když budu zrovna kojit, tak vleže (jinak to ani neumím) na posteli, bude u toho moje starší a buď bude něco stavět/kreslit a povídat mi o tom, případně si budeme zpívat nebo povídat. Také předpokládám, že ji zapojím do péče o miminko - podat plínku, krém na prdelku apod. Ona hrozně ráda pomáhá a hlavně RADÍ, co a jak máme dělat.
Ad režim večerního usínání - zde netuším, my nemáme pevný režim doteď :-)

Rezii
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 1 inzerát 27.02.17 15:27

@Alušáček je to samozřejmě logické ale doma fakt jen sedím a kojim a prebaluju a bojím se že by se šíleně nudila. Ve školce si vyhraje a vylita se. Kroužky zaplacený;) no prekerka. Překvapilo mě to malá jako mimino jedla jednou za 3,5 hodiny a ve zbytku spala;)

Michalka80
Kelišová 5037 příspěvků 27.02.17 15:32

Asi nemate možnost využít babičky, já také ne, měla jsem podobný problém, mám holky 3 roky od sebe, domluvila jsem se s jednou byvalou paní učitelkou z MŠ v důchodě a ta pomáhala vyzvedávat. Jinak s vámi soucítím, bylo mi vždy moc líto rano budit mladší, kojily jsme i ve školce v šatně nebo i při informační schůzce… Starší vždy vyváděla, když se malá probudila a my musely přerušit hru. Při kojení jsem pouštěla starší různé aplikace pro děti na tabletu, sice je to nevýchovné, ale jako nezblázním se, nebylo to pořád. Chtěla jsem ji číst, ale malou to při kojení rušilo, takže to nešlo, tablet mě zachránil. Dnes mají holky 2 a 5 a všechno je super, fakt a dokonce si i spolu krásně hrají. Uvidíte, že se vše v dobré obrátí. Držím palečky :palec:

Rezii
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 1 inzerát 27.02.17 15:33

@nani77 díky za fajn nápady. S tím venkem to asi zkusím už není novorozenec a nejsou mrazy - to se mi ho mít venku dyl než hodinu nechtělo. Kéž by už bylo pořád tak hezky jako dneska, zrovna jdu parkem na vycházce když je malá na keramice a jdu ve svetru;)

nani77
Kecalka 405 příspěvků 27.02.17 15:39
@Rezii píše:
@nani77 díky za fajn nápady. S tím venkem to asi zkusím už není novorozenec a nejsou mrazy - to se mi ho mít venku dyl než hodinu nechtělo. Kéž by už bylo pořád tak hezky jako dneska, zrovna jdu parkem na vycházce když je malá na keramice a jdu ve svetru;)

To ti závidím. Já jen koukám z okna. Mám blinkací těhotenství, takže bydlím na záchodě :-) Malá je venku s tatínkem.

Rezii
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 1 inzerát 27.02.17 15:42

@nani77
Já zas závidím tatínka který je v tuhle chvíli mimo práci;)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama