Reklama

Zánět průdušek u tříměsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Melvin
Povídálka 27 příspěvků 28.02.17 15:50
Zánět průdušek u tříměsíčního miminka

Dobrý den,
moje noční můra se vyplnila, můj tříměsíční syn se nakazil od staršího rýmou, kašlem a má z toho zánět průdušek. Starší to donesl ze školky. Museli jsme s ním v neděli na pohotovost a napsali mu Amoksiklav. Jinak máme dávat Mucosolvan na kašel a Pamycon na soplíky. Jenže ještě včera se i přes námahu, jak se mu špatně dýchá, smál na celé kolo a teď mi přijde takový apatický, po chvilkách pořád klimbá (i když spal přes poledne 3 hodiny)a prostě není to to veselé miminko. Nevím, jestli to může souviset s těmi antibiotiky nebo myslíte, že je tím zánětem n průduškách, že je z toho tak zchvácený? Bojím se, aby z toho nakonec nebyl zápal plic a tak bych ocenila názory maminek takto malých „pacientů“, jakou měli zkušenost při léčbě antibiotiky.

Reklama

Reakce:

hehehe
Extra třída :D 11528 příspěvků 28.02.17 15:56

@Melvin
A teplotu nemá? Antibiotika rozhodně nezpůsobují apatii, jestli se ti to nezdá, tak raději na pohotovost. :nevim:
My teď dobrali Klacid, taky zánět průdušek, ale malá má čerstvě 8m. Úplně mi pískala, ale horečku neměla a chování zcela normální.

Dojcanis
Závislačka 3660 příspěvků 28.02.17 16:04
@Melvin píše:
Dobrý den,
moje noční můra se vyplnila, můj tříměsíční syn se nakazil od staršího rýmou, kašlem a má z toho zánět průdušek. Starší to donesl ze školky. Museli jsme s ním v neděli na pohotovost a napsali mu Amoksiklav. Jinak máme dávat Mucosolvan na kašel a Pamycon na soplíky. Jenže ještě včera se i přes námahu, jak se mu špatně dýchá, smál na celé kolo a teď mi přijde takový apatický, po chvilkách pořád klimbá (i když spal přes poledne 3 hodiny)a prostě není to to veselé miminko. Nevím, jestli to může souviset s těmi antibiotiky nebo myslíte, že je tím zánětem n průduškách, že je z toho tak zchvácený? Bojím se, aby z toho nakonec nebyl zápal plic a tak bych ocenila názory maminek takto malých „pacientů“, jakou měli zkušenost při léčbě antibiotiky.

Kočko právě tohle sme měli minulý týden. Samy průběh. Doktorka mi řekla ať místo mucosolvanu dávám stopkasel. První dva dny horor. Pak už lepší. Antibiotika jsme brali stejný. Predpokladam, že to má v sirupu? Máš to na týden?

Hadumi
Extra třída :D 13272 příspěvků 28.02.17 16:12

Syn má „jen“ rýmu a spí mi celý den (budím na jídlo).

kuchle
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 44 inzerátů 28.02.17 16:38

Koukám, že je to teď všude. Náš starší zánět průdušek taky donesl ze školky. Minulý týden měl antibiotika on, dneska dostala antibiotika naše mladší (11m) a zítra si pro ně jdu i já. Oba 40°C horečky, pískali a k tomu nudlí. Starší to celkem zvládl ale mladší je pěkně protivná, pořád by spinkala (u mě v ruce), jíst nechce, jen mlíčko. Počítám, že to bude stejné jako u staršího a že za dva dny bude alespoň bez horečky.

Alyss1
Závislačka 2765 příspěvků 10 inzerátů 28.02.17 17:47

Meli jsme nedavno. Jen o neco starsi. Taky byl prvni dny spavy a bez zivota. Jak zabraly atb tak byl ok.

medunka23
Kelišová 6764 příspěvků 28.02.17 17:59

Tak určitě je hodně unavený, sledovala bych a popřípadě jela na pohotovost. Pokud to má na pruduskach, masirovala bych hrudnicek aby se hleny uvolnily a namazat sedadlem a zabalit do teplé plinky

Melvin
Povídálka 27 příspěvků 28.02.17 21:01

Dekuji za odpovedi, vzdycky je lepsi, kdyz v tom clovek nejede sam. Ne ze bych to nekomu prala. Malej je od zacatku bez horecek, ale teda kasel ma strasny, jak tuberak. Asi je opravdu unaveny z toho jak kasle a davi se u toho, protoze neumi odkaslat. Uz asi mesic pres den temer nespi, takze me to spani ted vyvadi z konceptu. Ty antibiotika mame brat tyden, ale myslim, ze vliv na ty prudusky stejne moc nemaji, jsou asi jen jako pojistka, kdyby to slo na plice. To sadlo mi radila i mamka, tak jsem mu dala vrstvu na hrudnicek a ted uz spinka. Jeste ze mame Nanny, jinak bych ani oko nezamhourila.

medunka23
Kelišová 6764 příspěvků 28.02.17 21:06

@Melvin najdi si na internetu techniku mickovani a zkuz ho takto promasirovat, nebo se zeptej pediatry jestli by šlo v jeho stavu na rehabilitace na masírování. Naučí tě to, pomáhá to právě ty hleny uvolnit a líp vykašlat

Alyss1
Závislačka 2765 příspěvků 10 inzerátů 28.02.17 21:08

To je mi lito. Nas nastesti zas tak moc nekaslal. Jeste bych ti doporucila Tymianovou mast (Just), nebo jezevci sadlo:):)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama