Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Ahoj. Dceru 14 dnů bolelo hodně bříško, řešili jsme to s paní doktorkou a zjistila se intolerance laktózy. Dcera je od čtvrtka na bezlaktózové dietě, celý den už je v pohodě, ale večer si stále stěžuje na bříško a prdí. Nemáte někdo, prosím, osobní zkušenost, po jaké době se dostaví úplná úleva?
Zkuste doplnit nějaké ty probiotika.
Našim v tomto pomáhaly. Dávala jsem vždy tak měsíc a vyšší dávku než je uvedena - dá se říci že běžné dávkování bylo třeba 1×denně a při problémech až 3×2 tobolky denně - takže děti dostávaly 3×2.
Počítala bych klidně i 10 dní než se to spraví. U střev to trvá dlouho.
@Karolina0311 počítej tak 2 týdny. To bohužel vůbec není rychlý proces.
Dobře děkuji. Naivně jsem si myslela, že vysadíme laktózu a bude hned klid. ![]()