Kdy se odhlásit z pojištění (OSVČ)

16.3.17 01:18

Kdy se odhlasit z pojisteni(OSVČ)

Ahoj, moc a moc prosim o radu.Jsem OSVČ a budu 23.3.nastupovat do zamestnani. Zivnost pozastavim. Musim to nahlasit I na pojistovnach? Nebo to nahlasi zivnostensky urad? A nevadi kdyz se odhlasim az k 31.3.a pritom zamestnavatel bude za mne platit uz od 23.3.?Neni to problem? Dekuji mockrat za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

531
16.3.17 07:08

@AsiBláznivka u nás tedy musíme samostatně oběhat všechny úřady, protože živnostenský to nedává žádným jiným institucím vědět. Poprvé bych šla tedy na živnosťák, pak OSSZ kvůli důchodovému (a příp. nemocenskému) a pak na pojišťovnu.

Pokud Ti zaměstnavatel ještě překryje pár dní, kdy si platíš zálohy sama, nic se neděje, maximálně vznikne pár korun přeplatek, horší by byl nedoplatek.

Jinak zálohy pro pojišťovnu a OSSZ stejně musíš zaplatit za celý březen - jelikož se platí zpětně, pošleš platbu ještě v dubnu (za březen), na to pozor :)

Na úřadech to bude v klidu, manžel řešit stejnou věc, bylo to za chvilku… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 08:19
@orizuri píše:
@AsiBláznivka u nás tedy musíme samostatně oběhat všechny úřady, protože živnostenský to nedává žádným jiným institucím vědět. Poprvé bych šla tedy na živnosťák, pak OSSZ kvůli důchodovému (a příp. nemocenskému) a pak na pojišťovnu.

Pokud Ti zaměstnavatel ještě překryje pár dní, kdy si platíš zálohy sama, nic se neděje, maximálně vznikne pár korun přeplatek, horší by byl nedoplatek.

Jinak zálohy pro pojišťovnu a OSSZ stejně musíš zaplatit za celý březen - jelikož se platí zpětně, pošleš platbu ještě v dubnu (za březen), na to pozor :)

Na úřadech to bude v klidu, manžel řešit stejnou věc, bylo to za chvilku… :)

Dekuji moc a co s eet? Musim se odhlasit I osobne z financaku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
531
18.3.17 16:58

@AsiBláznivka tak jak s EET bohužel nevím, protože mě se netýká. Na finančák půjdu akorát s daňovým přiznáním - asi tam půjdeš taky do konce března? Tak se můžeš rovnou poptat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama