Dotaz pro zdravotní ,dětské sestry a porodní asistentky

15.3.17 20:41

Dotaz pro zdravotní ,dětské sestry a porodní asistentky

Dobrý den, jsem tu nová. Už jsem tu zakládala 1 diskuzi, takže jsem studentka 3.ročníku obchodní akademie a nebaví mě a chci mimo obor. Na přestup je už pozdě, takže vš možná VOŠ jiného směru. Chtěla jsem se nechat inspirovat. Jedna paní tady navrhla pár škol a v úvahu by připadala asi zdravotní, dětká sestra a porodní asistentka. Tak se vás tedy ptám, jaká ta práce je, abych měla reálné, nikoliv růžové představy. Děkuji a těším se na reakce. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5086
15.3.17 20:47

Jsem ARO sestra, práce je to šílená, je toho na nás hodně, ale mám ji moc ráda, baví mě, těší mě. A i plat, konečně, OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 20:51
@Lajka09 píše:
Jsem ARO sestra, práce je to šílená, je toho na nás hodně, ale mám ji moc ráda, baví mě, těší mě. A i plat, konečně, OK.
Čeho je moc? Co máš v popisu práce? Studium? Jaký je plat? Díky, jsem moc ráda, že jsem tu našla někoho ochotného z oboru. Klidně písni do zpráv. :kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 20:56

@Anketníček je to fyzicky i psychicky narocna prace, ale to asi vis ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14480
15.3.17 20:57

Tak ono hlavne zalezi kde chytnes misto, u soukromnika je to pohoda, spis jenom papirovani. V nemocnici uz je to horsi, dela tam segra i mamka. Jedna na ambulanci, kde se celej den nezastavi, druha na luzkach, kde delaj 12 hodinovy smeny a litaj kolem pacientu a trpi vsechny jejich vymysly. Chce to mit k tej praci trochu sklony, trpelivost a „hrosi kuzi“ kolikrat je to vazne sila :) no a platove teda zadny zazraky necekej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5086
15.3.17 21:01

Studovala jsme dlouho, klasivkou SZŠ, taehdá ještě zakončenou maturitou všeobecná sestra, dále 5 let VŠ, konečný titul Mgr. (není vůbec podmínkou, nutností) a nakonec specializace v oboru (intenzivní péče), 3 roky studia při zaměstnání. Hodně je práce, sester je málo, přesčasy, víkendy, svátky, noční. Na 12-ti hodinové směne se kolikrát nezastavím. V popisu pracovního místa mám úkony související s péčí o kriticky nemocného pacienta. S tím souvisí i míra odpovědnoti. Plat je na dlouho diskuzi. Na začátku to žádná dikotéka není, s příbývajícími roky praxe se to lepší. hodně udělá specializace a tím i vyšší plat. třída. Taky záleží, jak se k platům staví daná nemocnice (státní vs. soukromá), zda proplácí přesčasy, jaké jsou odměny, benefity… Spousta mých kolegyň, dosáhla bezproblémů na hypotéku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
663
15.3.17 21:03

Práce je moc, je hodně papírů, které musíš furt dokola psát a do toho mit obstarane pacienty, hodně se taky odvíjí od pracoviště, všude je něco. U nás je standart 30pacientů,2-3setry,1sanitarka, bez chlapa. Min. třetina na kompletní os. péči, akutní příjmy, plánované příjmy (cca 7-10příjmů denně),přibližně stejně odchodů, takže komplet úprava lůžek, operace, vyšetření, vizity, strava, polohovani, pomoc fyzioterapeutce pri rehabilitacich, leky, infuze, hygieny..no je toho spouuuusty, vlastně vše co uděláte i neuděláte zapisujete do dokumentace :-) práce podle mě náročná nejen psychicky, ale i fyzicky! Rozhodne to nemuze delat každý, chce to obalene nervy, chut k praci, empatii..ja bych nic jineho delat nechtela :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14480
15.3.17 21:05

@Lajka09 ono kolikrat ani po letech ten plat neni lepsi, jak sem psala mamka i segra delaj v jednej nemocnici, mamka 30 let zkusenosti v oboru, segra jeste dodelava skolu a plat maj vicemene stejnej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5086
15.3.17 21:10

@Kriss Tina Tak potom asi záleží na nemocnici. Já mám téměř jednou tolik, než, když jsme v roce 2008 nastupovala. Platy sester rostou, naposledy teď v lednu, v červenci opět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14480
15.3.17 21:12

@Lajka09 rostou ale vsem, ne podle toho jak dlouho ma kdo odpracovano…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 21:13

@Kriss Tina @Lajka09 Mohli byste s tím platem být trochu konkrétnější (klidně do zpráv)? Je to alespoň 20tis. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5086
15.3.17 21:14

@Kriss Tina U nás je rozdíl mezi platovýma skupinama cca 1500, to mi nepřijde málo. Ale nemám zkušenosti s jinou nemocnicí. Dělám ve FN, kamarádka v Agelu, a tam je to fakt smutný příběh. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
663
15.3.17 21:16

@Anketníček platy jsou podle tabulek, zalezi v jaky platovy tride jsi, to si vyhledáš na internetu :-) + nekdo ma štěstí a ma osoka, premie
Pak je opravdu hodne prescasu, to vše se odvíjí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 21:17
@Lajka09 píše:
@Kriss Tina U nás je rozdíl mezi platovýma skupinama cca 1500, to mi nepřijde málo. Ale nemám zkušenosti s jinou nemocnicí. Dělám ve FN, kamarádka v Agelu, a tam je to fakt smutný příběh. :roll:

AGEL je horší, než fn o kolik? :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5086
15.3.17 21:17

@Anketníček S dvackou čistého na začátku určitě nepočítej. Kolem 18 000 hrubého (stejně jak v Lidlu), no a pak záleží na zaměstnavateli, jak proplácí přesčasy, jaké dostaneš osobko, budou odměny? příplatky zza směnnost, víkendy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama