Když jí plácnu přes zadek, vrátí mi to

257
1.3.12 14:50

Když jí plácnu přes zadek, vrátí mi to.

Ahoj, mojí dceři jsou 2 roky a když zlobí a já jí plácnu, tak mi to vrátí, začne se vztekat a házet věcma. Jinak je celkem hodná. Myslíte, že je to rozmazlenost nebo je to jen věkem?? Děkuji za rady a zkušenosti :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
500
1.3.12 14:53

Ahoj.Úplně přesně můj případ,ale já mám syna -2 roky, jinak to sedí do puntíku, tak jsem zvědavá co kdo napíše. :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8996
1.3.12 14:54

8o To jsem zvědavá co na to ostatní maminky napíší.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8651
1.3.12 14:57

To je jen logický důsledek používání fyzických trestů :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
430
1.3.12 14:58

To, že Vás dítě plácne, se děje z toho důvodu, že jej plácáte Vy. Je vhodnější volit jiné výchovné metody, především založené na pozitivní motivaci. Pokud ale trváte na občasném plácnutí jako trestu, bude potřeba vymezit jasné hranice, tzn. lehké plácnutí jen jako krajní řešení, vždy následované vysvětlením situace přiměřeně dětskému chápání (poté, co se dcera zklidní). V případě, když Vám chce plácnutí vrátit, pevně ji chytit za ruku, nedovolit plácnout, anebo jiná možnost - pevně obejmout.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11955
1.3.12 15:01

normální… kdybys viděla scény u nás doma, já to někdy budu muset natočit, protože to je fakt mazec. Druhý dítě vychováváme úplně stejně, ale ten není zdaleka tak teatrální, záleží na povaze dítěte. A že Ti to vrátí, mi přijde jako reakce bystrého úsudku. Co by za to jiné maminky daly :lol: každý dítě to zkouší a ověřuje si, jestli ty pravidla pořád platí…

edit - pokud jde o fyzické tresty, existuje řada názorů a argumentace na obou stranách bývají velmi rozumné, předpokládám, že to není předmětem diskuse…

Příspěvek upraven 01.03.12 v 15:05

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
81484
1.3.12 15:03

Nejlepší je jít příkladem a neplácat taky. Samo mi to taky ujede. Ale pak se dítěti těžko vysvětluje, že já plácat můžu, ono ne.
POkud mi dítě plácen (tedy ne na oplátku), tak dost rázně chytnu za tu plácající ruku, a jasně a důrazně řeknu, že to nesmí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Lenkaamimi
1.3.12 15:08
ivuska.h píše:
To je jen logický důsledek používání fyzických trestů :nevim:

souhlasím

  • Citovat
  • Upravit
Lenka76
1.3.12 15:09

Kamaradka ma holcicku dvouletou,a tu kdyz placne pres zadek,tak rekne JESTE… :lol: takze nevim,jestli je to k necemu…

  • Citovat
  • Upravit
17221
1.3.12 15:29
MaminaMakyna píše:
Ahoj, mojí dceři jsou 2 roky a když zlobí a já jí plácnu, tak mi to vrátí, začne se vztekat a házet věcma. Jinak je celkem hodná. Myslíte, že je to rozmazlenost nebo je to jen věkem?? Děkuji za rady a zkušenosti :)

Na některé děti plesknutí nefunguje a má spíš nežádoucí efekt. Pak je nutné hledat jiné způsoby výchovy.

Mimochodem, myslím že vaše holčička reaguje zcela správně - kdyby mě někdo za něco plácl, tak mu to taky vrátím. Nebo na něj přinejmenším budu pěkně ječet.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11689
1.3.12 15:39

Já se jí ani nedivím :lol: Asi ti ukazuje jak nepříjemné to je. Hezky tě vychovává :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31594
1.3.12 15:44

Násilí plodí násilí, bohužel. Taky mám tu zkušenost, že se po mě párkrát ohnal, ale vysvětluju, že to nesmí, že já jsem mu neudělala nic špatného, on dostane za trest… Ale popravdě, kdykoliv se tohle stalo, tak jsem si říkala, jak on má vědět, že je to špatné, když to máma neví :nevim:
Už to nedělá, nevím, zda pochopil, nebo to vzdal

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7661
1.3.12 16:01

Každé dítě je jiné. Pro některé je plácnutí prostě trest a jako takový ho bere, jiné to považuje za agresi vůči sobě a začne se bránit stejně.
Obecně proti plácání nic nemám, ale pokud vidíš, že se tahle forma trestu míjí účinkem, je myslím nejlepší ji vyměnit za jinou, protože pleskat dítě, které nepobírá, co to plesknutní znamená, je opravdu zbytečné. Musíš hledat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1816
1.3.12 18:01

no,já když jsem byla malá,dostávala jsem vařekou a jednou i řemenem a nevím,že bych to zkoušela našim vrátit :nevim: za trest jsme klečeli,dneska se nesmí těm dětem nic,ani plácnout přes prdel,za pár let nás budou plácat za trest ony a mi budeme klečet v koutě,že jsme uvařili špatně oběd :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
603
1.3.12 18:18

Souhlasím s Ivuskou.H - je to důsledkem fyzického trestání, na „agresivitu“ odpovídá „agresivně“. Mimochodem mám taky dvouleťáka :-)
Takže bych neplácala…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Chrastítko Špendlík

  • (4.6) + 67 recenzí

Dudlík Perfect

  • (4.7) + 53 recenzí

BABY NA UCPANÝ NOS 50 ML

  • (4.9) + 41 recenzí

Dudlík Space 0–6m

  • (4.9) + 41 recenzí

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin