Když jí plácnu přes zadek, vrátí mi to

1.3.12 14:50

Když jí plácnu přes zadek, vrátí mi to.

Ahoj, mojí dceři jsou 2 roky a když zlobí a já jí plácnu, tak mi to vrátí, začne se vztekat a házet věcma. Jinak je celkem hodná. Myslíte, že je to rozmazlenost nebo je to jen věkem?? Děkuji za rady a zkušenosti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
1.3.12 14:52

Já si myslim, ze od obou kus - nase mala to nedavno taky zkusila ale jen jednou a hned ji prilitla jedna necekana :cert: :mrgreen: a on ty doby se jen naštve, hodí fuc ale nic nepodniká dál :pankac:

• Citovat
  • Upravit
500
1.3.12 14:53

Ahoj.Úplně přesně můj případ,ale já mám syna -2 roky, jinak to sedí do puntíku, tak jsem zvědavá co kdo napíše. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8910
1.3.12 14:54

8o To jsem zvědavá co na to ostatní maminky napíší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8651
1.3.12 14:57

To je jen logický důsledek používání fyzických trestů :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
430
1.3.12 14:58

To, že Vás dítě plácne, se děje z toho důvodu, že jej plácáte Vy. Je vhodnější volit jiné výchovné metody, především založené na pozitivní motivaci. Pokud ale trváte na občasném plácnutí jako trestu, bude potřeba vymezit jasné hranice, tzn. lehké plácnutí jen jako krajní řešení, vždy následované vysvětlením situace přiměřeně dětskému chápání (poté, co se dcera zklidní). V případě, když Vám chce plácnutí vrátit, pevně ji chytit za ruku, nedovolit plácnout, anebo jiná možnost - pevně obejmout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11776
1.3.12 15:01

normální… kdybys viděla scény u nás doma, já to někdy budu muset natočit, protože to je fakt mazec. Druhý dítě vychováváme úplně stejně, ale ten není zdaleka tak teatrální, záleží na povaze dítěte. A že Ti to vrátí, mi přijde jako reakce bystrého úsudku. Co by za to jiné maminky daly :lol: každý dítě to zkouší a ověřuje si, jestli ty pravidla pořád platí…

edit - pokud jde o fyzické tresty, existuje řada názorů a argumentace na obou stranách bývají velmi rozumné, předpokládám, že to není předmětem diskuse…

Příspěvek upraven 01.03.12 v 15:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57543
1.3.12 15:03

Nejlepší je jít příkladem a neplácat taky. Samo mi to taky ujede. Ale pak se dítěti těžko vysvětluje, že já plácat můžu, ono ne.
POkud mi dítě plácen (tedy ne na oplátku), tak dost rázně chytnu za tu plácající ruku, a jasně a důrazně řeknu, že to nesmí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenkaamimi
1.3.12 15:08
ivuska.h píše:
To je jen logický důsledek používání fyzických trestů :nevim:

souhlasím

• Nahlásit
  • Citovat
1430
1.3.12 15:09

Kamaradka ma holcicku dvouletou,a tu kdyz placne pres zadek,tak rekne JESTE… :lol: takze nevim,jestli je to k necemu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14410
1.3.12 15:29
MaminaMakyna píše:
Ahoj, mojí dceři jsou 2 roky a když zlobí a já jí plácnu, tak mi to vrátí, začne se vztekat a házet věcma. Jinak je celkem hodná. Myslíte, že je to rozmazlenost nebo je to jen věkem?? Děkuji za rady a zkušenosti :)

Na některé děti plesknutí nefunguje a má spíš nežádoucí efekt. Pak je nutné hledat jiné způsoby výchovy.

Mimochodem, myslím že vaše holčička reaguje zcela správně - kdyby mě někdo za něco plácl, tak mu to taky vrátím. Nebo na něj přinejmenším budu pěkně ječet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11692
1.3.12 15:39

Já se jí ani nedivím :lol: Asi ti ukazuje jak nepříjemné to je. Hezky tě vychovává :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
1.3.12 15:44

Násilí plodí násilí, bohužel. Taky mám tu zkušenost, že se po mě párkrát ohnal, ale vysvětluju, že to nesmí, že já jsem mu neudělala nic špatného, on dostane za trest… Ale popravdě, kdykoliv se tohle stalo, tak jsem si říkala, jak on má vědět, že je to špatné, když to máma neví :nevim:
Už to nedělá, nevím, zda pochopil, nebo to vzdal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7662
1.3.12 16:01

Každé dítě je jiné. Pro některé je plácnutí prostě trest a jako takový ho bere, jiné to považuje za agresi vůči sobě a začne se bránit stejně.
Obecně proti plácání nic nemám, ale pokud vidíš, že se tahle forma trestu míjí účinkem, je myslím nejlepší ji vyměnit za jinou, protože pleskat dítě, které nepobírá, co to plesknutní znamená, je opravdu zbytečné. Musíš hledat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1816
1.3.12 18:01

no,já když jsem byla malá,dostávala jsem vařekou a jednou i řemenem a nevím,že bych to zkoušela našim vrátit :nevim: za trest jsme klečeli,dneska se nesmí těm dětem nic,ani plácnout přes prdel,za pár let nás budou plácat za trest ony a mi budeme klečet v koutě,že jsme uvařili špatně oběd :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama