Když lidé jí krmné produkty

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1175
12.1.22 19:00

Když lidé jí krmné produkty

Byla jsem na návštěvě u jedné početné rodiny a přišli jsme řečí k tomu, že kupují krmné produkty určené pro zvířata a vaří z nich jídlo pro sebe.
Koupí pytel obilí, namelou ho, a mají vlastní celozrnnou mouku (žitnou, pšeničnou, atd.) za zlomek ceny z běžných obchodů s potravinami.
Na jednu stranu mi to připdá zajímavý nápad, ale jsou podobné produkty určené pro zvířata vhodné pro lidi?
Je tady někdo, kdo se v tom vyzná, třeba někdo, kdo pracuje s potravinami a krmivy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1925
12.1.22 19:12

Myslíš že to obilí je jako z jiného pole :mrgreen: pokud se zrovna nekrmí konzervou pro psy tak na tom není nic divného.
Mlýn taky kupuje obilí sice ve větším množství ale úplně to samé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2013
12.1.22 19:16

Na krmiva jsou méně přísné požadavky - například mohou být geneticky upravená apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14122
12.1.22 19:20
@Leni_2019 píše:
Byla jsem na návštěvě u jedné početné rodiny a přišli jsme řečí k tomu, že kupují krmné produkty určené pro zvířata a vaří z nich jídlo pro sebe.
Koupí pytel obilí, namelou ho, a mají vlastní celozrnnou mouku (žitnou, pšeničnou, atd.) za zlomek ceny z běžných obchodů s potravinami.
Na jednu stranu mi to připdá zajímavý nápad, ale jsou podobné produkty určené pro zvířata vhodné pro lidi?
Je tady někdo, kdo se v tom vyzná, třeba někdo, kdo pracuje s potravinami a krmivy?

Minimálně tam nebudou takové normy na zdravotní nezávadnost jako u potravin určených pro lidi. Teoreticky tam mohou být plísně apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3001

Potravinarska psenice musi splnovat urcitou normu - velikost zrna, vlhkost a taky obsah latek jako vlaknina, bilkoviny, lepek atd. Krmna psenice je to, co nesplni normu, popr. jsou i odrudy, ktere se vyslovene jako krmivo pestujou.
Kdyz si vezmu, co sypu slepicim, mlit mouku bych z toho nechtela - uz jen kvuli tomu, ze jsou v tom prece jen plevy a dalsi bordel, musela bych to nejak cistit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14122
@JiříkMazlík píše:
Myslíš že to obilí je jako z jiného pole :mrgreen: pokud se zrovna nekrmí konzervou pro psy tak na tom není nic divného.
Mlýn taky kupuje obilí sice ve větším množství ale úplně to samé.

Jasně, kup si desetikilovej pytel posypový soli na chodníky. Sice je to bez jódu, ale zase levnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
307
12.1.22 19:21

Nevím pro lidské potraviny jsou přísnější limity a kontroly. Jinak co se týká zkušenosti, tak naší známí jedli po emigraci v Německu v 68 dočasně konzervy pro psy a pro kočky.
Tady to vůbec v té době neexistovalo, takže si mysleli, že je to normální jídlo pro lidi. :mrgreen: :nevim:
Upřímně řečeno Super prémiové krmivo může být kvalitnější, než průměrné jídlo pro lidi. Obzvlášť Izraelské nebo Německé produkty bývají dost kvalitní a ještě dostanete konskou dávku vitamínů. 8o

Příspěvek upraven 12.01.22 v 19:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18204
12.1.22 19:22

A takový guláš ze psí konzervy- tam je masa!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1925
12.1.22 19:24
@Prof. Farnsworth píše:
Jasně, kup si desetikilovej pytel posypový soli na chodníky. Sice je to bez jódu, ale zase levnější.

No zrovna u soli na chodníky je třeba levnější koupit normální s jodem.
Tedy dle cen supermarketu :lol:
Ale pokud to bude jen vytěžená sůl z dolu a zabalená do pytle tak bych ji klidně pozřel :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
12.1.22 19:26
@větvička1 píše:
Potravinarska psenice musi splnovat urcitou normu - velikost zrna, vlhkost a taky obsah latek jako vlaknina, bilkoviny, lepek atd. Krmna psenice je to, co nesplni normu, popr. jsou i odrudy, ktere se vyslovene jako krmivo pestujou.
Kdyz si vezmu, co sypu slepicim, mlit mouku bych z toho nechtela - uz jen kvuli tomu, ze jsou v tom prece jen plevy a dalsi bordel, musela bych to nejak cistit.

To je jedna z věcí, co mě napadly. Plus zdravotní nezávadnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3001
12.1.22 19:27
@MartinaIrena píše:
A takový guláš ze psi konzervy- tam je masa!

No, to zalezi na konzerve. Nekde toho masa moc neni a je to spis obili. Musis cist etikety :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
12.1.22 19:28
@MartinaIrena píše:
A takový guláš ze psí konzervy- tam je masa!

To znám naštěstí jen z doslechu, ale obilím pro dobytek se opravdu mí známí krmí.
Ten chleba jsem snědla i já, chutnal dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38165
12.1.22 19:30
@Leni_2019 píše:

Jestli krmná pšenice skončí ve slepici a my pak jíme její vejce, nepřijde mi divné sníst bez obav tu pšenici. Možná není balená podle hygienických norem, může být znečištěná jinou plodinou :nevim: Ale otrávená být nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
561
12.1.22 19:34
@Gežitka píše:
Nevím pro lidské potraviny jsou přísnější limity a kontroly. Jinak co se týká zkušenosti, tak naší známí jedli po emigraci v Německu v 68 dočasně konzervy pro psy a pro kočky.
Tady to vůbec v té době neexistovalo, takže si mysleli, že je to normální jídlo pro lidi. :mrgreen: :nevim:
Upřímně řečeno Super prémiové krmivo může být kvalitnější, než průměrné jídlo pro lidi. Obzvlášť Izraelské nebo Německé produkty bývají dost kvalitní a ještě dostanete konskou dávku vitamínů. 8oPříspěvek upraven 12.01.22 v 19:25

Jak jsem četla tu zvýrazněnou část, tak jsem si nemohla nevzpomenout na to, jak jednu dobu děsně frčelo užívat na klouby Alavis určenej pro koně :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5605
12.1.22 19:35

Určitě tam budou jiné normy - méně přísné. Otazka je, jestli je to pak lidskému zdraví nejak škodlivé. Pokud člověk zároveň chleba z krmné pšenice zapiji kolou z tesca, která je levnější nez voda a maže si na ten chleba nejakej sajrajt a pak si da cigo, asi neni co řešit… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat