Keramický dřez?

5346
26.8.10 09:26

Keramický dřez???

Ahoj, holky, potřebovala bych poradit.
Keramický dřez z IKEI, nemáte někdo zkušenosti?? jaké je to na udržování? Nemůžeme se doma dohodnout..:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

72345
26.8.10 09:37

Na udržování v pohodě, na nádobí mi to přijde nepraktické - je to děsně tvrdé a mám strach, že o něj něco rozbiju… my ho tedy máme v technické místnosti na přeprání věcí , napouštění kýble a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5346
26.8.10 09:43

já jsem právě proti, a přítel pořád říká, že je lepší…

tak nevím..:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
821
26.8.10 10:36

Mám ten velký a super, jsem s ním moc spokojená. Je fakt, že je tvrdší než třeba nerez, nesmí se tam tím nádobím moc mlátit. Do nerezu už bych nešla, je na něm vidět každá kapka a pořád mi připadalo, že je dřez špinavej. Na tomto kapky od vody nevidíš. Dřez vždycky jen opláchnu sprchou (máme i baterii z Ikea s vytahovací sprchou)a je čisto. Myju v něm jen hrnce, jinak máme myčku, u těch rozbití nehrozí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
15.3.13 11:42

Granitový vs keramický

Měla bych ještě takový dotaz k tématu. Nerezový dřez nechci ale zajímalo by mě zda je lepší keramický dřez nebo granitový. Granitové dřezy jsou o dost levnější ale neznám nikoho kdo by je měl doma. Prý by na nich neměly zůstávat žádné stopy po zaschlých kapičkách vody. Takže vyplatí se pak vůbec investovat do keramického?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48892
15.3.13 11:55
@lenkin píše:
Měla bych ještě takový dotaz k tématu. Nerezový dřez nechci ale zajímalo by mě zda je lepší keramický dřez nebo granitový. Granitové dřezy jsou o dost levnější ale neznám nikoho kdo by je měl doma. Prý by na nich neměly zůstávat žádné stopy po zaschlých kapičkách vody. Takže vyplatí se pak vůbec investovat do keramického?

My máme granitový dřez v černé barvě a zůstávají mi na něm bílé fleky, pt máme dost tvrdou vodu. Takže pokud máte tvrdou vodu, tak ti nedoporučuji kupovat tmavou barvu dřezu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5130
15.3.13 12:02

My máme granitoý dřez světlý (barva kapučíno) a furt se to musí drhnout :roll: ale je fakt, že jsem docela čuně a třeba tam prsknu sáček od čaje, odkrojek od mrkve apod. a pak se divím, že to musím čistit :oops: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
15.3.13 12:04

A to mi v prodejně říkali, že právě s tímhle problém není. No ještě, že jsem se zeptala. Nemám ráda když je dřez špinavý a jsou na něm fleky. Díky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8569
15.3.13 12:14

@lenkin mám doma granitový a dokonce černý… kamarádka ho má taky (koupila na můj popud) Já problém s fleky nemám - ona pořád… Je to jen o tom jak se o něj staráš resp. jak ho „mastíš“
Nevím jestli jsem na tom byla v návodu nebo někde na netu.. ale prostě granitový dřez je dobré občas „přeleštit“ mastným ubrouskem. Stačí tak 1× za 1-3 měsíce. Záleží i na tom jak moc ten dřez používáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11647
15.3.13 12:16

@lenkin mám granitovej, písková barva a je super. Když tam mám nějaký flek, stačí vzít houbičku na nádobí tou hrubou stranou s jarem a je to hned dole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
15.3.13 12:27
@sweet78 píše:
@lenkin mám doma granitový a dokonce černý… kamarádka ho má taky (koupila na můj popud) Já problém s fleky nemám - ona pořád… Je to jen o tom jak se o něj staráš resp. jak ho „mastíš“
Nevím jestli jsem na tom byla v návodu nebo někde na netu.. ale prostě granitový dřez je dobré občas „přeleštit“ mastným ubrouskem. Stačí tak 1× za 1-3 měsíce. Záleží i na tom jak moc ten dřez používáš.

Jo takhle, no my plánujeme do roka koupit myčku takže snad se moc neopotřebuje. V tom případě asi ten granitový by byl lepší. Přítel strašně chce ten keramický ale mě se tolik peněz za dřez dávat nechce. Jedině, že by měl nějaké extra výhody ale vidím že asi ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8569
15.3.13 12:37

@lenkin keramické nemám moc nastudované… ale.. už jen slyším keramika a děsím se toho že to bude náchylné na omlácení. Granit je super :! a přesně jak píše @iiiv všechno z něj jde krásně vydrbat drsnou stranou houbičky. Samozřejmě pokud budeš na odkapávací ploše nechávat stát hrnky a tím pádem tam bude zasychat voda… samozřejmě že bude flekatý (to by byl každý dřez) ale čistí se tisíckrát lépe než nerez. Nemyslím si že bych byla přehnaně uklízecí typ ale když prostě se budeš snažit utírat do sucha a jednou za čas ho přejedeš octovou vodou (1:4) a potom namastíš ubrouskem tak Ti ručím za to že budeš maximálně spokojená. Já ho mám zhruba rok a až jednou doslouží tak pokud nevyvinou něco lepšího tak jdu opět do něj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
čekámenaštěstí
15.3.13 13:07

@lenkin Tak já hlásím, že máme doma keramický a je docela fajn. Občas na něm zůstanou zažloutlé fleky, ale to většinou, když jedu na delší dobu pryč, chlap tady zůstane sám a nechává v něm stát nádobí. Ale výborně se myje, nebo jednou za čas stačí prsknout savo a konec. A rozhodně není poškrábaný ani omlácený a to ho nijak nešetříme. Ani pánve nebo smaltové nádobí ho neumažou. Příjde mi, že je mnohem odolnější, s klasickým nerezovým se rozhodně srovnat nedá :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
177
15.3.13 14:50

Máme keramický z IKEA (je na něj 25 let záruka) a údržba je velice snadná, jen oplachuji a jednou týdně pro dobrý pocit vezmu tekutým práškem :-O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
21.3.13 21:22

Dotaz

Holky chtěla bych se k tomuto dřezu zeptat. Taky jsme si ho loni pořídili jenže jsem někde četla, že do něho můžu horké a ejhle on mi popraskal. Sice jsem nevylila přímo vařící vodu, ale máme vlastní kotel a když napouštím dostanu se na teplotu, až kolem cca 70 stupňů. Nemáte k němu někdo brožuru nebo návod, kde by se psalo v jakém případě platí záruka já to nemůžu nikde najít. Moc děkuji za radu :,(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama