Keto dieta a štítná zlaza

Anonymní
11.5.20 08:18

Keto dieta a štítná zlaza

Ahoj chtěla bych zkusit dietu od keto mix, ale četla jsem že se to prý nesmí pri poruchách štítné žlázy,(mám sníženou funkci, teď mám hodnoty v pohodě na lécích) neví někdo kvůli čemu tato dieta vadí štítné zlaze a jestli to stojí za risk?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2108
11.5.20 08:39

Ahoj, ja teda zkusenost nemam, ale tchyne jo. Diky stitne zlaze byla opravdu, ale opravdu obezni. Chtela zhubnout a rozhodla se zkusit keto, tak se sverila svemu lekari a ten pry nebyl zrovna nadseny, ale ze pokud to chce zkusit, tak at do toho jde, ale chtel, aby prisla za mesic na krev. Tchyne zhubla uplne neskutecne. Je teda porad dost silna, ale ten rozdil je opravdu znatelny. Rekla bych, ze zhubla cca 30kg a jeste by to tak 30 kg mozna vic chtelo, ale uz tak rok a pul to dolu nejde a dietu drzi porad.

Tak urcite doporucuji konzultaci s lekarem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34808
11.5.20 08:45
@peta1003 píše:
Ahoj, ja teda zkusenost nemam, ale tchyne jo. Diky stitne zlaze byla opravdu, ale opravdu obezni. Chtela zhubnout a rozhodla se zkusit keto, tak se sverila svemu lekari a ten pry nebyl zrovna nadseny, ale ze pokud to chce zkusit, tak at do toho jde, ale chtel, aby prisla za mesic na krev. Tchyne zhubla uplne neskutecne. Je teda porad dost silna, ale ten rozdil je opravdu znatelny. Rekla bych, ze zhubla cca 30kg a jeste by to tak 30 kg mozna vic chtelo, ale uz tak rok a pul to dolu nejde a dietu drzi porad.Tak urcite doporucuji konzultaci s lekarem :)

Hele, je opravdu šíleně obézní kvůli štítce? Pokud chodí pravidelně k lékaři a má OK výsledky, není důvod být obézní kvůli štítce. Ale shodit takovou nadváhu je určitě moc dobře i pro další orgány v těle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1287
11.5.20 09:02

@peta1003 ne, díky štítné žlázy člověk nemůže být hodně obézní, kór pokud má její funkci správně kompenzovanou léky. Já přibrala cca 5 kg než jsme vychytali dávkování ;) po těhotenstvích mám ještě o 10 více ale to není štítkou ale tím, že jsem se nijak neomezovala v jídle :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1287
11.5.20 09:04

A ano, keto dietu můžeš i u nemocné štítné žlázy, jen musíš mít správně nadavkovane léky. Když odhlidneme od toho že je to chemický koktejl plný ničeho tak by ti to nemělo v jiném směru uškodit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18056
11.5.20 10:37

Ketoza a především dieta s minimálním příjmem sacharidů, vysokým příjmem zdravých tuků a vysokým příjmem vlákniny naopak v některých případech může upravovat autoimunitní poruchy - takže pokud jsi zalékované a stabilizovaná, tak to zkus. Je potřeba to konzultovat se svým endokrinologem a hlídat hodnoty.

Ovšem výrazně lepší varianout, než nakoupit průmyslové „keto“ prodkuty je tzv, paleo dieta.

Většina zázračných ketodiet je založená na příliš vysokém příjmu bílkovin, minimu sacharidů a omezenm množství tuků - takže to nemá ten efekt na tělo, jako diete s přijatelným příjmem bílkovin a vyšším obsahem tuků a hlavně dostatkem vlákniny.

Nehledě na to, že používají mléčné produkty, což může být jeden ze zdrojů narušené imunity vedoucí posléze k autoimunitmímu onemocnění.

Mrkni do knížky jídlo na prvním místě a zvaž měsíc whole30 a pak uvidíš.
https://www.melvil.cz/…rvnim-miste/

Pokud chceš přijatelně podložené vysvětlení, proč přirozená low-carb může pomoci s tvým zdravotním stavem tak na to potřebuješ angličtinu https://www.amazon.com/…/B00I44JHTE/

Pokud půjdeš do průmyslově vyráběné keto diety určené jen na hubnut, je potřeba si hlídat především ledviny, příliš vysoký příjem bílkovin může spoustit skryté problémy.

Příspěvek upraven 11.05.20 v 10:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18056
11.5.20 10:39

@Mia25 až na to, že můžeš dost přibrat před tím, než se najde diagnoza… Což může klidně trvat roky, protože člověku nepřijde že by měl tak strašné příznaky, aby s tím chodil k doktorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53938
11.5.20 10:42

Není lepší než sáčky si vařit sama? Jak pak najedeš na běžnou stravu kila se vrátí. Na umělé stravě bych asi dlouho nevydržela :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2646
11.5.20 11:12

Omezit cukry, pečivo, přílohy, nehladovět, cvičit a nevyhazovat peníze za kraviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2646
11.5.20 11:13
@Ou píše:
@Mia25 až na to, že můžeš dost přibrat před tím, než se najde diagnoza… Což může klidně trvat roky, protože člověku nepřijde že by měl tak strašné příznaky, aby s tím chodil k doktorovi.

A ani mu není divný, že je vyžranější a vyžranější?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11556
11.5.20 11:35
@Ou píše:

Jestli ta paní zhubla 30kg a 30kg by ještě potřebovala, tak opravdu 60kg člověk nenabere ze špatného fungování štítné žlázy. Že jí štítka asi snížila bazální metabolismus, to je pravda, že se člověk víc zavodňuje, to je taky fakt. Ale svádět na ni víc než 5-10kg je prostě nesmysl. Pokud si ženská s léčenou štítnou žlázou může dovolit jíst 8tis. kJ bez přibírání, a s neléčenou štítnou žlázou už při 8tis. kJ přibírá, tak má možnosti buď jíst jen 7500kJ nebo jít k doktorovi, nebo přibírat a neřešit to. Pokud se „vyžere“ na hodnoty přes 100kg, je to ale z valné většiny proto, že ten denní příjem je mnohem, mnohem vyšší.
Znala jsem ženu, která tvrdila, že skoro nejí, a jedinou neřest má Coca-Colu. Ale pak z ní vypadlo, že vypije 2l Coca-Coly denně. Ty 2l obsahují plný čtvrtlitrový hrnek cukru (224g), takže ona za týden tou Colou „snědla“ víc než 1,5kg cukru. Já jsem jí říkala, ať si nachystá těch 7 plných hrnků cukru a k tomu lžičku, a zkusí si to za týden sníst.
Opravdu znám spoustu lidí v mém okolí, kteří zhubli z výrazné obezity, 100% z nich potvrdilo, že moc dobře věděli, z čeho se vyžrali, a svádění na genetiku, stres, deprese, štítnou žlázu, konec s kouřením atd. atd. je jen obranná reakce. Všechny tyhle věci člověku udělají klidně do těch 10kg, ale víc prostě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1287
11.5.20 12:06

@Ou hele já necítila žádné příznaky a přišlo se mi na ni náhodou, v průběhu roku jsem nabrala těch 5 kilo… když mě viděl endokrinolog tak se zděsil že mám opravdu špatné výsledky. A propo pokud člověk přibere na morbidní obezitu během krátké doby, je to snad známka toho, že je něco v nepořádku a měl by svůj stav konzultovat s doktorem… A ne, člověk nenabere 30-50 kilo jen ze štítné žlázy… naprostá blbost. Já ji mám téměř nefunkční a přibrat 10 kilo už to řeším… Kamarádka ji měla dlouho špatnou a přišlo se na to až v době, kdy dostala rakovinu a světe div se, nabrala do deseti kil (jinak bývala hodně štíhlá)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
12.5.20 21:57

Takova obezita neni zpusobena stitnou zlazou… ja teda diky ni asi taky pribrala, nez se na to prislo na preventivni prohlidce, ale to bylo cca tech 5-10 kg… na jedne preventivce zadny problem, na dalsi za dva roky uz jo, behem te doby to pribirani… pripisovala jsem to ale hlavne tomu, ze jsem prestala mit tolik pohybu co driv, jen mi bylo trochu divne, ze to nejde zhubnout… no, pak se to vysvetlilo… a do keto diety bych nesla ani se zdravou sz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat