Kočárek pro ex od ex

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
rerere
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 18.06.19 13:37
Kočárek pro ex od ex

Holky, jdu si sem asi jen postesknout. Ségra se před rokem rozvedla, její ex se teď zenil a na podzim se jim má narodit miminko. Ségry dcera už odrostla kočárku, tak ho ségra chtěla za levno prodat nebo darovattreba za neco pro děti. Vzhledem k tomu, že její ex ji dluží 3 měsíce alimenty a prý to mají s penězi dost špatné navrhla jsem ji, ač jsem upozorňovala, že se jí ten návrh asi nebude moc líbit, ať ten kočárek dá jim, zadarmo nebo za drobnost. Kupodivu se nenastvala a řekla že mám pravdu, ten kočárek je jak jeho, tak její, tenkrát ho koupili spolu, napůl už jako manželé. Zároveň jim s tím nabídla i postýlku s matrací a veškerým dalším vybavením, kterou chtěla původně za 1000kc prodávat. Taktéž je to zároveň jejího ex, stejně jako její. Vzhledem k tomu, že její ex a ta jeho co s ní teď čeká dítě už jsou manželé, ten dluh co má on na alimnetech se jí asi taky týká. No a ona řekla, že žádný věci po dětech jeho ex nechce, že už je domluvena s jejími rodiči, na vše od nich dostane peníze… Ona je vdaná poprvé a čeká první dítě, ovšem její současný muž už má 2 děti a 3 měsíce na ně nezaplatil alimenty, respektive dal ségře každý měsíc 300kc, aby nemohla si stěžovat, že neplatí… Přiznávám, že ten můj nápad, aby jim to takhle nabídla byl velice zistny a pak jsem ji to i tak podala, ale ona to asi pochopila hned, když s tím souhlasila a nenastvala se, takže teď má v ruce argument na to, že on neplatí alimenty, ale na nové věci por sítě má, ač jim je nabízená velmi zachovala a pěkná vybavicka zdarma… Je to trochu svinarna, ale na druhou stranu já být v jejich situaci, peníze od rodičů si schovám na pliny a jiný potřeby a tohle beru všema deseti, vždyť to je výbava po dětech jejího muže, ne jen po dětech ex jejího muže. Tady by fakt měla jít hrdost stranou, jako co bude dělat, až bude ségra chtít vymáhat zbytek alimentů a má v ruce tohle? Mě to může být jedno, ona pretahla tátu mému synovci a neteri a mohlo by mi to být jedno, ale tak sakra když na alimenty jak si můžou dovolit tohle říct?…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15076 příspěvků 18.06.19 13:40

To si snad fakt už holky děláte srandu. Takže ona si místo nového kočárku, který ji pořídí její rodiče (naprosto normální postup), má vzít starý kočár, v kterém vozila děti exmanželka jejího muže? Neskutečný. Radsi už sestře nic neraď

Aduš8
Kelišová 5231 příspěvků 18.06.19 13:41

Promiň, ale já bych pro své dítě taky nechtěla věci po exce mého muže. A nemyslím si, že by tvoje sestra mohla nějak použít proti němu peníze, které jeho, byť už žena, dostane od svých rodičů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.19 13:43

Myslim, ze by ses do toho nemela montovat :nevim: taky jsme pro vyklizeni baraku nasli veci po manzelovych detech z prvniho manzelstvi, ale ja je striktne odmitla, chtela jsem pro sve prvni dite vse nove a hlavne si to sama vybrat.. a na obhajobu byvaleho Tve sestry - on penize mit fakt nemusi, kdyz je dostane jeho nova manzelka od svych rodicu :nevim:

Aduš8
Kelišová 5231 příspěvků 18.06.19 13:47

Mě by jen zajímalo, jak by to bylo v opačném případě… Kdyby ex tvojí ségry za ní přišel, že po ní chce věci po dětech, protože je kupovali společně a platili napůl. To by ho asi hnala svinským krokem, co…

kruel
Kecalka 460 příspěvků 18.06.19 13:54

Taky sem teda nechtěla nic po EXce…sice jsou ty věci po dítěti, které je samozřejmě taky mého muže., ale já pro své první dítě prostě chci věci jako kočárek a další vybrat sama podle sebe. Né každému musí vyhovovat kočár po dvou děckách, který byl moderní před deseti lety například. Třeba má prostě pro svého prvního potomka uplně jinou představu. Takže ji chápu a ty se do toho radši moc nemontuj a nech to na ségře ;)

Khalesi
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 18.06.19 13:56

Jezis to ke ale blbej napad :roll: v zivote bych nevzala veci po ex. At ji necpe svoje stary veci a radeji resi ze neplati alimenty. A ty se prestan cpat do jinych zivotu, snad je dospela a umi si to vyridit sama. Jeste se tady budes rozcilovat ze je ta nova nechce :zed:

rerere
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 18.06.19 13:57

@Tichošlápek v tom kočárku vozil on svoje děti, podívej se na to takhle. Ale když myslíš :nevim: @Aduš8 nezlob se na mě, ale pokud jsou manželé, je na jejich majetek pohlizeno jako na společný ;) naprosto chápu, že to odmítne někdo, kdo nedluzi jinému peníze, tohle nechápu a určitě to proti nim ségra použije pokud ji peníze za alimenty nedoplati ;) @Aduš8 proč by ji měla hnát? Ona mysli víš, fakt je kupovali společně ;) to, že ty bys ho hnala neznamená, že takhle nesoudna jsme každá ;)

rerere
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 18.06.19 13:58

@Khalesi mě vůbec nejde o ty věci :wink:jde mi o ty alimenty, sehlgre samozřejmě taky, proto tohle udělala ;)

Vercsi148
Kecalka 373 příspěvků 18.06.19 13:59

Tak tohle je teda dost mimo… To je jeho problém jak to má s výživným a s výbavou to nemá nic společného. O to víc, když jí ani nekupuje on, ale JEJÍ rodiče…

Vercsi148
Kecalka 373 příspěvků 18.06.19 14:00

@rerere A jak by jí to pomohlo s alimenty?

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15076 příspěvků 18.06.19 14:00

@rerere tvoje segra nebude mít absolutně co použit. Protože prarodiče koupí svému vnouckovi nový kočárek - ne jeho rodiče z peněz, které by teoreticky mohli použit na alimenty - vnimas ten rozdíl? Je to dárek pro vnouče. Nemá to vůbec co dělat s dluznymi alimenty.

Kriss Tina
Extra třída :D 11013 příspěvků 18.06.19 14:01

Taky bych nechtěla věci po ex přítele. Když tvoje sestra nemá peníze, ať ty věci prodá ne? Nějak nechápu logiku, kdzy on ji dluží peníze tak ona mu ještě bude dávat zadarmo výbavičku, místo aby ji prodala a nějakou korunu na tom trhla… Já třeba mám na chatě schovaný kočárek po prvním synovi, kupoval ho ex a pro mladšího syna sem koupila nový, nechtěla sem aby současný přítel vozil naše dítě v kočáru co vybral ex, plus je ten kočár teda starší, nemoderní a chtěli sme nové věci.

Natálka26
Kelišová 5885 příspěvků 18.06.19 14:01

Me nabídnout muž věci po svým dětech s ex, tak ho nejspíš něčím vezmu po hlavě aby se probral. Pro svoje dítě chci věci jaké si sama vyberu a především nové, ne tahane před 5 lety 2 deckama.

Aduš8
Kelišová 5231 příspěvků 18.06.19 14:04

@rerere no, když myslíš… Ve skutečnosti není dar započítáván do společného jmění manželů. A už věřím, že někdo, kdo zkouší takovéhle sviňátny, by s láskou a úsměvem dal věci někomu, kdo mu dluží na alimentech. A proto, že on neplatí alimenty, tak jeho nová žena má přijmout všechno a a vzít si staré krámy 8o

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama