Kočárek /sporťák pro 6 měsíční holčičku

5
16.9.19 12:57

Kočárek /sporťák pro 6měsíční

Ahoj holky, prosím o radu; vybírám kočárek/sporťák (asi teda kombinovaný) pro naši 6měsíční holčičku. Teď máme Maxi Cosi, ale už je dost velká /69 cm a 7 kg) a hlavně se šplhá nahoru, jak kdyby z něj chtěla vysokočit. Chtěla bych koupit sporťák, aby byl polohovatelný do úplného lehu, měl střížku a byl trochu bytelný na projíždky do lesa… poradíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9821
16.9.19 13:00

@Ren86 konečně někdo, kdo nechce oboustrannou sedačku, a stříšku má snad každý sporťák, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
16.9.19 13:06

@stinga nejsem teda žádná odbornice, koukám na tyhle věci poprvé, ale viděla jsem i sporťáky bez střížky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2053
16.9.19 13:09

Já měla valco snap sport, a britax bmotion 4+. Valco je menší, lehčí, nafukovací kola, kratší ležení asi 85cm, střecha kratší než britax, polohování do lehu ano i polohování nohou, nebylo odpružení. Britax ten u mě vyhrál. Dlouhé ležení asi 105cm, gelová kola (vlastnosti nafukovacích, ale nepíchonou), odružení, dlouhá střecha, polohování do lehu, polohování nohou. Jen byl těžší než to valco. Britax myslím 11kg, valco cca 8kg. Materiál byl lepší taky u britaxu. Valco je takový šusták. Záleží k čemu kočárek bude. Britax lepší do terénu určitě, je celkové bytelnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
16.9.19 13:12

@Veru1987 @Veru1987 díky moc, kámoška mi taky radila Britax nebo Valco, tak na tom asi něco bude :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10565
16.9.19 13:21
@Ren86 píše:
@Veru1987 @Veru1987 díky moc, kámoška mi taky radila Britax nebo Valco, tak na tom asi něco bude :)

Valco ani Britax nejsou do lesa. To jsou městský kočárky. V šesti měsících by jsi měla mít otočnou sedačku, aby na tebe dítě vidělo. Jednak na něj potřebuješ vidět ty a hlavně dítě potřebuje oční kontakt s matkou. Taky se ti může stát, že sporťák se sedačkou jen po směru jízdy budeš moct hodit do kopru, protože ti v něm bude dítě brečet. Koukni tady do diskuzí na kočárky s otočnou sedačkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
591
16.9.19 13:22

@Ren86 koukni třeba ještě na BabyDesign Clever. Osobní zkušenost nemám, ale maminky ve skupině BabyDesign na něj nedají dopustit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4545
16.9.19 13:23

@Ren86 Koukněte na Easywalker QTRO, je bytelný, projede louku, les bez problémů, zároveň je dost obratný do města, je lehký a skladný, skládá se v jednom kuse (sedačka se nemusí oddělovat od podvozku) a vejde se i do malého kufru auta (vyzkoušeno u Škoda Citigo) ve stříšce má integrovanou sluneční clonu. Má nafukovací kola, kterým jdou vyměnit duše (kamarádka měla ložiska předních kol nýtovaná, takže když kolo píchla musela koupit buď nové kolo jako celek nebo dát na výměnu do servisu :roll: ), a je velmi dobře odpružený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2053
16.9.19 13:24
@Janli píše:
Valco ani Britax nejsou do lesa. To jsou městský kočárky. V šesti měsících by jsi měla mít otočnou sedačku, aby na tebe dítě vidělo. Jednak na něj potřebuješ vidět ty a hlavně dítě potřebuje oční kontakt s matkou. Taky se ti může stát, že sporťák se sedačkou jen po směru jízdy budeš moct hodit do kopru, protože ti v něm bude dítě brečet. Koukni tady do diskuzí na kočárky s otočnou sedačkou.

Co je špatného na britaxu? My jezdili běžné po louce, přes les.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14796
17.9.19 17:55

Britax je do lesa a terén, ale musíš mít trojkolku B-Motion 3 , jsou ale i lepší kočárky do terénu, to je jasný, záleží na cenové představě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14796
17.9.19 17:57

Všeobecně, pokud chceš sporťák do terénu, vybírej z trojkolek a čím větší kola a odpružení, tím lepší… např:

https://www.emimino.cz/…kty/hledani/?…
https://www.emimino.cz/…kty/hledani/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama