Kočárek Trojkombinace ano/ne?

LP4
103
28.8.21 12:33

kočárek Trojkombinace ano/ne?

Ahoj, můžete mi prosím poradit? :)

Čekáme mimco a chci koupit kočárek jenže já nevím zda trojkombinaci nebo koupit zvlášť autosedačku, korbu a později rovnou golfky?

Když miminko usne v autě, tak si u trojkombinace představuji, že autosedačku pricvaknu místo korby na kočárek..ale když mít trojkombinaci nebudu tak ho budu muset probouzet a přendat do korby nebo čekat až se vzbudí? Nebo jaké máte triky?
Jsem sice z Prahy, ale ráda bych na časté procházky autem za Prahu, chci kočárek, který přežije terén v lese v pohodě.

1. jak praktikujete výše uvedené?
  1. je možné přejít z korby třeba s 9mesicnim dítětem rovnou na golfky nebo je třeba nějaký ten sporťák, co je u trojkombinace?

3)lze roční miminko vozit v golfkach v zime?

1. co mi prosím doporučujete?

miminko se mi narodí v zimě.

Omlouvám se, za zvláštní otázky, ale bohužel nemám ve svém okolí moc maminek s dětmi, tudíž nevím, kde jinde tyto odpovědi na mé otázky zjistit :( :)

Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24386
28.8.21 12:47

Dvojkombinaci a vybírat podle sporťáku. Z korby rovnou na golfky to není dobrý přechod, jestli myslíš teda klasické gofky. A autosedačky v trojkombinaci jsou nekvalitní, takže tu zvlášť. Jinak vajíčko jde nacvaknout prakticky na jakýkoliv podvozek, když máš adaptéry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
565
28.8.21 12:49

Měli jsme terénní trojkombinaci od Jané a i když dítě bylo malinké, z korbičky rychle vyrostlo. Sporťák byl celkem blbý. Jediné co bylo fajn bylo, že se na podvozek dalo nacvaknout vajíčko (právě kvůli tomu nepřendávání při spaní). Dneska bych se rozhodla jinak a koupila pořádný velký kočár s korbičkou a pak takové ty překlápěcí golfky, co se snadno složí do auta. Bohužel neznám značku. Známá v tom má občas dítě už v pěti měsících, když se jí nechce brát velký kočár do auta a v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
1010
28.8.21 12:49

Autosedačky z trojkombinací bývají malé a nekvalitní. Rozhodně nedoporučuji. Výběru vajíčka bych věnovala víc prostoru. Doporučuji se podívat do facebookové skupiny Děti v protisměru. Jsou tam i dobré rady, jak miminko v autosedačce správně upoutat, obléknout a jaké vajíčko vybrat.
Kočárků, u kterých jde koupit jen korba, bohužel moc není. Většinou jsou v obchodech dvojkombinace. Jestli budeš často jezdit autem, tak bych volila něco lehkého, dobře skladného. Na vajíčko je pak možné dokoupit adaptéry a pak jen nacvaknout na podvozek. Nedoporučuje se to ale na dlouhé vožení. Poloha ve vajíčku není ideální a miminko by ve vajíčku mělo být pouze na nejnutnější dobu. Rozhodně bych v něm neplánovala vozit miminko na dlouhé výlety. Já to dělala tak, že jsem miminko vyndala z autosedačky do nosítka nebo šátku, tam miminko znovu usnulo a pak jsem i s nosítkem přendala spící dítě do kočárku. A golfky… Jsou podle mě na prd. Zaměřila bych se na kvalitní sporťák, který projede terénem a bude lehký, ale zároveň dlouhý, aby vydržel i na větší dítě. Já prostě golfkám nefandím, podle mě musí být pro dítě i nepohodlné. U nás ve městě jsou všude dlažební kostky a s golfáčem tu jezdí jen turisti. Žádná místní maminka by si tohle nikdy nakoupila, protože by nikam nedojela. Ale záleží kde bydlíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
1010
28.8.21 12:50

@mokkk jako pětiměsíční nesedící dítě do golfek? :open_mouth: to není dobrá rada, fakt ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1682
28.8.21 12:57

Mně se ještě nikdy nestalo, že bych potřebovala spící dítě přendat do kočárku. Jakmile zastavím, je vzhůru :lol:. A je lepší, když spí na rovném. Nicméně, vejce přicvakneš. A jakýkoli kočár, na to nepotřebuješ trojkombinaci. Ale kdybys jí chtěla, tak proč ne. Moje sestra měla jakousi noname hodně houpavou a zvládlo to dvě děti ve vesnici na horách v pohodě. Roční dítě dej normálně do sporťáku, jsou i skladné, jestli ti jde o toto, nebo proč chceš rovnou golfky? Zvaž i nosítko, pokud chceš chodit na procházky za město. Ale :D, nechci ti kazit iluze, já si taky myslela, jak budu jezdit za město na procházky, úplně ty samé plány jsem měla, a realita? Chodila jsem někde poblíž, byla jsem ráda, že mám rychle uspáno a rychle se vrátím. Od cca 4. měsíce dítě příroda vůbec nebavila a řvalo a řvalo, takže jsem jezdila po městě a byla ráda za rozruch. Já, takový vesnický lesní tvor..
Jestli nemáš moc představu, co bys potřebovala, tak si kup nějakou bazarovou korbu a než z ní vyroste, budeš už vědět, co vám bude vyhovovat a podle toho koupíš dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24386
28.8.21 13:00

@mokkk teda 5 mesicni bych do golfek nedala ani omylem, pokud teda myslíš ty fakt klasicke co se složí na malý balíček. To nejde do lehu (max nějaký pololeh), nemá to odpružení, takže v terénu je v tom dítě úplně vytřeštěné atd, já je teď koupila až dvouletému, ale je to tak na nějaké popovezení po rovné cestě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10082
28.8.21 13:37

Já bych kupovala vše zvlášť, s adaptéry nacvakneš autosedačku na sposutu kočárů.
Za mě je i dvojkombinace těžký kompromis. Koupila bych hluboký kočár z druhé ruky, a pak uvidíš.
Určitě bych dávala pozor, aby bylo vš ehoupací, což ti vyloučí designovky.
Ostatní záleží na tvých preferencích, jsi vysoká, kdo bude jezdit s kočárem. Bude ten kočár častý těžký terén nebo občas těžký, ale většinou běžný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54031
28.8.21 13:54
  1. Vybrat kvalitní atosedačku a hluboký kočár, velmi často jdou přes adaptéry secvaknout dohromady (ale popravdě prvního dítěte jsem využila asi třikrát, u druhého vůbec), 2) v návaznosti na to kvalitní sporťák, 3) až dítko doroste, můžeš pořídit golfky, ale klasika golfky do terénu moc nebudou.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
565
28.8.21 14:21

@Kriss Tina Já nemyslím ty golfky, co se skládají podélně na dlouhý balíček, ale takové ty překlápěcí, co jakoby střechu přelomíš na kolečka. Možná jsem to napsala blbě a je to spíš sporťák, samostatně prodejný. Většinou to bývá modré nebo černé a hodně se s tím jezdí v autobusech. Je to lehké a dobře pohyblivé. Docela mě mrzelo, že už jsem to na svoje dítě nestihla koupit, ale nebylo to potřeba. Tohle bych řekla, že uveze i čtyřleťáka. Ale značku fakt nevím (asi jich bude i víc).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
28.8.21 14:44

Já jsem s trojkombinací spokojená. Vajíčko do auta jsme měli do roka a potom jsme koupili už větší, kvalitnější autosedačku. Ano, ta výhoda je v tom, že můžeš přicvaknout na kočár a nevzbudíš tak dítě, ale i ta, že nemusíš tahat celý velký kočár, ale jen podvozek. Na druhou stranu tohle je spíš na nějaké kratší procházky, nebo k doktorce, na delší už je potřeba dát mimčo do hluboké korby, páč vajíčko není zas tak zdravé na záda a když třeba prší, fouká, tak je mimčo víc odkryté.

S devítiměsíčním bych volila spíš sporťák, než golfky, protože golfky hodně drncají (menší terén s nimi sice přejedeš, ale mimčo je natřepané jak řízek a ani pro tebe to není pohodlné bojovat s každým větším kamínkem). Golfky jsou spíš na kratší přechody, když jdeš třeba do obchodu za roh. Nebo potřebuješ někde přejít schody (golfky snadno čapneš, sporťák už je horší v jednom.) Nebo třeba na cestování jsme brali golfky, zabíraly míň místa a na to popocházení na dovče nám to stačilo. Navíc není v golfkách tak pohodlné spaní a dítě do roka v kočárku ještě často spává (sporťák je pohodlnější, větší, v poloze vleže mi syn v klidu spinkal).

Roční miminko v golfkách v zimě vozit lze, ale je to celkem na prd. (Vyzkoušeno). :D Jelikož potřebuješ fusak, golfky jsou malé, fusak mi třel dole o kolečka. A jezdit po sněhu v golfkách taky nic moc. :-D Takže určitě je sporťák lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
28.8.21 14:46

Jo a ještě jsou golfky celkem nepohodlné i pro maminku (já osobně jsem vyšší, takže se musím docela zohýbat k řídítkům) a navíc jak jsou ta řídítka blízko ke kočárku, tak často zavaďuju nohama o kolečka, nebo brzdu a tak.

Jinak my jsme ale měli jak sporťák, tak golfky a střídali jsme podle potřeby. To je asi nej. :) Golfky seženeš za pár korun.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
28.8.21 17:24

Neznam ve svem okoli temer nikoho, kdo si nechal sportak s trojkombinace… Je to velky kus, ktery se nacvakava na podvozek- zabere tedy hodne mista- vetsina samostdtnych sportaku se sklada v jednom kuse… Vajicko z trojkombinace- jsou mala, minimálně se ma ditko vozit do 9 kg- ale cim dele tim lepe… My meli vajicko od Cybex a mala tam jezdila az do 14 mesicu… Adaptery existují na temer vsechny kocarky, ale vazne to vyuzijes minimalne- k doktorovi proste capnes vejce a jdes- vyndavat pozvozek, někde ho parkovat, zamykat… Vubec… Nakoupit- zase vejce das do kosiku a jdes… Adaptery jsem pouzila mozna 2×, kdyz jsem jela do obchodniho centra koupit boty😂… Souhlasim s tim se zamerit na sportak- v korbe budes mit mimino max6-9 mesicu, ale pak rok a pul budes mit sportak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24386
28.8.21 18:13

@Speku já třeba mám sporťák z kombinace a jezdím s ním už 2 roky, ale já vybírala kočárek podle toho sporťáku, korba mi byla celkem jedno, když se používá chvíli :D že zabere víc místa mi ani moc nevadilo, do auta sme ho moc často nedávali a i tak se vešel v pohodě. Akorat to nacvakavaci vajíčko sem teda využila jen párkrát k dětské Dr, a jednou když sem jela MHD přes celé město a muž nás pak nabíral autem, abych sebou nemusela táhnout vajíčko extra :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
28.8.21 18:16
@Kriss Tina píše:
@Speku já třeba mám sporťák z kombinace a jezdím s ním už 2 roky, ale já vybírala kočárek podle toho sporťáku, korba mi byla celkem jedno, když se používá chvíli :D že zabere víc místa mi ani moc nevadilo, do auta sme ho moc často nedávali a i tak se vešel v pohodě. Akorat to nacvakavaci vajíčko sem teda využila jen párkrát k dětské Dr, a jednou když sem jela MHD přes celé město a muž nás pak nabíral autem, abych sebou nemusela táhnout vajíčko extra :D

No vidite, ale jak jste psala, vybirala jste hlavne podle sportaku… Vetsina kamaradek vybirala podle hlubokeho kocarku a pak byly dost zklamane… Navic kazdy ma proste jine preference a ocekavani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat