Kočka, nebo já

Anonymní
16.8.15 07:25

Kočka nebo já

Zdravím vás, radši anonymně.
Abych Vás vnesl do situace.. mám rád zvířata, kočky teda moc nemusim, ale přítelkyně je má ráda a já je začal mít celkem taky rád (i když ne tak jak ona). No pořád žadonila, že chce kočku a nakonec jsem tedy domů přines rovnou dvě, aby jim nebylo smutno.. (jedna z adeptů na „největší chyba v životě“ )
No a teď už delší dobu (cca několik měsíců, možná půl roku) řešíme problém s tou jednou…
Jedna je vyčůraná jak mraky, chytrá, prostě pravá kočka, no a ta druhá z útulku je, s prominutím hloupá, prostě něco v hlavě je špatně, neslyší na jméno, nereaguje skoro na nic, dokáže půl hodiny čumět z okna do jednoho místa – např. střecha protějšího domu kde se za tu půl hodinu nic ani nepohne. Prostě jak jsem psal, je za míň. Nicméně vživotě se nestalo, že by si došla mimo svůj záchudek.

Kdežto ta druhá je jak jsem psal poslední půl rok strašně problémová, začala nám (omlouvám se že sem neslušnej, kdyžtak zavřete oči :jazyk: ) chcát kde jí napadne, začlo to tím, že nám začla chcát do krabic s různýma věcma (ty sme měli po tom co jsme malovali ejdnu místnost naskládané v rohu) No pokračovalo to tím, že si občas došla na koberec, pak se vychcala psovi do krmení (půl pytle granulí za 2 tisíce na vyhození), pak nám začla chcát do oblečení které jsme občas někde nechali ležet, třeba na gauči.., no velice rychle nás to odnaučila. Pak začla chcát občas i na deku u televize, (už mi z toho tikalo v oku). Už v tu dobu jsem říkal přítelkyni, že jestli toho nenechá tak jí budeme muset najít nějakej jinej domov kde bude moct být celý den venku. (jo je to hnusný, ale jaký řešení bys měla ty, když na ní nic nezabírá, zkoušeli sme snad vše co tě napadne.. víc kočičích WC, jinej kočkolit, atd) cokoliv sme před ní uklidili vyústilo jen v tom, že si našla jiný místo. Pak jednoho dne si došla na záchod na židli od počítače, samozřejmě se to tam vše pěkně vsáklo, takže nereálné to vyčistit.. (židle za 2tis.) tak sem řek že dost a dávám jí poslední šanci..

Přítelkyně je týden pracovně na druhém konci ČR. Včera jsem šel přes noc na ryby, využil sem dne volna.. Já osobně chodím na noční tenhle týden, takže jsem šel ve čtvrtek večer do práce, vrátil se ráno, chvíli usnul u TV na gauči a pak sem šel něco dělat. Večer sem vzal psa a jeli sme na ty ryby, takže kočky byli doma pouze s chvilkovým dozorem (pořád jsem lítal sem a tam, takže kromě dvou nocí nebyli nějak extra samotné) cca 36hodin. Takový čas jsem prostě nebyl v posteli. No a před chvílí jsem šel a že převleču povlečení, vemu ho do ruky a mokrý… samozřejmě pochcaný. Nakonec byla postel pochcaná na 5 (!! ) místech z toho jedno bylo navštíveno asi vícekrát… Peřina, polštáře, povlečení i samotná motrace pochcaná..
V tu chvíli mi přetekl pohár.. jak jsem psal, zvířata mám rád, ale myslím že zas by měl mít u toho člověk rozum… Prostě buď já nebo kočka. Tak jsem zavolal přítelkyni co a jak, co se stalo a co bude následovat, že už toho mám dost a ona mi na to řekla, že k tý kočce patří a že pokud vyhodím kočku, půjde taky, tak sem začal mluvit a v půlce věty mi to položila. Zavolal jsem jí zpět a zeptal se jestli to myslí vážně a že prý jo, tak jsem se zeptal jestli si tedy vybírala kočku, místo vztahu semnou… Na to nic neřekla a pochvíli mi to pověsila.. Pak sem jí akorát ještě poslal sms, stím že to beru tak, že si vybrala kocoura a že doufám, že si najde někoho kdo bude kočky tak moc milovat, že mu nebude vadit když mu budou chcát do postele… :oops:
Ještě dodám, že s tou dotyčnou kočkou sou i další problémy, jako např. šplhání po záclonách, po žaluziích, okusování všeho možného… prostě devastuje byt, plus všude chčije (ta druhá kočka je naprosto v klidu, nic neničí, akorát hraje..)

Trochu ve mě škube svědomí, že je to odemně nefér, pak si zase říkám, že už o tom přítelkyni říkám strašně dlouho a v podstatě nic neudělala pro to, aby se to zlepšilo.
To sem fakt taková svi_e a ha__l? :zed:

:pocitac: opravdu se těším na Váš názor..
a ještě dodám, že s přítelkyní máme dlouhodobě problémy ve vztahu apod.. ale to je jinej příběh
jo a byl a jsem docela rozčílenej, tak se omlouvám, za to jak píšu.. Na svou obhajobu musím říct.. koho by to nenas…?

PS - anonymně pro známého, který nemůže vkládat anonymní příspěvky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16.8.15 07:32

Jestli je to kocour, co zkusit vykastrovat? Jinak se nedivim ani trochu, něco takového bych nevydržela. :poblion: :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22766
16.8.15 07:33

To už jsi před časem psal, ne? Naco sebptat znova?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22766
16.8.15 07:33

To už jsi před časem psal, ne? Naco sebptat znova?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
16.8.15 07:39

Povím ti, že čtu o té kočce otevírá se mi kudla v kapse, tohle bych já osobně nevydržela ani týden a můj manžel určitě ani den.
Potíž je v tom, že nejsi kočkomil, prostě máš zvíře, i když tohle je dobytek a ne zvíře, které máš rád kůli partnerce, ne že bys ho miloval protože miluješ kočky. Já sama mám dvě, jsou na baráku, mají udělaný průlez do domu, pelíšky mají u kotle, nejteleší místo v baráku, mohou kdykoliv ven courat do lesa, kdykoiv domů…ale do samotného baráku je nepouštím, aby mi skákaly po postelích, po gauči, po lince, po stole…no tak to bych těžce nedávala. Prostě nejsem pravý fanatický milovník.

K tvé přítelkyni nevím, co napsat. Nechápu, že jí nevadí, o ta kočka dělá, já už bych z toho byla šedivá, nechápu, že stím nic nedělá, co nevím, nikdy jsem se s tím neetkala, ale chci-li mít kočku v bytě, a dělá-li toto, musím s tím něco dělat. Navíc nekastrovaný kocour, to musí být takový smrad, že je to hnus. Vybrala si kočku a ne tebe, to přeci o něčem vypovídá. Zase nvím, jestli je fér dávat kočku z domu, když ona je pryč, zase když bude doma, tak jí pryč nedá, prostě ty jo, neumím poradt a to se mi často( sebekriticky to přiznám :mrgreen: ) nestává :mrgreen: Tak jen, že já bych toto chování u kočky nesnesla tak dlouho jako ty ani omylem, i jen ze čtení toho popisu se mi ježí chlupy na těle, takže tě naprosto a plně chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47182
16.8.15 07:41

Nás kocour tohle zkusil pár dni ze znackoval a hned jsme volali na veterinu, šel vykastrovát a je zas nastesti hodný kluk. Kastrace mu pomohla. Šel na ní kolem 7-8mes.
Musíte ji nechat vykastrovat, ale jestli to u vás pomůže, když to dělá už tak dlouho.
Měli jste to řešit hned, když to zacla dělat.
Pokud nepůjde napravit, asi ji budete muset najít nějaký nový domov, jestli si ji někdo vezme ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
16.8.15 07:43

Ty uz jsi psal, dokonce si pamatuju nick. Rozejdi se s pritelkyni, posli ji i s kockana do haje a najdi si nekoho normnalniho. Ve tvem veku je zcela zbytecne se takto trapit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
16.8.15 07:46

Taky jsme meli kocku, co curala vsude mozne a cim vic jsme ji za to trestali, tim to bylo horsi. Uz jsme ji taky chteli davat pryc, ale nakonec nam nekdo poradil zavrit na nekolik dni i se zachudkem do jedne male mistnosti, kde se toho neda moc znicit a nejsou tam lakave mista na curani - koberec, polstrovane zidle.. Do koupelny, na chodbu apod. Aby ji to nutilo jit radsi na zachudek. Dal do bytu proste nepoustet. Nekdo by rekl mozna tyrani, ale u nas to fakt pomohlo. Po 3-4 dnech zacit poustet pomalu do bytu jenom na chvilku a pod dozorem. Po tyhle terapii uz mame nekolik let s kockou absolutni klid, uz ji davno muzu nechat v celym byte samotnou a nikam jinam nez do svyho se od ty doby nevycurala.
Co se tyce vztahu, tam tedy poradit neumim. Jestli ma radsi kocky, tak asi bude neco spatne… :roll:

Příspěvek upraven 16.08.15 v 07:49

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47182
16.8.15 07:47

Jste bych dodala že miluju kočky, ale doma u nás smí být jen čistý kocour, který se chová slušně. Jinak bych to orvala, ale šel by ven na zahradu, dom uz by nevkrocil pokud by dělal co nesmí.
Ten nás se nastesti napravil. Ale my jsme na to reagovali hned, takže si nenavykl chodit jinam. Po té kastraci jsem s ním pár dni chodila nosila ho na kocicak a je v pohodě. Ale u vás už to trvá moc dlouho.
No ale šanci na nápravu po kastraci bych ji dala, jinak by šla ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.8.15 07:49

Špatný přístup máte oba dva. Podejte si ruce. Kočka nečůrá mimo záchod jen tak z plezíru. Taková milovnice koček, a řekne. že tohle ke kočce patří?? Kočka tím dává něco najevo. Buď je to, jak píší holky, kocour, a potřebuje kastrovat. anebo má tá kočka nějaký problém. Buď zdravotní, anebo jí něco vadí. Dělá to od začátku, anebo začala později?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.8.15 07:50

A to, že kočka kouká půl hodiny z okna neznamená, že je není normální :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26152
16.8.15 07:51

Rad se ti tu dostalo nepočítaně…evidentně jsi to nevyřešil, co čekáš, že se dozvíš nového?
Možná je v tom záměr přítelkyně ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6195
16.8.15 08:04

Já tě naprosto ápu (pardon, nefunguje mi spodní část kláesnie, tak snad to bude k přečtení) a myslím, že problém není tom, že přítelkyně kočku miluje, ale tom, že ji miluje í než tebe.
Jestli se s ní neeš rozejít, zkus jí narnout, že ty tomle prostě žít nemůžeš - ož naprosto ápu, takže jestli e bydlet se sou kočkou, že budete bydlet ne spolu, každý e sém. Zajímalo by mě, o na to řekne. Dost možná to pro ni bude dobrá záminka, proč se rozejít?

Ale naprosto tě ápu, pokud se kočka oá takto, já osobn by ji asi neala uspat. I kdyby ji sebeí miloala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21943
16.8.15 08:16

Nepsals to už jednou tady? Jako bych to už četla :nevim:
No, já bych to nevydržela.
A to si vem, když byste měli mimino, jak by to u vás v bytě vypadalo, jak v bordelu, když přítelkyně nezvládá ani kočky :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35023
16.8.15 08:20

Ke kočkám nic neřeknu, nemám je ráda a popravdě, co mám děti, tak mě štve i vlastní pes, je v domě a s plazícími se dětmi to fakt nejde dohromady :( ale nic nenadělám, to je něco jiného. Jen chci říct to, že se přítelkyni nedivím - kdyby na mě někdo vybafl stylem, že buď já nebo můj pes, tak reaguji naprosto stejně, už prostě jen tenhle nekompromisní výběr :nevim: Až se vrátí, promluvte si o tom znovu, v klidu a s tím, že buď se najde řešení, jak kočku „srovnat“ nebo že tam nebudeš ty (pokud to tedy není tvůj byt :mrgreen: ), ale i tak bych to vztahovala na sebe, jestli víš co myslím… ne buď ty nebo kočka, ale pokud se to nezlepší, tak v tomhle prostředí já nebudu nebo nechci být. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama