Kojení a hubnutí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucinda
Stálice 92 příspěvků 22.06.04 14:28
Kojení a hubnutí

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat jestli jste měla některá problémy s hubnutím při kojení. Já plně kojím již 4 měsíce a bez problému jsem po porodu zhubla co jsem v těhotenství přibrala a pak ještě další kila navíc. Snažím se jíst pravidelně, ale jakmile ošidím jedno jídlo hned mám další kilo dole. Je pravda, že člověk se určitě víc hýbe při péči o miminko a jídlo trochu (někdy i trochu víc) šidí, ale myslíte že je to v pořádku? Jaké máte zkušenosti? Díky. Lucka

Reklama

Najdete v encyklopedii: Hubnutí při kojení

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  23.06.04 21:23

Ahoj, z vlastní zkušenosti nevím, kamarádka ale také děsně zhubla první rok mateřství.. byla to prý kombinace kojení, stresu, málo jídla… Takže vypadala po roce jak nemocná… později se to spravilo… Jestli ale hubneš moc, tak radši šupajdi k doktorovi… není radno něco podcenit (nervy) či zanedbat..
 Efi

Mysak
Kecalka 157 příspěvků 24.06.04 02:29

Ahoj Lucindo,
ja plne kojim uz 7 mesicu a stale se nemuzu zbavit asi 8 kg nadvahy co mi zbylo od tehotenstvi. Ja naopak kdyz vynecham jedno jidlo tak ne ze zhubnu ale nemam mliko pro maleho. Takze jim porad i kdyz nemam hlad! To je des! Jine mamci hubnou u kojeni a ja mam jeste vic nez kdyz jsem prisla z porodnice!!! Ale ten muj milacek mi za to stoji. Az dokojim tak se konecne pustim do nejake diety a nebo to spadne dolu samo! Uvidime.

kostka
Kecalka 405 příspěvků 24.06.04 09:47

Ahoj Luci,
ve svých 20,než se mi narodila první dcera,jsem vážila 50 kg(měřím 166). Po porodu jsem zhubla na 47, ačkoli jsem kojila hodně krátce, jen asi 3 týdny. Tahle váha mi vydržela celých 6 let, i když se mi za 3 roky po první narodila druhá dcera. Až když jsem začala chodit do práce (sedavé zaměstnání), zas jsem celých 10 let vážila 50. No a teď mám 7m chlapečka, kojím a během 3 týdnů po porodu jsem zase zhubla na 45 :roll: . Můžu jíst jak chci co chci a víc mít nebudu. Jinak jsem naprosto zdravá, vždycky jsem jedla normálně a všechno, ale vlastně jsme v rodině všichni hubení, tak to asi budou geny. Snad se časem zas vrátím aspoň na těch 50. Pá Hana

Lucinda
Stálice 92 příspěvků 24.06.04 12:00

Ahoj holky, moc děkuju, ještě to nějakou dobu budu sledovat a kdyby bylo nejhůř zaskočím k doktorce :( . Jinak s tím úbytkem mléka když šidím (spíš nestíhám) jídlo tak to funguje u mě stejně. Já už hodně zhubla v těhotenství (- 6 kg jak mi bylo do 6. měsíce pořád blbě) takže asi se u mě obrátil metabolismus, protože před těhotenstvím to bylo spíš opačně. Při svých 158 cm jsem měla 59 kg a teď mám 49 kg (to jsem měla naposledy ve 20 letech což je už 10 let). Ale vidím, že jste na tom některé podobně, asi nás ty naši drobečkové pěkně vysávají :D

angelika02
Stálice 89 příspěvků 24.06.04 20:15
:D

Je velký problém najít nějaký prostředek na hubnutí, protože většina produktů je třeba konzultovat s lékařem :cry:
Ale jsou produkty, které lze normálně užívat, jsou to produkty, které umožňují pomalé hubnutí. Rychlé hubnutí, kdy tukové enzymy vyhladoví, není doporučeno (jen prodejci a inzerci - že můžete zhubnout za měsíc až 10 kg! ) Je to úplná blbost, protože tukové buňky si dělají zásobu a tím dochází po zkončení kúry ke zpětnému efektu. :cry:
Pomalé hubnutí cca 0,3 kg za týden, je ideální pro tělo, nesmí docházet k úbytku vody a svalstva, ale odbourání opravdu jen tukových enzymů.
Co mohu doporučit při kojení, aby opravdu to nemělo vliv na vývoj vašeho dítěte, tak používat především produkty pro vnější používání jako je např. :P
Zahřívací zeštíhlovací gel:Tento gel je nejjemnější podpůrný prostředek k vyhlazení „pomerančové kůže“. Vysoký obsah mořských řas (40% podíl čerstvých řas) vám zaručuje po 10 dnech používání výrazné snížení výskytu nepůvabných tukových polštářků a celulitidy. Hřejivý účinek gelu vyvolává na místě aplikace dostatečné pocení (kožní výměnu) a zvyšuje pronikání zeštíhlovacích složek. Doplňuje pokožce minerály, tónuje ji, upevňuje a nově utváří siluetu postavy.

Více info v ikoně hubnutí včetně rady s lékařem najdete na http://www.prozdravi.cz/index.php?…
Krásné a zdravé hubnutí přeje Angelika

hanusa
Nováček 6 příspěvků 15.03.10 11:48

Ahojky, já se při kojení dostala na 46 kg (z původních 55 před těhotenstvím)a už mi doporučovali, abych přestala kojit, ale to já nechtěla, protože vím, že je to nejlepší, co můžu pro malého udělat, tak jsem zabrouzdala a nechala si poradit a teď mám cca 52 kg, ale hlavně dál nehubnu, mám výživné mlíčko a kojím doteď!!! Malý bude mít za 14dní rok. Sice jsem do toho musela zainvestovat, ale pro mé a prckovo zdraví bych udělala cokoli. A hlavně přibírám na svalové hmotě a ne na tucích!!! Bližší informace na
hanusa.sa@post.cz

Rézinka
Kecalka 184 příspěvků 15.03.10 14:00

hanušo ty tady v jednom tématu hubneš, v dalším formuješ, ve třetím zase ať nehubneš moc, jiné příspěvky tu nemáš, takže jestli chceš někoo zlákat na herbalife apod., tak toho prosím nech, je to dost průhledné :zed:

Fish
Kelišová 6069 příspěvků 15.03.10 14:33

ahojky,

taky jsem při kojení hodně zhubla - všechny kila co jsem v těhu nabrala - plus dalších 5 :) Ale těch 5 šlo zase rychle nahoru jak jsem kojit přestala :think:
Takže uvidíš - ale pokud by jsi měla hubnou extra moc - radši zajdi k lékaři ať máš jistotu že je vše jak má být.

Pa

Janice22
Nováček 8 příspěvků 15.03.10 15:02

ahoj, taky jsem hodne zhubla. Malému je 8 mesicu a ja mam o 7 kilo min nez pred otehotnenim…u mě ale asi hodne dělá to, že chodím ke všemu tomu běhání přes den ještě večer na spinning, ale nemlžu si pomoct- parádně si u toho dobíjím baterky 8-)

culikata
Kecalka 381 příspěvků 15.03.10 20:04
Rézinka píše:
hanušo ty tady v jednom tématu hubneš, v dalším formuješ, ve třetím zase ať nehubneš moc, jiné příspěvky tu nemáš, takže jestli chceš někoo zlákat na herbalife apod., tak toho prosím nech, je to dost průhledné :zed:
:palec: to je dobry,me by to nenapadlo.

Jinak ja taky porad hubnu,ale nadsena z toho nejsem,ponevadz mi chybi energie,byla jsem zvykla hodne sportovat,ted jsem sla plavat a malem jsem zkolabovala :cry: , :cry: navstivila jsem mudr.a ta mi zjistila problem se stitnou zlazou,tak cekam na vysledky,bud jen zanet nebo hyperfunkce,takze preventivni prohlidku doporucuji,ja chtela jen vedet jestli mi nechybi zelezo.....

hanusa
Nováček 6 příspěvků 16.03.10 08:50

Máš pravdu, možná se Ti to zdá divné, ale já si opravdu váhu začala redukovat a ubírat na centimetrech z důvodu pročištění organismu a odstranění odpadových látek (pro mě to byl samozřejmě druhotný efekt) a poté jsem začala pracovat na nabrání svalové hmoty (poněvač jsem váhu potřebovala zvýšit a u kojení mi to nijak nešlo, ať jsem jedla, co jsem jedla). A přidal se ke mě i manžel (což jsem se divila - měl cca 100kg), je spokojený a prozatím má dole přes 6 kg a kalhoty jsou mu už taky velké).
Takže můžu říct, že mám vlastní zkušenost s hubnutím, formováním postavy i přibýváním na váze při kojení a vím, že to funguje!!!

Heduš
Stálice 84 příspěvků 16.03.10 17:15

Já jsem 3m po porodu a jsem na svojí váze a vlastně taky hubnu pořád, ale ne už nějak radikálně, třeba 0,5 kg za týden, doteď to bylo fajn, bez problémů se vejdu do většiny věcí před těhotenstvím, ale už si začínám říkat, aby to nešlo ještě nějak moc dolů, to už bych byla asi za chvíli dost hubeňour; na druhou stranu si říkám, že fyzicky se necítím špatně, nějak slabě nebo tak něco, malého v pohodě nosím, energie mám dost, tak si říkám, že je asi vše ok; asi bych to řešila, kdybych hubla nějkým šíleným tempem

culikata
Kecalka 381 příspěvků 16.03.10 19:05

Pokud se citis dobre,tak to je v poho,ale ja mela navaly horka,unava,ze jsem ani prcka nezvedla,buseni srdce,bolesti bricha,tak nejak me to nebavilo citit se tak mizerne.Vlastne to trva porad,jen jsem si na to zvykla,cekam na vysledky a moznost lecby :-( .

tobiasek
Nováček 2 příspěvky 04.05.11 21:37

Ahoj holky tak to vám závidím já jsem 4 měsíce po porodu a nezhodila jsem ani kilo a nevím proč, když to tak čtu tak plno z vás hubne o sto šest, akorád když jsem přišla z porodnice měla jsem 7 kg dole ale jinak se mi váha nehne. Nemáte nějaký recept aby to šlo dolů?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Sedm pomocníků, které byste měla mít v kabelce, když jste mimo domov

Dámská kabelka je opředena mnoha mýty. Je to všestranné úložiště s kapacitou... číst dále >

Nejlepší investicí v životě je vzdělání

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaká investice přinese vašim dětem největší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Klidně bych kvůli roli přibrala i dvacet kilo, přemýšlí Bára Poláková

Herečka a zpěvačka Barbora Poláková se kvůli klipu k jedné z písniček... číst dále >

Nová Ashley Grahamová? Boubelka v negližé je módní hvězdou kampaně

Plné křivky mohou být neskutečně sexy. Ukazuje to plus size modelka Ashley... číst dále >

Reklama