Kojení v noci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tedddiisek
Stálice 61 příspěvků 02.03.10 17:48
Kojení v noci

Jak často a hlavně dokdy jste v noci kojily? A spinkala s váma ratolest v posteli? Malá se v noci budí na jídlo stále. Díky za přípsěvky:)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
cinkxa
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 02.03.10 17:54

ahoj malá se mi od půl roku budila cca 3× za noc na kojení no dost šílené,kolem roku pak i vícekrát… byla jsem rozhodnutá že musím přestat kojit jinak že se k ní ulítám. vše se nakonec vyřešilo samo, jinak doporučuji malu nechat vybrečet, je to těžké,ale celkem to funguje.An do postele jsem si malou brala jenom nakojení s pak s ní hupky dupky do postýlky.

Lidka a Sami
Závislačka 4957 příspěvků 02.03.10 18:11

cinkxa zaq tohle nás ukamenujou, ale já taky nechala vybrečet. Malá se ale v noci budí jen když jsme s ní v pokoji a to každý 2h a jinak třeba i vůbec ne.

FloraBolger
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.10 18:20

Synka jsem kojila 16 měsíců a přestávala jsem ze dne na den. Hrozila mi operace, tak jsme využili dovolenou (ex)manžela k odstavení. Nefandila jsem si, že bych zvládla nenakojit ho, když by hodně plakal - takže ex s ním odjel na 3 dny ke své mámě (respektive odjel vždy na noc, přes den byli doma). Nejhorší bylo totiž odbourat právě noční kojení, zvlášť když Maty s náma spal v posteli (čehož zpětně rozhodně nelituji). Nejhorší byly - prý - první dvě noci. Pak už to bylo OK a jen jsme pak můseli „natrénovat“ uspávání - protože dřív usínal u prsu.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 02.03.10 18:43

V 9m jsem prestala kojit v noci, tyden na to se Mates odstavil, pac v podstate uz nebylo co sosat, jakmile jsem nekojila v noci, tak mliko vyschlo a to jsem kojila rano, pred polednim spankem a na usnuti :roll:

V 7m jsem zkousela vyrvavaci metodu a neuspela jsem, v tech 9m jsem aplikovala svou vlastni metodu ukecavaci a za 3 dny se prestal budit. Ted se vzbudi maximalne 1× v noci na vodu, ale uz docela casto zvlada od 7 vecer treba do 7 az 8 rano, s tim, ze se vzbudi v 6 rano na UM, to vypije v postylce a jeste spi.

Takze kdybych se mela ja osobne rozhodovat znovu, tak bych jeste tak alespon 2m vydrzela, chtela jsem kojit do roka, bohuzel se to takto utlo driv.

(nikdy me nenapadlo, kolik penez to zatraceny UM stoji :roll: :zed: )

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 02.03.10 19:14

Od půl roku jsem mladšího v noci nekojila, spal sám v pokoji, jinak se stále budil.

pepro
Kelišová 5162 příspěvků 02.03.10 19:39

V noci jsem kojila do 13ti měsíců, nikdy jsem nenechala vyřvat (i když jsem často měla sto chutí :lol: ) - nešlo to, bydlíme v bytovém domě a sousedi by mi to neodpustili…
V posteli s náma spal ze začátku, cca do 2-3 měsíců, pak už vždy až k ránu.
Druhý prcek se zatím budí jen jedou v noci a v posteli s náma spal jen 3× - když ho trápily prdíky.
Nechala bych to na dítěti, samo si řekne, co potřebuje.
Jak je úžasný spaní s dětma v jedné posteli poznáš, až když už je tam nemáš…

Amynka
Kelišová 6597 příspěvků 02.03.10 20:09

První dcera měla dudlík, takže odstavení na noc šlo líp než u dvojčátek, ty se nemají čím ududat - uklidnit, protože dudlíky nemají, tak jsme je museli nechat vybrečet, tedy vybrečet - manžel za nima chodil, hladil, pokládal zase do postýlky ( první noc, od druhý jsem chodila i já ) a v noci už nekojím. Jedna má stále v hlavně budíka na 3hodinu ranní, kdy se vzbudí a kňourá, ale stačí jí pohladit po hrudníčku a chvilku na ní nechat ruku a říkat „pšš pšš“ a usne hned. V tý poslední fázi, než jsme řekli DOST se holky nastřídačku budili i po půl hodině a ráno jsme oba byli jako zombíci, nešlo to. Přes den kojím stále, ale to mi vůbec nevadí.

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 02.03.10 20:18

V noci jsem kojila asi do 8 měsíců, pak už Ondra nechtěl. Budil se pořád, klidně častěji než po hodině a já si táááááák strašně přála, aby chtěl nakojit a usnul. A nechtěl, potvora. Chtěl dudlík, pohladit, pochovat, ale nakojit ne… Do 10,5 měsíce se takhle v noci budil, nefungovalo nic. Přitom večer usínal krásně sám, ale po půl hodině se vzbudil a už to jelo… :zed: .
A pak jsme ho jednou „nechali vyřvat“ - dávám do uvozovek, protože usnul, za půl hodiny vzhůru a řev, já vynervovaná, ale rozhodli jsme, tak musíme vydržet. Bulel ani ne čtvrt hodiny, usnul a probudil se znovu asi za dvě hodiny, pak tutéž noc ještě asi třikrát, vždycky tak pět minut brečel (stopovala jsem to pod peřinou na mobilu :oops: a byla jsem rozhodnutá ho víc než 10 min nenechat). Další noc večer podobný scénář, pak asi dvě vzbuzení v noci. A od té doby jakž takž spí. Občas se probudí, zakňourá, najde si dudlík a usne sám. :dance: :dance: :dance:
Jo, a v posteli s námi spal, jen když jsme u nočního uspávání vytuhli dřív než on, jakmile jsem ho tam našli, putoval zpátky do postýlky (přiražené k naší posteli). Teď spí sám v postýlce a ráno si ho vezmu k sobě a ještě se chvíli muchlujeme, než vstaneme. V létě snad uděláme pokojíček a půjde do svého :palec: .
Spí cca od 20.30 do 5.30 / 6.00. Přes den spí po obědě cca hodinu a půl.

zu
Závislačka 4347 příspěvků 02.03.10 21:47

Zakladatelce se omlouvám za mimotéma,ale využívám
Amynko,
holčičky už měly rok?? Sí brďo!!Moc ještě zpětně gratuluju a ať vám pricezny (všechny tři) dělají radost!!A samo hlavně zdraví vám všem!
 Zu

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 02.03.10 21:51

Kojím stále, 2× za noc.
Spaní v posteli teď praktikujeme jenom občas, přestal chtít být úplně v postýlce a nespal tam ani přes den - což už bylo nebezpečné - měla jsem strach, aby nesletěl :roll:

Včera se mi ho podařilo unosit a uspat v době prvního kojení. Výsledek byl ten, že se na něj vzbudil ve 2 ráno a pak na to druhé kolem páté tak, jak je zvyklý. Takže jsem se akorát okradla o kus spánku vcelku (u toho prvního před půlnocí většinou ještě nespávám). Tak uvidím, nechávám tomu zatím volný průběh :roll: :lol:

lenka3316
Povídálka 38 příspěvků 02.03.10 21:57

Do 9.mesiaca som malého mala pri mne v posteli a niekedy kojila aj4-5× za noc potom som povedala dosť! a pomaličky ho zvykala na postieľku - zaspával v mojej a potom prehodila do postieľky „nalepenej“na moju posteľ, od 11mesiaca som malému miesto prsa dala fľašu s vodou - 2noci trošku protestoval, ale od tej doby sa budil len tak 2× troška potiahol z fľašky a spinkal ďalej - pre mňa to bola obrovská úľava že som sa konečne troška viac vyspala.Kojenie tak zostalo len ráno poprebudení a večer po okúpaní.Od 15.mesiacov spí naše slniečko v postieľke celú noc BEZ ZOBUDENIA.

Kakika
Neúnavná pisatelka 15006 příspěvků 02.03.10 22:24

Kojím častokrát za noc. V podstatě po dvou hodinách, někdy méně, někdy více. Pohár trpělivosti ale začíná přetékat :mrgreen: a tak už víc než týden sbírám odvahu, abych na noc udělala čajíček a v noci neustoupila (velká obava, že bych to nezvládla a příště už by to bylo horší).
Samo se to určitě nespraví. Poslední dobou máme další nešvar, že ho z unavenosti k ránu beru k sobě do postele. Začíná si na to zvykat a na dnešek už si to „vykňoural“ hned po půlnoci. Takže bude asi masakr týden, než se dáme dokupy, ale takhle se ani já, ani malý pořádně nevyspíme.

Macinka82
Kelišová 5436 příspěvků 02.03.10 22:44

Ahoj.Dceři je 9měsíců,v noci pořád kojím tak 1-2×.Do postele jsem si jí brávala vždycky při kojení kolem páté ráno a pak jsme ještě společně spaly.Ted už jí ale šoupnu zpátky do postýlky,abych se mohla pořádně natáhnout když dobrý spánek je tak vzácnej :mrgreen: ale v sedm-osm je budíček a to si malou do postele beru a ještě si spolu hrajeme dokud tatínek nejde do práce ( a neuvolní koupelnu :wink: ) Jinak bych pomalu chtěla s nočním kojením skončit,zas ale nevím pokud by to mělo ovlivnit množství mléka přes den.Kojím ještě dopoledne a navečer.

Příspěvek upraven 02.03.10 v 22:46

culikata
Kecalka 381 příspěvků 02.03.10 22:45

Maly ma 5 mesicu,po krmeni v 21hod uspim,v noci kojim 1krat,ale tak stokrat je vzhuru-zima,teplo,du­dlik,osklivy sen.....Spime spolu v posteli,coz se mi prestava libit :-? .Vstava po stoprve definitivne :-)kolem osme.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >