Reklama

Kolik by mělo spát?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ellie1
Povídálka 50 příspěvků 14.06.09 14:50
Kolik by mělo spát?

Prosímvás kolik by tak mělo spát sedmiměsíční dítě? Malá usíná večer až po desáté, pak vstává 2× v noci na kojení a o půl sedmé už je zase vzhůru. Dopoledne spí jen půl hodiny a odpoledne tak maximálně dvě půlhodinky. Přijde mi to hrozně málo. A to ještě uspat jí aspoň na tu půl hodinu je nadlidský úkon, většinou pomůže jen kočárek.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 14.06.09 15:03

Nějaké tabulky určitě existují, ale na všechny děti to neplatí. Naše Anežka prvních osm měsíců spala v kuse jen čtyři hodiny v noci (od dvou do šesti) a přes den vždycky jen párkrát na několik minut. Od těch osmi měsíců se to výrazně zlepšilo (ale rozhodně ne na úroveň tabulkových hodnot :) ). Teď má tři roky, přes den nespí vůbec, večer usíná nejdřív v devět a ráno spí maximálně do sedmi (ale spíš usíná v deset a spí do šesti). A já vím, že jí to stačí, bohužel potřebuje denně míň hodinku spánku než já :)

terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 14.06.09 16:07

Ahoj,

deti mi vzdy chodily spavat brzo, takze nejak kolem sedme, ale za to vstavaly pred sestou nebo uz po ctvrte. Prvni dceru si pres den nepamatuju, ale ta mladsi od 7mi mesicu spavala jednou denne 2 hodiny. Nocni vstavani na mliko tak 3×. V noci spi v kuse az od necelych tri let. Takze se mi zdate jako prumer.

Terik

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 14.06.09 20:20

To spaní přes den mně přijde OK, ranní vstávání taky, i noční kojení (ne každé mimi opravdu vydrží v 6M celou noc bez jídla), ale ten večer :evil:
Nepomohlo by třeba ohlídat, aby odpoledne spala jen jednu půlhodinku a dát jí večer spát třeba už v 8? Když se odpoledne prospí víc, večer je čilá na můj vkus až moc dlouho.

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 14.06.09 20:42

U každého díěte je to individuální. Adam spí v noci od 8 do 6, a to je 1-10× vzhůru a přes den dopo 1,5h a odpoledne 0,5h a rozhodně mu to stačí.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 14.06.09 21:30

Jak už maminky psaly je to hodně individuální, ale myslím že váš počet krmení v noci je normální a tudíš i spánek je OK. Přes den by si mohla zdřímnout dvakrát tak na hodinu, může víc a může míň. Jen pro srovnání, náš 2,5letý syn teď spí v noci 10hodin a přes den 3, takže 13 hodin , ale synovec (stejně starý) spí těch 10-11hod v noci a přes den už nic!! Takže rozdíly jsou veliké

Inge
Extra třída :D 10917 příspěvků 15.06.09 03:15

Kluci byli něco podobného. Od půl roku spali oba méně než 12 hodin (během 24 hodin). Zkuste přejít pouze na 2 denní spánky (prodloužit dobu bdění, aby se mimčo víc unavilo, třeba pak bude spát déle), to u nás nastavilo přijatelnější spánkový režim.

Evalu
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 15.06.09 10:57

Chytré knížky říkají, že půlroční dítě spí v průměru 14 hodin, lepší chytré knížky říkají, že půlroční dítě spí v průměru 14 hodin, ale rozptyl je 9- 18 hodin, takže prakticky 100%. Asi máš dítě na jednom konci spektra, já měla jedno na jednom a druhé na druhém. Uvidíš, co s ním udělá, až se začne pohybovat a utahá se.

Eva

Katty
Kecalka 266 příspěvků 16.06.09 00:09
Když děti nespí

Můj drahoušek č.2 (7m) usíná ve 20h. a vstává v 5 ráno.Přes den 2× po hodině.Ustálilo se to po zavedení příkrmů (dáváme už 3, protože to je neskutečný „žrout“ a zapíjí je ještě MM, nevynechá nic). Jinak jsme měli období, co spal 3× půl hodiny přes den a to bylo :evil: . V noci kojíme 1× (protože po tom druhém koju už vlastně vstáváme :D ).
Nemůžu si stěžovat.První kluk měl sníženou potřebu spánku (4-5 hodin v noci- a to ještě ne v kuse, pak poO dospal 1-2hod.). Rok jsme vstávali mezi 3-5 hod. ráno. Teď si připadám jako v ráji.Katty

QueenOfSmallTalk
Kecalka 302 příspěvků 16.10.15 15:14

Pěkný den, dovolím si obnovit diskuzi. Moc by mě zajímalo, jestli má někdo podobnou zkušenost.

Mám sedmiměsíční dítě - velmi aktivní. Leze, sedí, obchází nábytek, hraje si sám. Bohužel nespí. Tím mám na mysli, že chodí spát v 7 hodin, ve 22 se vzbudí na jídlo, potom se vzbudí ve 3 hodiny ráno na jídlo a potom buď vstáváme (je to hrůza) nebo jde spát do 6. Pokud vstává ve 3, spí přes den hodinu, pokud vstává v 6, do těch 19 hodin vydrží bez spánku.

Máte někdo zkušenost s takovými dětmi?

Snažím se uspávat, protože je vidět, že už je odpoledne unavený - mne si oči, zakopává, vytuhává na bříšku. Ale zcela bez úspěchu. Neusne doma v posteli, naší posteli, kočáře ani nosítku… Zkoušela jsem ho nechat samotného v postýlce a odejít, ale to vydrží brečet a křičet i tři hodiny…

Co s tím?

Nemůže to mít souvislost s jídlem? On totiž i poměrně málo jí - příkrmy odmítá zcela, takže je v 7 měsících plně na UM, kterého vypije 600 - 700 ml / 24 hodin. Hlad nemá, větší dávky zvrací, přibírá normálně… Může to souviset??

Děkuji za jakékoli rady neb klidně uklidnění, že nejsem jedina… Díky!

xjuklickova
Kelišová 5088 příspěvků 1 inzerát 16.10.15 15:20

@QueenOfSmallTalk Moje sestra byla nespavec. Teď už je jí 9…
Co zkusit nějaký pevnější režim a zkusit prcka dopoledne unavit? dost podmětné jsou knížky, stavebnice, něco co zaměstná hlavu, to je největší žrout energie…

QueenOfSmallTalk
Kecalka 302 příspěvků 16.10.15 15:23

@xjuklickova to zkoušim, cokoli, co ho utahá. Bejt venku na čerstvym vzduchu, číst si, učíme se plácat, obchází ten nábytek. On je už kolem třetí, čtvrtý úplně utavenej (fakt zakopává, neudrží se na 4 a tak) ale prostě neusne.

xjuklickova
Kelišová 5088 příspěvků 1 inzerát 16.10.15 15:27

@QueenOfSmallTalk Zkus dopoledne, aby šel spinkat kolem poledního. Také nám pomáhalo, když jsem si šla lehnou s ní, každý den ve stejnou dobu.
Odpoledne ti neusne, protože je přetažený…

Hoa Mai
Kelišová 5638 příspěvků 16 inzerátů 16.10.15 15:29

@QueenOfSmallTalk reaguji jen na poslední část tvého dotazu - jestli má vaše nespavost souvislost s jídlem. Je to možné, ale z osobní zkušenosti bych neřekla, měli jsme to u prvního syna podobné s aktivitou a jídlem. Příkrmů trochu pojedl, ale nic moc a stálo nadlidské úsilí do něj trochu dostat, kojila jsem, takže nevím, kolik vypil, ale řekla bych, že moc ne, vždycky si ucucnul a valil se pryč, mezitím se ještě pouštěl a koukal, co kde lítá. Motoricky byl taky napřed a pořád v pohybu, ale spal a dodnes spí luxusně. Spal a spí celou noc, v té době cca od půl deváté do cca sedmi (když se vzbudil dřív, nakojila jsem nebo „zacpala“ dudlíkem a ještě se dospal), přes den hodinu a půl dopoledne a hodinu a půl odpoledne.

QueenOfSmallTalk
Kecalka 302 příspěvků 16.10.15 15:30

@xjuklickova no to je jasný. pro mě je nejlepší, když by spal (jednou za týden se poštěstí) třeba v 10 ráno. Chodím s ním proto třeba kolem 8 ráno ven, pak ho nechám se utavit, a pak uspávám, unavuju, uspávám, unavuju, unavuju, uspávám, uspávám až do tý čtvrtý odpoledne, kdy už je uplne v pr… :D Jak řikám, jednou za tejden se poštěstí, že mi na ty hrátky skočí a spí třeba od 10 do 11…

Co teda kurnik delam blbe???

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinář Chášakdží umíral příšerných sedm minut, na konzulátu řádili uklízeči

Novinář Džamál Chášakdží umíral dlouhých sedm minut, během kterých byl mučen.... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >